Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E

 
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR DRAYTON VALLEY PRO RODEO
Drayton Valley, Alberta
May 5-7, 2017
* Return to main Event Approval page
 
NOTE TO CONTESTANTS
* We would like to ask for your cooperation in staying off any grassy areas at the Drayton Valley Pro Rodeo.
We are very saturated out here and therefore, we cannot allow any riding on any grassed areas. We have a warm up arena outside that contestants can ride in during the rodeo and will be allowing riding in the Omniplex Thursday 8-9 am, Friday 1-3 pm, Saturday 1-3 pm and Sunday 8-10 am.
* It's very important to us - to maintain a happy working relationship with the town of Drayton Valley; and people riding on any grass is a big concern to all of us.

DRAYTON VALLEY PRO RODEO    
EVENT: SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 LANE WATT OKOTOKS AB JDS 108 BROKEN NOSE
2 CHAD THOMSON BLACK DIAMOND AB RS CY47 KISS'N KATE
3 COLE SCOTT Kamloops BC JDS 2L SONORA
4 JOSH HARDEN BIG VALLEY AB JDS 223 MULBERRY HILL
5 JAKE WATSON HUDSONS HOPE BC JDS 813 HOBO JUNCTION
6 SAM KELTS STAVELY AB JDS 22 CHIN LEE
7 CALL MARR TWIN BUTTE AB RS CT20 ATTICUS
8 LAYTON GREEN MEETING CREEK AB JDS 19 RADICAL REDNECK
9 LANE CUST SYLVAN LAKE, AB JDS 21 RIP N ZIP
10 JIM BERRY ROCKY MTN HOUSE AB JDS 6 STIX
RR   JDS 88 MILKY WAY
RR   JDS 24 TOOL TIME
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 LOGAN HODSON TELKWA BC JDS 02 BAY STREET
2 JUSTIN BERG CAMROSE AB JDS 70 PATCHES
3 BRADY DINWOODIE KENOSEE LAKE, SASK RS WY21 UNLEASHED
RR   JDS 01 CHILI BEAN
RR   JDS 223 MULBERRY HILL
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 BRENDAN LAYE CONSORT AB JDS 88 MILKY WAY
2 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB JDS 605 DOMESTIC SHADOWS
3 LUKE BUTTERFIELD PONOKA AB JDS 01 CHILI BEAN
4 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD AB JDS 2L SONORA
5 DAWSON HAY WILDWOOD AB RS 940 BENDER
6 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB JDS 22 CHIN LEE
7 DAWSON DAHM DUFFIELD AB JDS 212 YOU NEVER KNOW
RR   JDS 6 STIX
RR   RS K14 CON MAN
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 TATE HARTELL STRATHMORE AB JD 55 BLONDIE
2 ORIN LARSEN INGLIS, MB JD 724 MACKINAW
3 TANNER YOUNG SYLVAN LAKE, AB R 218 CAPTAIN JACK
4 KENNY HAWORTH OROFINO, ID JD 72 BOOTLEGGER
5 WYATT BLOOM BEND OR JD X-81 LAREDO
6 JAKE VOLD AIRDRIE AB R 44 STRAWBERRY
7 KEVIN LANGEVIN BONNYVILLE AB R 99 ZOHAN
8 CONNOR HAMILTON CALGARY AB JD 515 QUITTEN TIME
RR   JD 121 RAINBOW RASH
RR   JD 601 HOGON'S HERO
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 KY MARSHALL BOWDEN AB R CY47 GINGER
2 DYLAN BILTON RED DEER COUNTY AB JD 012 BOOTLACE
3 COLE GOODINE CARBON AB R 709 THE GRADUATE
4 LOGAN HODSON TELKWA BC R 606 SIXTH SENSE
5 DENNY PHIPPS COCHRANE AB JD 17 CRAZY BLAZE
