EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
OS X11 CITY FIRE |
2 WYATT THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
OS V40 I SEE LITTLE |
3 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
OS W140 LITTLE BREEZE |
4 CHASE BOURQUE |
PELLY, SK |
OS 125 ELMER FUDD |
5 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
OS 8 EMPTY POCKETS |
6 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
OS O290 DEVILS WHO |
7 COLT GORDON |
COMANCHE, OK |
OS XW OLS TUBS MAGIC CARPET |
8 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
OS 508 LUNATIC PARTY |
9 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
OS B8 OLS TUBS LITTLE MUFFIN |
10 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
OS T113 RUM RUNNER |
11 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
OS T97 BRAHMA BOOTS DOUBLE VISION |
12 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
OS A151 GOOD LOOKING |
RR |
|
OS W42 COMEBACK RED |
RR |
|
OS 709 FENDER BENDER |
RR |
|
OS 160 COPPER WIRE |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
CS A -27 ANGELUS DELIGHT |
2 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
OS 1898 MINOR LEAGUE |
3 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
CS W-27 WAIKIKI COCONUT |
4 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
OS 123 OLS TUBS WHISKEY AND ICE |
5 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
CS A-97 ACCIDENTIAL WARRIOR |
6 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
CS A- 83 ANCIENT DELIVERY |
7 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
CS A- 73 AMAZON HILLS |
8 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
CS Z-41 ZEATIN WALLS |
9 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
CS Y-24 YO YO MARBLE |
10 TYLER CORRINGTON |
HASTINGS MN |
CS N-57 NEEDS AJAX |
11 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
CS W-46 WANING MOON |
12 COLEMAN WATT |
HARDISTY, AB |
CS Z-54 ZANY HILLS |
RR |
|
CS P-51 PEIGAN WARRIOR |
RR |
|
CS Z-46 ZELDA'S WHITNEY |
RR |
|
CS W-80 WARPED LOGIC |
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
PRS 49 SERVUS SIDE BY SIDE |
2 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
OS Z5 MAY SLIP |
3 TAYGEN SCHUELKE |
NEWELL, SD |
OS 88 RED LINE |
4 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON, SD |
OS 530 QUITTIN TIME |
5 TROY CROWSER |
WHITEWOOD, SD |
PRS 60 AMES NO CHANGE |
6 TATE THYBO |
BELLE FOURCHE, SD |
OS 70 SUDDEN IMPACT |
7 JAKE FINLAY |
GOODWELL, OK |
OS 120 FAKE TAXI |
8 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
OS D983 BRIGHT LIGHTS |
9 TOBY COLLINS |
STEPHENVILLE, TX |
OS W42 COMEBACK RED |
RR |
|
OS L7 AMERICAN SISTER |
RR |
|
PRS 71 MACKIE'S CARBON COPY |
RR |
|
PRS X44 DUSTY DAY |
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
PRS 204 JAIL BREAK |
2 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
PRS F38 BORROWED ANGEL |
3 TRAVIS NELSON |
PHILIP SD |
OS B9 CALICO GIRL |
4 COLTON MILLER |
LANCE CREEK, WY |
PRS D11 COUNTING CARDS |
5 TAYTE CLARK |
MEADOW, SD |
OS O24 PRIDE TRAP |
6 TAOS MUNCY |
CORONA NM |
OS 703 COD LIVER |
7 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
OS O290 DEVILS WHO |
8 TYREL LARSEN |
INGLIS, MB |
OS 125 ELMER FUDD |
9 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
PRS 753 TAKING CHANCES |
10 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
OS 205 SERVUS RECHARGE |
RR |
|
OS M40 BAR STAR |
RR |
|
OS 555 ROCK STAR |
RR |
|
OS T113 RUM RUNNER |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 JAKE VOLD |
AIRDRIE, AB |
O W169 OLS TUBS ZIP TIE |
2 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
O V-9 VEE BAR NINE |
3 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
O L31 DUSTY DAN |
4 CONNOR HAMILTON |
CALGARY, AB |
O S91 AMERICAN THUMPER |
5 JACOB STEMO |
BASHAW, AB |
O M22 OLS TUBS ROSS RIVER |
6 JUSTIN POLLMILLER |
WEATHERFORD, OK |
O W869 ZIP CODE |
7 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
O U3 KIT KAT |
RR |
|
O R240 BUCK |
RR |
|
O 7 MISS MOLLY |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 CLINT LAYE |
CADOGAN AB |
C Y-96 YOGA RELEASE |
2 TY TAYPOTAT |
REGINA, SK |
C Y-63 YODELLING ALABAMA |
3 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
C A-47 ARBITRATOR JOE |
4 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
C Y-42 YUKON RAMBLER |
5 TATE HARTELL-MACDONA |
STRATHMORE, AB |
C R-16 RUM FLAVOURED |
6 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
C Y-1 YYC DEPARTING |
7 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C W-38 WELCOME DELIVERY |
8 JR VEZAIN |
COWLEY, WY |
C Z-53 ZAINT BROKE |
RR |
|
C U-59 UNFORTUNATE CARMA |
RR |
|
C Y-55 YOUNGSTOWN ROCKET |
RR |
|
C X-89 XAVIER JOAN |
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 DENNY PHIPPS |
COCHRANE, AB |
PR D4 SANDHILLS CITY |
2 LUKE CREASY |
BROWNFIELD, AB |
PR 104 BOOT BARN |
3 TRENTEN MONTERO |
WINNEMUCCA, NV |
O L10 BUCKWHEAT |
4 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
O Q180 PAINT BRUSH |
5 SETH HARDWICK |
RANCHESTER, WY |
O Z35 DALLAS STEAM'S SEXY BUCKS |
6 DEVAN REILLY |
SHERIDAN, WY |
O R24 LINE PRIDE |
7 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK, AB |
O J2 AWKWARD TODD |
RR |
|
O 818 KT'S NOTEBOOK |
RR |
|
PR 551 NEW TOWN |
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
PR C1 SEARCHLIGHT |
2 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
PR 636 UNDERCOVER |
3 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
PR W7 VALLEY CITY |
4 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
O 83 OPEN RANGE |
5 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
O O35 HANNAH MONTANA |
6 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
O 723 ICY CREEK |
7 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
