Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E

 
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR FALKLAND STAMPEDE
Falkland, British Columbia
May 20-22, 2017
* Return to main Event Approval page

FALKLAND STAMPEDE    
EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 LAYTON GREEN MEETING CREEK AB NS 40 BLACK MAMBA
2 LANE CUST SYLVAN LAKE, AB NS V3 BANDALERO
3 COLE ELSHERE FAITH SD NS 06 WAR HORSE
4 LUKE BUTTERFIELD PONOKA AB NS -35 WINTERING HILLS
5 LANE WATT OKOTOKS AB NS 11 DODGE AVENGER
6 JIM BERRY ROCKY MTN HOUSE AB NS 725 HONKY TONK
7 JUSTIN BERG CAMROSE AB NS B11 JARRETT
8 COLEMAN WATT HARDISTY AB NS 014 RAMBLE ON
9 CHAD THOMSON BLACK DIAMOND AB NS J10 POWER SUPPLY
10 CODY LANE LLOYDMINSTER, SK NS 346 ROSE PETLE
RR   NS 548 WYATT'S SHADOW
RR   NS 238 SMOKE SIGNAL
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB NS V3 BANDALERO
2 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD AB NS -2 UNDERDOG
3 RICKY WARREN HUDSONS HOPE, BC NS 823 FERNANDO
4 CLAY ELLIOTT NANTON AB NS 840 DARK REMARK
5 PRESTON BURR STRATFORD TX NS 023 SUGAR KICK
6 TYREL LARSEN INGLIS MB NS 242 GET SMART
7 DAWSON HAY WILDWOOD AB NS 94 WHISKEY WHISPERS
8 DAWSON DAHM DUFFIELD AB NS C34 MOVING SHADOWS
9 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB NS X91 BANSHEE
10 BRADY DINWOODIE KENOSEE LAKE, SASK NS 226 HONEYMOON
11 CHASE BOURQUE PELLY, SASK NS B11 JARRETT
RR   NS 948 KICK'N IT
RR   NS 11 DODGE AVENGER
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 LOGAN HODSON TELKWA BC NS 014 RAMBLE ON
2 COLE SCOTT Kamloops BC NS 823 FERNANDO
3 ZEKE THURSTON BIG VALLEY AB NS 14 RAMBLE ON
4 JAKE WATSON HUDSONS HOPE BC NS 548 WYATT'S SHADOW
5 BRENDAN LAYE CONSORT AB NS J10 POWER SUPPLY
6 COLTON MELBY BIKCHITO OK NS 238 SMOKE SIGNAL
7 SAM KELTS STAVELY AB NS 725 HONKY TONK
8 CALL MARR TWIN BUTTE AB NS 840 DARK REMARK
9 JAKE BURWASH NANTON, AB NS -35 WINTERING HILLS
RR   NS 346 ROSE PETLE
RR   NS 40 BLACK MAMBA
RR   NS C34 MOVING SHADOWS
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 KY MARSHALL BOWDEN AB N 239 MY MISTAKE
2 DYLAN BILTON RED DEER COUNTY AB N 844 CRAZY ALICE
3 PASCAL ISABELLE OKOTOKS, AB N 677 A K A
4 SPUR LACASSE AIRDRIE, AB N 024 BAHAMA MAMA
5 KYLE BOWERS DRAYTON VALLEY, AB N 26 WILDWOOD FLOWER
6 TANNER YOUNG SYLVAN LAKE, AB N 026 CANDY ALICE
RR   N X82 BLACK OUT
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 TY TAYPOTAT REGINA SK N X07 CALL ME KINDRA
2 GERARD OVERSBY AUSTRALIA N 011 BOOZE CRUZ
3 KENNY HAWORTH OROFINO, ID N 618 NINETY PROOF
4 WYATT BLOOM BEND OR N 223 FAT ELVIS
5 GAVIN DEROSE KAMLOOPS BC N X81 SPILLED PERFUME
RR   N 118 STEVIE KNICKS
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 WYATT MAINES MAPLE CREEK SK N X82 BLACK OUT
2 DANTAN BERTSCH EASTEND SK N 604 MCARTY ROSE
3 LINDEN WOODS SWIFT CURRENT, SASK N 117 TAXI