6 BOBBY PETERS PINCHER CREEK AB JD 014 TWEETY BIRD
7 GAVIN DEROSE KAMLOOPS BC R CY31 CHRISTIAN
8 PASCAL ISABELLE OKOTOKS, AB JD 22 NEUTRAL HILLS
9 BLADE ELLIOTT POLSON, MONTANA TO 1 TURN OUT THROUGH CRES
RR   JD X-81 LAREDO
RR   JD 72 BOOTLEGGER
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 MICHAEL SOLBERG SUNNYNOOK AB JD 121 RAINBOW RASH
2 JR VEZAIN COWLEY WY R 633 SMOKIN GUN
3 CALEB BENNETT TREMONTON , UT JD 210 HUMPHREY
4 GERARD OVERSBY AUSTRALIA R 722 TRULY SCRUMPTIOUS
5 KYLE BOWERS DRAYTON VALLEY, AB JD 55 BLONDIE
6 DANTAN BERTSCH EASTEND SK JD 014 TWEETY BIRD
7 LINDEN WOODS SWIFT CURRENT, SASK R P39 BUBBAGANOOSH
8 CHRISTOPH MUIGG HAZELTON, BC JD 724 MACKINAW
RR   JD 22 NEUTRAL HILLS
RR   JD 515 QUITTEN TIME
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 BRIAN SYMINGTON ASQUITH, SK RB 251B MINION
2 TY ELLIS SONNINGDALE, SASK JDB Y12 GUILTY CONSCIENCE
3 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC JDB 2 TED
4 JACKSON SCOTT CALGARY AB RB 253 STARVIN MARVIN
5 COOPER ZUR LUNDBRECK AB JDB 215 FENDER BENDER
6 CHRIS YOUNG HOLDEN AB JDB 441 PIRHANA
7 CODY FLOYD CALGARY AB JDB 44 NO SEEUM
8 DUSTIN MOUNTSTEPHEN MEDICINE HAT AB JDB 19 PONTOON
RR   RB 074 ILL WILL
RR   RB 3115 MAGIC MIKE
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 LUKE GEE STANFORD MT RB A30 LUNAR
2 BRYCE WEST CADOGAN, AB JDB 119 SPIKE
3 ERIC ISABELLE AIRDRIE AB RB 170 BLACKLIST
4 TREVOR LULUA HANCEVILLE BC JDB -69 SPOT ON
5 SCOTT SCHIFFNER STRATHMORE AB RB 270 LITTLE NICKY
6 TANNER GIRLETZ CEREAL AB JDB 209 NOVEMBER RAIN
7 CASEY BERG WAINWRIGHT AB JDB 61 CROWBAR
8 SHANE PETERS DELBURNE, AB JDB Y20 HAIRBAG
9 TYLER PANKEWITZ PONOKA AB JDB 31 BLUE WING
10 AUSTIN NASH ECKVILLE AB RB M50 FBB
11 TRAVIS WARBURTON SUNDRE, AB RB 1961 KINGS RANSOM
12 CAMERON BROWN DIDSBURY AB JDB 133 MEXICAN SUMP PUMP
RR   JDB 2 TED
RR   JDB 135 TROUBADOUR
RR   JDB 214 INNER NINJA
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 CAWL BRAITHWAITE PINCHER CREEK AB RB B51 TAR HEEL
2 MATT O'FLYNN QUESNEL, BC RB 249 STARS & BARS
3 LANE CORK QUESNEL BC JDB 2C2 COLOR ME BAD
4 SHAY MARKS SUNNYBROOK, AB JDB 213 SKID MARK
5 BROCK RADFORD DEWINTON, AB JDB 441 PIRHANA
6 TRISTAN CARLIER MEDICINE HAT AB JDB Y20 HAIRBAG
7 ZANE LAMBERT PONOKA, AB RB 253 STARVIN MARVIN
8 WACEY FINKBEINER PONOKA AB RB 2079 SHENANIGANS
9 JARED PARSONAGE MAPLE CREEK SK JDB Y12 GUILTY CONSCIENCE
10 JORDAN HANSEN CALGARY, AB JDB 13 HOT FUZZ
11 TODD CHOTOWETZ MAJOR SK JDB 119 SPIKE
12 LONNIE WEST CADOGAN, AB RB 251B MINION
13 GARRETT GREEN MEETING CREEK AB RB 3115 MAGIC MIKE
14 MARCOS GLORIA EDMONTON, AB JDB 31 BLUE WING
15 JERETT NASH ECKVILLE AB JDB 214 INNER NINJA
16 TIMOTHY LIPSETT LUMSDEN SK JDB 61 CROWBAR
RR   JDB 215 FENDER BENDER
RR   JDB 44 NO SEEUM
RR   JDB 19 PONTOON
RR   JDB 216 STRIKE ZONE