PR D3 BARCELONA CITY |
8 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
O V 142 BLUE WINGS |
RR |
|
O C19 FREE SHIPPING |
RR |
|
O 72 MESSENGER |
RR |
|
O 41 RIVER REFLECTION |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
BULL RIDING BONANZA |
THUR JUN 28, 2018 - 7 PM |
|
1 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
CB 480 DENSE FOG |
2 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
OB 427 CITY LIMITS |
3 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
OB 147 BLURRED LINES |
4 BILLY WEST |
CADOGAN, AB |
OB 400 JONES JERSEY |
5 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
OB 406 TOO HOT |
6 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
OB 22 DAN THE MAN |
7 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
OB 6 BANFF ICE |
8 WACEY FINKBEINER |
PONOKA, AB |
CB 433 LIBERTY TOWER |
9 TREVOR LULUA |
HANCEVILLE, BC |
OB 410S WALK AWAY |
10 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN, SK |
CB -201 NIGHT MOVES |
11 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
OB 374 HARD ROCK |
12 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
OB 402 EZ TO LOVE |
13 JACKSON SCOTT |
KAMLOOPS |
|
14 MARCOS GLORIA |
EDMONTON AB |
OB 023 CASE CLOSED |
15 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
OB 46-S BUBADAWABADA |
16 LOGAN BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
OB 116 CHIP SHOT |
17 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA, AB |
OB 1 ONE EYED CHARLIE |
18 MATT O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
|
19 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
OB 413S WIRED WRONG |
20 JORY PANKONIN |
WESTLOCK, AB |
CB 003 WRANGLERS EXTREME |
21 JORRY HOLMES |
MERRITT, BC |
CB 22 DAY DRINKING |
22 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
OB 199 DR. FANG |
23 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
OB 481 DEAL BREAKER |
24 JB MOEN |
ELROSE, SK |
OB 357 MUD BOG |
25 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
OB 805 MEMPHIS |
26 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
CB -105 UPTOWN FUNK |
27 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
CB -301 BLACK BART |
28 TYRELL WARD |
THREE HILLS, AB |
OB 911 2 DARK 2 C |
29 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
OB 899 GRETZKY |
30 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
OB 326 CHANGE MY NAME |
31 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
CB -125 WOUNDED WARRIOR |
32 TOBY COLLINS |
STEPHENVILLE, TX |
CB -11 BIG RED |
33 THOR HOEFER |
SPIRIT LAKE, ID |
CB -303 FIDGET SPINNER |
34 CHRIS HANSEN |
CAROLINE, AB |
OB 21 THE LIQUIDATOR |
35 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
OB 345 RAPID CITY |
36 TRAVIS WARBURTON |
SUNDRE, AB |
OB 366 JERSEY CITY |
37 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
OB 912 X CON |
38 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
OB 4 JOHNNY LONGHORN |
39 CYLAS BIGCHILD |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
OB 457 DUST UP |
RR |
|
OB 310 CINDER BLOCK |
RR |
|
OB 379 FALLING ROCK |
RR |
|
OB A22 DILLAGAF |
RR |
|
OB 320 OLS TUBS GREY AREA |
RR |
|
CB -126 JUKEBOX HERO |
RR |
|
CB -193 COMPTON BOUND |
RR |
|
OB 392 WILD RAPIDS |
RR |
|
OB 951 PITCH DARK |
|
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
OB A32 OLS TUBS ANIKA'S PET |
2 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
OB 42S SURESHOT ENVIRONMENTAL PANDA |
3 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
OB 104 MONSTER |
4 BILLY WEST |
CADOGAN, AB |
OB O69 BRAHMA BOOTS CHROME |
5 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
OB 281 REDMILE |
6 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
OB 96 TENNESSEE WHISKEY |
7 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
OB 211 NIGHT SWEATS |
8 WACEY FINKBEINER |
PONOKA, AB |
OB 940 BODY SPECIAL |
9 TREVOR LULUA |
HANCEVILLE, BC |
OB O77 VILLAGE IDIOT |
10 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN, SK |
OB 222 BLACKSTONE AFTER PARTY |
11 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
OB O17 BOMBSHELL |
12 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
OB O22 MR. SUNSHINE |
RR |
|
OB 102 OLS TUBS NICKLE PACKAGE |
RR |
|
OB 421S SHOWER N A SHAVE |
RR |
|
OB 450 RED PHEASANT |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 JACKSON SCOTT |
KAMLOOPS |
|
2 MARCOS GLORIA |
EDMONTON AB |
CB 430 EARLY DEPARTURE |
3 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
CB -11 BIG RED |
4 LOGAN BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
CB 431 COWBOY CAMP |
5 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA, AB |
CB 301 LIGHTING MCQUEEN |
6 MATT O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
|
7 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
CB -193 COMPTON BOUND |
8 JORY PANKONIN |
WESTLOCK, AB |
CB -126 JUKEBOX HERO |
9 JORRY HOLMES |
MERRITT, BC |
CB 202 SWEET LIKE SUGAR |
RR |
|
CB 201 LEGIT |
RR |
|
CB -303 FIDGET SPINNER |
RR |
|
CB -205 ROCKIN OUT |
RR |
|
CB 210 CREEPIN |
RR |
|
CB -301 BLACK BART |
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
OB 458 NOBODY TO BLAME |
2 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
OB 410S WALK AWAY |
3 JB MOEN |
ELROSE, SK |
OB 4 JOHNNY LONGHORN |
4 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
OB 333 JIMINY'S BACK |
5 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
OB 427 CITY LIMITS |
6 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
OB 106 CUTIE |
7 TYRELL WARD |
THREE HILLS, AB |
OB 131 OLS TUBS SWEAT 'N REGRET |
8 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
OB 419 AVENGED SEVEN FOLD |
9 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
OB 425 HOME GROWN |