4 LOGAN HODSON TELKWA BC N 844 CRAZY ALICE
5 DENNY PHIPPS COCHRANE AB N 26 WILDWOOD FLOWER
6 JAKE VOLD AIRDRIE AB N 120 HAPPY HOOKER
7 MICHAEL SOLBERG SUNNYNOOK AB N 024 BAHAMA MAMA
8 CALEB BENNETT TREMONTON , UT N 239 MY MISTAKE
9 WYATT DENNY MINDEN, NV N 013 HIGH VOLTAGE
10 CLAYTON BIGLOW CLEMENTS, CA N 012 MEGGA BUCKS
RR   N 026 CANDY ALICE
RR   N 677 A K A
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 MATT O'FLYNN QUESNEL, BC NB 292 WHO'S NOT YOURS
2 GARRETT GREEN MEETING CREEK AB NB X4 HIPPY DANCE
3 CAMERON BROWN DIDSBURY AB NB 317 PATENT PENDING
4 CODY FLOYD CALGARY AB NB 52Y ACTION CAT
5 JORRY HOLMES MERRITT BC NB 853 ITS TIME
6 TREVOR LULUA HANCEVILLE BC NB Z21 CRAZY WINGS
7 JERETT NASH ECKVILLE AB NB Z1 GYPSY MOON
8 AUSTIN NASH ECKVILLE AB NB 923 AURORA
9 CAWL BRAITHWAITE PINCHER CREEK AB NB 203 KILL SWITCH
RR   NB 332 SPITT N IMAGE
RR   NB 391 LOADED GUN
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 JARED PARSONAGE MAPLE CREEK SK NB Z1 GYPSY MOON
2 JORDAN HANSEN CALGARY, AB NB 292 WHO'S NOT YOURS
3 CASEY BERG WAINWRIGHT AB NB 240 MONEY MILL
4 GERARD OVERSBY AUSTRALIA NB Z55 HOT AXE
5 TRISTAN CARLIER MEDICINE HAT AB NB Z05 TAP
6 TYLER PANKEWITZ PONOKA AB NB Z23 DISCO
7 COOPER ZUR LUNDBRECK AB NB 923 AURORA
8 TIMOTHY LIPSETT LUMSDEN SK NB 853 ITS TIME
9 JACKSON SCOTT CALGARY AB NB 330 WAR PAINT
10 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC NB 203 KILL SWITCH
RR   NB X4 HIPPY DANCE
RR   NB 52Y ACTION CAT
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 TY ELLIS SONNINGDALE, SASK NB 391 LOADED GUN
2 CHRIS YOUNG HOLDEN AB NB 292 WHO'S NOT YOURS
3 WACEY FINKBEINER PONOKA AB NB 203 KILL SWITCH
4 RYAN JASPER WILLIAMS LAKE BC NB 240 MONEY MILL
5 TODD CHOTOWETZ MAJOR SK NB 853 ITS TIME
6 LONNIE WEST CADOGAN, AB NB Z21 CRAZY WINGS
7 BROCK RADFORD DEWINTON, AB NB 317 PATENT PENDING
8 BRYCE WEST CADOGAN, AB NB 330 WAR PAINT
9 RIKER CARTER SOUTH STONE ID NB Z23 DISCO
10 GARRETT SMITH REXBURG ID NB 332 SPITT N IMAGE
RR   NB Z55 HOT AXE
RR   NB Z05 TAP
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 JB DAVIDSON RIMBY, AB  
2 WESLEY KINGDON ROCKY MOUNTAIN HOUSE AB  
3 CHAD GULICK WESTASKIWIN AB  
4 CLINT MAIER MERITT, BC  
5 LEE ROMBOUGH SEXSMITH AB  
6 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
7 BRYCE KULBACKI RED WILLOW, AB  
8 TYLER JOHNSON DIDSBURY AB  
9 DEAN EDGE RIMBEY AB  
10 STACY CORNET BRANT AB  
11 RILEY WARREN STETTLER AB  
12 JESSE POPESCUL GLENTWORTH SK  
13 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
14 CLAYTON SMITH ECKVILLE AB  
15 SHANE SMITH WIMBORNE, AB  
16 TANNER STEC BUSSETT, NE  
17 BLAIR SMITH WIMBORNE AB  
18 KY MARSHALL BOWDEN AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 JASON CUNNINGHAM THORSBY AB  
2 JAKE HERMAN CHASE BC  
3 RANDY SMITH PINCHER CREEK AB  
4 TYLER LEISCHNER OLDS AB  