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 WESLEY KINGDON ROCKY MOUNTAIN HOUSE AB  
2 JASON CUNNINGHAM THORSBY AB  
3 DARREN DUBLANKO THORSBY AB  
4 ERIK DUBLANKO THORSBY AB  
5 CLINT ARAVE BLACKFOOT ID  
6 BRAD SOMMERFELDT CARDSTON AB  
7 JESSE POPESCUL GLENTWORTH SK  
8 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
9 CLAYTON MOORE POUCE COUPE BC  
10 LEE ROMBOUGH SEXSMITH AB  
11 MURRAY POLE ERSKINE AB  
12 WYATT BRANDEN BARRHEAD AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 BRENT KEAVENEY NANTON, AB  
2 LOGAN BIRD NANTON AB  
3 RILEY WARREN STETTLER AB  
4 STACY CORNET BRANT AB  
5 MACE PEROZAK T0L 0T0  
6 KEELY BONNETT PONOKA AB  
7 KYLE FODEN NANTON AB  
8 SHAWN MILLER DALEMEAD AB  
9 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
10 KY MARSHALL BOWDEN AB  
11 CHAD GULICK WESTASKIWIN AB  
12 DEAN EDGE RIMBEY AB  
13 BRYCE KULBACKI RED WILLOW, AB  
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 VIRGIL POFFENROTH RED DEER COUNTY, AB  
2 STEELE DEPAOLI LONGVIEW AB  
3 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
4 TYLER POPESCUL GLENTWORTH SK  
5 RANDY SMITH PINCHER CREEK AB  
6 KOLTON SCHMIDT BARRHEAD AB  
7 KYLE LUCAS CARSTAIRS AB  
8 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
9 AARON MILLER CREMONA, AB  
10 KIRK ROBINSON REDDEER COUNTY, AB  
11 MARK NUGENT WATER VALLEY AB  
12 STEVEN THIESSEN STETTLER AB  
13 CURTIS CASSIDY DONALDA AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM THUR MAY 4 2017  
1 AARON DAVIES CORONATION, AB  
2 JB DAVIDSON RIMBY, AB  
3 TYLER JOHNSON DIDSBURY AB  
4 CHASE HOFER MAGRATH AB  
5 DEVEN GERWATOSKI PONOKA AB  
6 JESSE FINNERTY DUCHESS AB  
7 MARK NEITZ STETTLER AB  
8 DUSTIN MANDEL MAGRATH AB  
9 WYATT HAYES VAL MARIE SK  
10 ALWIN BOUCHARD SCANDIA AB  
11 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS AB  
12 TYLER LEISCHNER OLDS AB  
13 TANNER STEC BUSSETT, NE  
14 BLAIR SMITH WIMBORNE AB  
15 LOGAN HOFER MAGRATH AB  
16 SCOTT SIGFUSSON TUGASKE SK  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 TY ELLIS SONNINGDALE, SASK  
2 COLE SCOTT Kamloops BC  
3 CLAYTON MOORE POUCE COUPE BC  
4 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
5 CAM LEESON HINTON AB  
6 CRAIG WEISGERBER PONOKA AB  
7 BLAKE GAGNON RED DEER COUNTY AB  
8 CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN AB  
9 WILL STOVALL COCHRANE, AB  
10 HARLEY COLE CALGARY, AB  
11 SCOTT GUENTHNER PROVOST, AB  
12 STRAWS MILAN COCHRANE AB  
13 DENVER ROY DALEMEAD, AB  
14 JOSH HARDEN BIG VALLEY AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 TRAVIS REAY MAYERTHORPE AB  
2 LUKE GEE STANFORD MT  
3 LAYNE DELEMONT CHAUVIN AB  
4 TY MILLER WAINWRIGHT AB  
5 JOE GUZE DRAYTON VALLEY AB  
6 JEREMY KRYWCUN LANGDON AB  
7 KALE PETERSON BUCK LAKE AB  
8 GLEN ALLEN NASH DRAYTON VALLEY AB  
9 BO ANDERSON WATERVALLEY AB  