10 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
OB O14 OLS TUBS BUCKINGTON |
11 TOBY COLLINS |
STEPHENVILLE, TX |
OB 412 ALBERTA PREMIUM |
RR |
|
OB 40 SLICK CAT |
RR |
|
OB 374 HARD ROCK |
RR |
|
OB O39 DIRTY STEVE |
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 THOR HOEFER |
SPIRIT LAKE, ID |
OB 326 CHANGE MY NAME |
2 CHRIS HANSEN |
CAROLINE, AB |
OB 481 DEAL BREAKER |
3 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
OB 379 FALLING ROCK |
4 TRAVIS WARBURTON |
SUNDRE, AB |
OB 269 FISH CAMP |
5 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
OB 1 ONE EYED CHARLIE |
6 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
OB 357 MUD BOG |
7 CYLAS BIGCHILD |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
OB 46S BUBADAWABADA |
RR |
|
OB 366 JERSEY CITY |
RR |
|
OB 234 STAND BACK |
RR |
|
OB 21 THE LIQUIDATOR |
|
|
|
EVENT: TIE DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
2 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
3 CADE SWOR |
CHICO TX |
|
4 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
5 JC CROWLEY |
POPLAR, MT |
|
6 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK, ID |
|
7 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
8 JUSTIN MALONE |
HOOPER, UT |
|
9 CLINT ROBINSON |
SPANISH FORK UT |
|
10 WESTYN HUGHES |
CALDWELL, TX |
|
11 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
12 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 CODY CRAIG |
WENDELL, ID |
|
2 CIMARRON BOARDMAN |
JACKSON MO |
|
3 JORDAN KETSCHER |
SQUAW VALLEY, CA |
|
4 JAKE PRATT |
ELLENSBURG WA |
|
5 ZACK JONGBLOED |
IOWA, LA |
|
6 JOE KEATING |
SOUR LAKE, TX |
|
7 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
8 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
9 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
10 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
11 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON, AB |
|
12 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
13 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA, AB |
|
14 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
15 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 CHAD GULICK |
WESTASKIWIN, AB |
|
2 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
3 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
4 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
5 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
6 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
7 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
8 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
9 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
10 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
11 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
12 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
2 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT, UT |
|
3 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
4 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
5 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
6 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
7 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
|
8 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 10:00AM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 CLINT RADKE |
MARYFIELD, SK |
|
2 LAYNE SMITH |
OAK LAKE, MB |
|
3 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
4 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
5 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
6 BLAIR BURK |
DURANT OK |
|
7 CASEY BUTAUD |
HOUSTON, TX |
|
8 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
9 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
10 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
11 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
12 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
13 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
14 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
15 BO PICKETT |
CALDWELL, ID |
|
16 TAYLOR SANTOS |
CRESTON, CA |
|
17 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
18 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
19 MACE PEROZAK |
CLARESHOLM AB |
|
20 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
21 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
22 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
23 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 KAL KLOVANSKY |
QU'APPELLE, SK |
|
2 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
3 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
4 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
5 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
6 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
7 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
8 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
9 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
|
10 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
11 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
12 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
13 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
14 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 JUSTIN PAUL SHAFFER |
HALLSVILLE, TX |
|
2 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
3 JACOB TALLEY |
KEATCHIE, LA |
|
4 TED GOLLAHER |
CASCADE, MT |
|
5 ZACK JONGBLOED |
IOWA, LA |
|
6 ROWDY HAYS |
PINCHER CREEK, AB |
|
7 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
8 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
9 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
10 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
11 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