5 VIRGIL POFFENROTH RED DEER COUNTY, AB  
6 KEELY BONNETT PONOKA AB  
7 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
8 MURRAY POLE ERSKINE AB  
9 BRENT KEAVENEY NANTON, AB  
10 LOGAN BIRD NANTON AB  
11 JESSE FINNERTY DUCHESS AB  
12 TYLER POPESCUL GLENTWORTH SK  
13 KYLE LUCAS CARSTAIRS AB  
14 WYATT BRANDEN BARRHEAD AB  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 WYATT HAYES VAL MARIE SK  
2 ALWIN BOUCHARD SCANDIA AB  
3 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS AB  
4 JIM BRECK BEAN FT. HANCOCK, TEXAS  
5 AARON MILLER CREMONA, AB  
6 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
7 KIRK ROBINSON REDDEER COUNTY, AB  
8 CHASE HOFER MAGRATH AB  
9 LEVI SIMPSON PONOKA AB  
10 DARREN DUBLANKO THORSBY AB  
11 ERIK DUBLANKO THORSBY AB  
12 MARK NUGENT WATER VALLEY AB  
13 CLAYTON MOORE POUCE COUPE BC  
14 COLTON MELBY BIKCHITO OK  
15 CURTIS CASSIDY DONALDA AB  
16 ZEKE THURSTON BIG VALLEY AB  
17 LOGAN HOFER MAGRATH AB  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 MATT CLARY SPRUCE GROVE, AB  
2 CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN AB  
3 BLAKE GAGNON RED DEER COUNTY AB  
4 COOPER TROTZ COLEMAN AB  
5 TODD WOODWARD LETHBRIDGE AB  
6 BRYCE KULBACKI RED WILLOW, AB  
7 DUSTIN NICHOLSON QUESNEL BC  
8 JOE GUZE DRAYTON VALLEY AB  
9 DEREK FRANK STONY PLAIN AB  
10 STRAWS MILAN COCHRANE AB  
11 CRAIG WEISGERBER PONOKA AB  
12 CAM LEESON HINTON AB  
13 WILL STOVALL COCHRANE, AB  
14 LUCAS PARKER MARWAYNE AB  
15 LUKE BUTTERFIELD PONOKA AB  
16 WILLIAM BEIERBACH MAPLE CREEK SK  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 GLEN ALLEN NASH DRAYTON VALLEY AB  
2 KALE PETERSON BUCK LAKE AB  
3 WADE JOBER VIKING AB  
4 JUSTIN MILLER NEEPAWA MB  
5 WADE LANDMARK PROVOST AB  
6 BROCK BUTTERFIELD PONOKA AB  
7 LANDON BEARDSWORTH RED DEER COUNTY  
8 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
9 LAYNE DELEMONT CHAUVIN AB  
10 TY MILLER WAINWRIGHT AB  
11 MATT RICHARDSON OLDS AB  
12 JEREMY KRYWCUN LANGDON AB  
13 CHANCE BUTTERFIELD PONOKA AB  
14 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY AB  
15 DAYTON ROWORTH CZAR AB  
16 JESSE LAWES PROVOST AB  
17 RODE VOLD PONOKA AB  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 BEN RAMEY PONOKA AB  
2 MATT MAILER BOTHA AB  
3 DENVER ROY DALEMEAD, AB  
4 HARLEY COLE CALGARY, AB  
5 CURTIS CASSIDY DONALDA AB  
6 BRENDAN LAYE CONSORT AB  
7 QUENTIN BRANDEN BARRHEAD AB  
8 SCOTT GUENTHNER PROVOST, AB  
9 TANNER MILAN COCHRANE AB  
10 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
11 CLAYTON MOORE POUCE COUPE BC  
12 LUKE SIMONIN NARAMATA BC  
13 COLE SCOTT Kamloops BC  
14 CODY CASSIDY DONALDA AB  
15 BO ANDERSON WATERVALLEY AB  
16 TY ELLIS SONNINGDALE, SASK  
17 TRAVIS REAY MAYERTHORPE AB  
18 BAILLIE MILAN COCHRANE AB  
     