10 WADE JOBER VIKING AB  
11 WADE LANDMARK PROVOST AB  
12 JESSE LAWES PROVOST AB  
13 DAYTON ROWORTH CZAR AB  
14 BRYCE KULBACKI RED WILLOW, AB  
15 DUSTIN NICHOLSON QUESNEL BC  
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 LUKE BUTTERFIELD PONOKA AB  
2 TYSON WILLICK BLAINE LAKE SK  
3 MATT MAILER BOTHA AB  
4 BEN RAMEY PONOKA AB  
5 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
6 LUKE SIMONIN NARAMATA BC  
7 CHANCE BUTTERFIELD PONOKA AB  
8 DUSTIN WALKER VANSCOY,SK  
9 CODY CASSIDY DONALDA AB  
10 CURTIS CASSIDY DONALDA AB  
11 BRENDAN LAYE CONSORT AB  
12 JONNY WEBB OKOTOKS AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM THUR MAY 4 2017  
1 KASH SHADE LETHBRIDGE AB  
2 ARLAN MINUE WARNER, AB  
3 KAL KLOVANSKY QU'APPELLE SK  
4 MATT CLARY SPRUCE GROVE, AB  
5 BAILLIE MILAN COCHRANE AB  
6 TANNER MILAN COCHRANE AB  
7 LUCAS PARKER MARWAYNE AB  
8 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY AB  
9 MATT RICHARDSON OLDS AB  
10 DEREK FRANK STONY PLAIN AB  
11 JESSIE HEGGIE VULCAN AB  
12 MICHEAL TRAUTMAN LETHBRIDGE AB  
13 JEFF HEGGIE CARDSTON AB  
14 JUSTIN MILLER NEEPAWA MB  
15 JEREMY HARDEN CASTOR AB  
16 TODD WOODWARD LETHBRIDGE AB  
17 COOPER TROTZ COLEMAN AB  
18 JAY MANY GREY HORSES STANDOFF AB  
19 SCOTT SIGFUSSON TUGASKE SK  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 CASEY DACYK PONOKA AB  
2 LANA SPROULE PINCHER CREEK AB  
3 BAILEE SWITZER ANEROID SK  
4 LISA ZACHODA OKOTOKS AB  
5 SYDNEY DAINES RED DEER COUNTY, AB  
6 BERTINA OLAFSON HUDSON BAY, SASK  
7 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
8 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW AB  
9 STEFFANIE MATHER POUCE COUPE BC  
10 SHAYNA WEIR PONOKA AB  
11 TANA MILLARD VANDERHOOF, BC  
12 ROBYN LIVELY PINCHER CREEK AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 TAYLOR SHIELDS COCHRANE AB  
2 RYLEE SHIELDS COCHRANE, AB  
3 COLBY GILBERT MAPLE CREEK, SASK  
4 VALERIE GILLESPIE FINNIGAN AB  
5 SANDRA MCGINNIS BASSANO AB  
6 REBECCA MILLER DALEMEAD AB  
7 BROOK ROBERTSON FORT ASSINIBOINE AB  
8 GAYLENE BUFF WESTWOLD BC  
9 CRYSTAL SHAW DAYSLAND AB  
10 CANDACE LEFEBVRE ARDROSSON, AB  
11 RUSTY RAE QUAM WAINWRIGHT AB  
12 CHELSEA MOORE POUCE COUPE BC  
13 TACEE SHAW CARDSTON AB  
14 KYLA SIMMONS WEST KELOWNA BC  
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 TWILA ZUNTI UNITY SK  
2 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
3 KELLIE COLLIER HEREFORD, TX  
4 CRANNA ROBERTS RED DEER COUNTY AB  
5 MELISSA THIESSEN STETTLER AB  
6 MARCI LAYE BASHAW AB  
7 SONYA DODGINGHORSE CALGARY, AB  
8 RENIE SCHNITZLER VANSCOY SK  
9 ROBYN HOOVER MEADOWLAKE, SASK  
10 NINA SMITH PINCHER CREEK AB  
11 GAYLE HOWES METISKOW AB  
12 BRAIDY HOWES METISKOW AB  
13 SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW AB  