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 CODY LANE LLOYDMINSTER, SK  
2 JUSTIN GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB  
2 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD AB  
3 DAWSON HAY WILDWOOD AB  
4 LOGAN HAY WILDWOOD AB  
5 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 HAYDEN COLE CONDOR, AB  
2 BEN ANDERSEN ECKVILLE AB  
3 HUNTER SAWLEY FOX CREEK AB  
4 JAKE BURWASH NANTON, AB  
     
EVENT :NOVICE BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 MASON HELMECZI ESTERHAZY SK  
2 BAILEY PLAISIER OAK LAKE, MB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 DANNY VANDENAMEELE LANGENBERG, SK  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 JAKE PLOTTS DRAYTON VALLEY AB  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 LANE WILLS KAMLOOPS, BC  
2 DONNA BEIERBACH MAPLE CREEK, SK  
3 SHALAYNE LEWIS VERNON BC  
4 LANA SPROULE PINCHER CREEK AB  
5 MARCI LAYE BASHAW AB  
6 JENNA O'REILLY MILLARVILLE AB  
7 BROOKE WILLS KAMLOOPS BC  
8 BRETT WILLS KAMLOOPS, BC  
9 TRACEY MORRIS MERRITT BC  
10 TAYLOR SCHNEIDER HEDLEY, BC  
11 SHEENA ASHCROFT RYLEY AB  
12 MICHAELA ZEBRO AUGUSTA, MT  
13 SARA CHRISTMAS GIBSONS BC  
14 KAYLEA ARGENT GROUNDBIRCH BC  
15 ERYN COY HIGH RIVER AB  
16 NEVADA DYNNESON OSOYOOS BC  
17 ALLISON THOMPSON MERRITT BC  
18 TAYLOR SHIELDS COCHRANE AB  
19 RYLEE SHIELDS COCHRANE, AB  
20 SHELLY SHIELDS COCHRANE, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 CANDACE LEFEBVRE ARDROSSON, AB  
2 STEFFANIE MATHER POUCE COUPE BC  
3 SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW AB  
4 KIRSTY WHITE BIG VALLEY AB  
5 CATHY GRANT GRANTON ON  
6 BRIGITTE MACKENZIE LINDELL BEACH BC  
7 KENDRA EDEY LONGVIEW AB  
8 MERRY ANN STONEY FOOTHILS, AB  
9 CARMAN POZZOBON ALERGROVE, BC  
10 TANA MILLARD VANDERHOOF, BC  
11 GAYLENE BUFF WESTWOLD BC  
12 LYNETTE BRODOWAY BROOKS AB  
13 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
14 NINA SMITH PINCHER CREEK AB  
15 KIRBY PENTTILA COCHRANE, AB  
16 PAIGE MANNING EDSON, AB  
17 LAKOTA BIRD NANTON AB  
18 AMY FINNERTY DUCHES, AB  
19 AMANDA DUERR PONOKA, AB  
20 MARIAH MANNERING QUESNEL BC  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 DEB GUELLY OKOTOKS AB  
2 SARAH GERARD SAVONA BC  
3 RENIE SCHNITZLER VANSCOY SK  
4 CRYSTAL CHRISTMAN OKOTOKS AB  
5 ANGELA GANTER ABILENE TX  
6 TAYLOR-JANE GARDNER CAROLINE AB  
7 TAYLOR MANNING EDSON AB  
8 KATIE GARTHWAITE MERRITT BC  
9 JULIE LEGGETT KAMLOOPS BC  
10 JACKIE GANTER ABILENE TX  
11 RENE LECLERCQ HOLDEN AB  
12 MELISSA THIESSEN STETTLER AB  
13 CRANNA ROBERTS RED DEER COUNTY AB  
14 JANE MELBY BOKEHITO OK  
15 TRACI MACDONALD ERSKINE AB  
16 RHONDA MCLEOD MONTE CREEK BC  
17 SYDNEY DAINES RED DEER COUNTY, AB  
18 SONYA DODGINGHORSE CALGARY, AB  
19 GINELLE LABLANC CACHE CREEK BC  
20 KYLA SIMMONS WEST KELOWNA BC  
     
EVENT :STEER RIDING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 DYLAN CONNERS BLUFFTON, AB  
2 DUSTY GOLDEN MAYERTHORPE AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 STEFAN TONITA SASKATOON, SASK  
2 CARTER SAHLI RED DEER, AB  
3 BRANDON TETZ CREMONA  
4 JUSTIN HARRIS COURTENAY, BC  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 QUADE HUGHSON FOREMOST, AB  
2 LUKE FERBER IRRICANA, AB  
3 JETT LAMBERT COUNTY OF GRANDE PRAIRIE  
4 DEXTER PATTON WORSLEY. AB  
5 TRISTEN MANNING EDSON, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 1:00PM SAT MAY 20 2017  
1 COLTER MCDONALD CARSTAIRS AB  
TRENT PETERSEN CLARESHOLM AB  
2 LEONARD JOHNSON BRETON, AB  
TY JOHNSON BRETON AB  
3 CURTIS COCKE ALSIKE AB  
CLINTON SANDERCOCK DRAYTON VALLEY AB  
4 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
COLE POZZOBON DAWSON CREEK BC  
5 CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN AB  
LEE ROMBOUGH SEXSMITH AB  
6 DEAN EDGE RIMBEY AB  
NELSON LADOUCEUR PENDRYL AB  
7 RILEY WARREN STETTLER AB  
STACY CORNET BRANT AB  
8 JESSE POPESCUL GLENTWORTH SK  
KEVIN SCHREINER MEDICINE HAT AB  
9 CASH ISNARDY CACHE CREEK, BC  
JONAH ANTOINE CASH CREEK, BC  
10 CAREY ISNARDY CACHE CREEK BC  
RILEY ISNARDY PEACHLAND, BC  
11 KODY POTTS BARRHEAD AB  
SHELBY FOSTER DUCHESS, AB  
12 KELLY BUHLER MONTE CREEK BC  
CLAY ROBERTSON AUGUSTA, MT  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN MAY 21 2017  
1 JACE LAMBERT LANGLEY BC  
COLE LAMBERT LANGLEY BC  
2 DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
3 COLE BEVANS MAGRATH  
TY CAHOON CARDSTON, AB  
4 BRETT BUSS PONOKA AB  
TYREL FLEWELLING LACOMBE AB  
5 LOGAN BONNETT PONOKA AB  
KEELY BONNETT PONOKA AB  
6 KALE PETERSON BUCK LAKE AB  
CORY DUNLOP ST PAUL AB  
7 CHASE SIMPSON CLARESHOLM AB  
BRAIDY DAVIES MEDICINE HAT AB  
8 ROLAND MCFADDEN VULCAN AB  
DEVIN WIGEMYR BROOKS AB  
9 TYRELL GORDON PONOKA AB  
A.J. SULLIVAN ROCKY RAPIDS AB  
10 DUSTIN SHIELDS HANNA AB  
ORRIN ELLIS WESTROSE AB  
11 CLAY ELLIOTT NANTON AB  
BOBBY LOUIS VERNON BC  
12 LOGAN BIRD NANTON AB  
BRENT KEAVENEY NANTON, AB  
13 KYLE LUCAS CARSTAIRS AB  
TYLER POPESCUL GLENTWORTH SK  
14 RILEY ROY STRATHMORE AB  
WYATT EIRIKSON OKOTOKS AB  
PERFORMANCE: #3 1:00PM MON MAY 22 2017  
1 BAILEE BENJAMIN CARDSTON AB  
JACKSON LOUIS VERNON BC  
2 LEVI SIMPSON PONOKA AB  
JEREMY BUHLER ARROWWOOD AB  
3 CLINT BUHLER OKOTOKS AB  
ROCKY DALLYN NANTON AB  
4 TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
KASPER ROY MOSSLEIGH AB  
5 TRISTIN WOOLSEY NANTON, AB  
KIEL WILSON LONGVIEW, AB  
6 CLAY ULLERY TWO HILLS AB  
RILEY WILSON CARDSTON AB  
7 GARRETT ROGERS BAKER CITY, OR  
JACOB MINOR ELLERSBURG, WA  
8 BRADY MINOR ELLENSBURG WA  
RILEY MINOR ELLENSBURG WA  
9 TANNER MILAN COCHRANE AB  
BAILLIE MILAN COCHRANE AB  
10 ZEKE THURSTON BIG VALLEY AB  
JAKE WATSON HUDSONS HOPE BC  
11 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
QUENTIN BRANDEN BARRHEAD AB  
12 SPENCER RUTHERFORD MERRITT BC  
DENVER JOHNSON STRATHMORE AB  
13 TODD GALLAIS OLDS AB  
TRAVIS GALLAIS PONOKA, AB  
14 MIKE BEERS KAMLOOPS BC  
CHAD EVENSON PRITCHARD BC  










 
Become a CPRA Member Sign up to receive CPRA Press Releases




 
 

   

Cinch
IHG Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo


Ranchmans
SharpEdge
Becker Buckles


Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Grass Roots Final Links Contact
  - Entry Dates   - Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions      
      - Grass Roots Series   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions      
      - Alberta Circuit   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors      
      - Rookie Standings   - Board of Directors   - Media Guide        
      - Duane Daines Series                
      - Kenton Randle Series                



* Blending Image Slide Show Script provided by DynamicDrive