14 AMANDA CROWE CARSTAIRS AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM THUR MAY 4 2017  
1 MADELYN SCHAUER HALKIRK AB  
2 LYNETTE BRODOWAY BROOKS AB  
3 CAROLYNN KNAPP MAYERTHORPE AB  
4 NICOLE PANA WOOD MOUNTAIN SK  
5 CRYSTAL CHRISTMAN OKOTOKS AB  
6 BOBBIE GOODWIN CRANBROOK BC  
7 CARMAN POZZOBON ALERGROVE, BC  
8 SHALAYNE LEWIS VERNON BC  
9 DEB GUELLY OKOTOKS AB  
10 KENDRA EDEY LONGVIEW AB  
11 SHANNON LEGUERRIER DONALDA AB  
12 SHAYLEE MCMANN DONALDA, AB  
13 RYLEE MCKENZIE ST PAUL AB  
14 TAYLOR-JANE GARDNER CAROLINE AB  
15 BRIANA BAUDIN EDSON AB  
16 AMY MACDONALD SHERWOOD PARK, AB  
17 AMANDA DUERR PONOKA, AB  
18 BAYLEE JO GRAHAM CARBERRY, MB  
19 CASSIDY SMITH INNISFAIL, AB  
20 KIRBY PENTTILA COCHRANE, AB  
21 EILEEN WILLOUGHBY CAMROSE AB  
22 JAYCEE DAVIDSON STETTLER AB  
23 LYLA MACKENZIE PRITCHARD BC  
24 BAILEY O'DONNELL LETHBRIDGE AB  
25 EMILY PUGSLEY CALGARY, AB  
26 KAYLEA ARGENT GROUNDBIRCH BC  
27 BAILEE STANTON EXSHAW AB  
28 MICHAELA ZEBRO AUGUSTA, MT  
29 BLISS PETERS PURDUE SK  
30 AMY FINNERTY DUCHES, AB  
31 TRISTAN JOHNER MAYERTHORPE, AB  
32 RENE LECLERCQ HOLDEN AB  
33 KIRSTY WHITE BIG VALLEY AB  
34 PAIGE MANNING EDSON, AB  
35 TAYLOR MANNING EDSON AB  
36 JENN BUNNEY BYEMOOR AB  
37 WENDY PLAYFAIR LESLIEVILLE AB  
38 JUDY VEER SUNDRE, AB  
39 MARCI WILSON GLEICHEN AB  
40 JAYDEN WILSON GLEICHEN AB  
41 SUSAN GULICK WETASKIWIN, AB  
42 MACKENZIE BRAITHWAIT PINCHER CREEK, AB  
43 CHEZNEY PIGHIN NANTON, AB  
44 CYNDA DIDIER ALDER FLATS, AB  
45 ALICIA UDALL CLOVERDALE, BC  
46 CASSANDRA PETERS PLUMAS, MB  
47 MARIAH MANNERING QUESNEL BC  
48 SHELLY SHIELDS COCHRANE, AB  
49 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY AB  
50 ALLISON THOMPSON MERRITT BC  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRIDAY MAY 5TH 2017  
1 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
TY ELLIS SONNINGDALE, SASK  
2 TY JOHNSON BRETON AB  
LEONARD JOHNSON BRETON, AB  
3 CURTIS COCKE ALSIKE AB  
CLINTON SANDERCOCK DRAYTON VALLEY AB  
4 TANNER JONES MAPLE CREEK SASK  
TAYLOR WUDRICH BOW ISLAND, AB  
5 TUFTIN MCLEOD WALDECK, SASK  
TEE MCLEOD WALDECK, SK  
6 A.J. SULLIVAN ROCKY RAPIDS AB  
TYRELL GORDON PONOKA AB  
7 JESSE POPESCUL GLENTWORTH SK  
KEVIN SCHREINER MEDICINE HAT AB  
8 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
COLE POZZOBON DAWSON CREEK BC  
9 CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN AB  
LEE ROMBOUGH SEXSMITH AB  
10 KASPER ROY MOSSLEIGH AB  
DENVER JOHNSON STRATHMORE AB  
11 BRETT MCCARROLL CAMROSE AB  
JUSTIN MCCARROLL CAMROSE AB  
12 DUSTIN SHIELDS HANNA AB  
ORRIN ELLIS WESTROSE AB  
13 BAILEE BENJAMIN CARDSTON AB  
JACKSON LOUIS VERNON BC  
14 COLE BEVANS MAGRATH  
TY CAHOON CARDSTON, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT MAY 6TH 2017  
1 DUSTIN COATES OLDS AB  
JEFF VINCETT SYLVAN LAKE, AB  
2 KYLE SMITH BRANT AB  
TAYLOR BROWER HALKIRK AB  
3 DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
4 LOGAN BIRD NANTON AB  
BRENT KEAVENEY NANTON, AB  
5 STACY CORNET BRANT AB  
RILEY WARREN STETTLER AB  
6 CLINT BUHLER OKOTOKS AB  
ROCKY DALLYN NANTON AB  
7 LOGAN BONNETT PONOKA AB  
KEELY BONNETT PONOKA AB  
8 CLARK MCCARROLL DAYSLAND AB  
CLINT MADDOX ECKVILLE AB  
9 ROLAND MCFADDEN VULCAN AB  
DEVIN WIGEMYR BROOKS AB  
10 KYLE FODEN NANTON AB  
DANIEL IMLER OLDS AB  
11 KALE PETERSON BUCK LAKE AB  
CORY DUNLOP ST PAUL AB  
12 DEAN EDGE RIMBEY AB  
NELSON LADOUCEUR PENDRYL AB  
PERFORMANCE: #3 2:00PM SUNDAY MAY 7TH 2017  
1 BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
RILEY ROY STRATHMORE AB  
2 DON DEPAOLI LONGVIEW AB  
COLTER DEPAOLI LONGVIEW AB  
3 STEELE DEPAOLI LONGVIEW AB  
KLAY WHYTE AIRDRIE AB  
4 BRETT BUSS PONOKA AB  
TYREL FLEWELLING LACOMBE AB  
5 TODD GALLAIS OLDS AB  
TRAVIS GALLAIS PONOKA, AB  
6 SHELBY FOSTER DUCHESS, AB  
KODY POTTS BARRHEAD AB  
7 CLAY ULLERY TWO HILLS AB  
RILEY WILSON CARDSTON AB  
8 VIRGIL POFFENROTH RED DEER COUNTY, AB  
TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
9 KYLE LUCAS CARSTAIRS AB  
KOLTON SCHMIDT BARRHEAD AB  
10 CHASE SIMPSON CLARESHOLM AB  
BRAIDY DAVIES MEDICINE HAT AB  
11 LEVI SIMPSON PONOKA AB  
JEREMY BUHLER ARROWWOOD AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM THUR MAY 4 2017  
1 CLAY ROBERTSON AUGUSTA, MT  
KELLY BUHLER MONTE CREEK BC  
2 COLTER MCDONALD CARSTAIRS AB  
CHANCE PARADIS GRASMERE BC  
3 BRIAN WILLOUGHBY CAMROSE AB  
SCOTT CARTER DARWELL AB  
4 BRETT KNAPP MAYERTHORPE AB  
KADON KNAPP MAYERTHORPE AB  
5 TANNER MILAN COCHRANE AB  
BAILLIE MILAN COCHRANE AB  
6 TROY FISCHER MAYERTHORPE AB  
WYATT EIRIKSON OKOTOKS AB  
7 JACE LAMBERT LANGLEY BC  
TRENT PETERSEN CLARESHOLM AB  
8 SCOTT SIGFUSSON TUGASKE SK  
ASHTON LEHMANN PAYNTON, SK  
9 WAYNE SKOCDOPOLE BIG VALLEY AB  
LUKE SKOCDOPOLE BIG VALLEY AB  
10 DALTON KRAFT IRVINE AB  
JARED PANCOAST REDCLIFF AB  
11 TRISTIN WOOLSEY NANTON, AB  
KIEL WILSON LONGVIEW, AB  










 
Become a CPRA Member Sign up to receive CPRA Press Releases




 
 

   

Cinch
IHG Resistol Troy Fischer Silverworks


Ranchmans
SharpEdge
Ram Rodeo


Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Grass Roots Final Links Contact
  - Entry Dates   - Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions      
      - Grass Roots Series   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions      
      - Alberta Circuit   - Board of Directors   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors      
      - Resistol Rookie Standings       - Media Guide        
      - Duane Daines Series                
      - Kenton Randle Series                



* Blending Image Slide Show Script provided by DynamicDrive