12 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
2 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
3 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
4 KALE PETERSON |
BUCK LAKE, AB |
|
5 NICHOLAS JENKINS |
HELKIRK, AB |
|
6 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
7 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
8 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
9 COLTIN CRAWFORD |
DAWSON CREEK, BC |
|
10 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
11 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
12 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 LORNE KNITTIG |
VANSCOY, SK |
|
2 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
3 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY AB |
|
4 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
5 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
6 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON, AB |
|
7 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA, MB |
|
8 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
9 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
10 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
11 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
12 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #5 10:00AM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
2 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
3 JOSH CLARK |
MUSKOGEE, OK |
|
4 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
5 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
6 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
7 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
2 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
|
3 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
|
4 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
|
5 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
6 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
|
7 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
|
8 KOLT FERGUSON |
LARAMIE, WY |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
|
2 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
|
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 MASON HELMECZI |
ESTERHAZY, SK |
|
2 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
|
3 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS, BC |
|
2 SIERRA BOOTH |
FOOTHILLS, AB |
|
3 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE,AB |
|
4 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
5 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
6 JANA BEAN |
FT. HANCOCK, TX |
|
7 KATELYN SCOTT |
ODESSA, TX |
|
8 KENDRA EDEY |
LONGVIEW, AB |
|
9 ERYN COY |
HIGH RIVER, AB |
|
10 AMBERLEIGH MOORE |
SALEM, OR |
|
11 TAMMY FISCHER |
LEDBETTER, TX |
|
12 TACI BETTIS |
ROUND TOP, TX |
|
13 NANCY CSABAY |
TABER, AB |
|
14 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 TILLAR MURRAY |
FORTWORTH TX |
|
2 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
3 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
4 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
5 KRISTIN SHOPPA |
DECATUR, TX |
|
6 TIANY SCHUSTER |
KRUM |
|
7 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
8 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
10 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
11 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
12 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
13 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
14 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
2 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 CARMAN POZZOBON |
SOVONA, BC |
|
4 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
5 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS, AB |
|
6 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
7 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
8 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
9 TANA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
10 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
11 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
12 COLBY GILBERT |
PONOKA AB |
|
13 SHELBY SPIELMAN |
DALHART, TX |
|
14 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
2 JAIME HINTON |
BULVERDE, TX |
|
3 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
4 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
5 KALI KOTT |
ELK POINT, AB |
|
6 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
7 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
8 CHRISTINE LAUGHLIN |
PUEBLO, CO |
|
9 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
10 HAILEY KINSEL |
COTULLA, TX |
|
11 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK, BC |
|
12 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE COUNTY, AB |
|
13 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
14 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 10:00AM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
2 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
3 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
4 SHALAYNE LEWIS |
VERNON, BC |
|
5 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
6 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
7 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
8 NICOLE LAURENCE |
CRESSON, TX |
|
9 KELLY BRUNER |
MILLSAP, TX |
|
10 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
11 TAYLOR-JANE GARDNER |
PONOKA AB |
|
12 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD, BC |
|
13 JESSICA ROUTIER |
BUFFALO, SD |
|
14 RENEE BLANC |
CHASE, BC |
|
15 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
16 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
17 HELEN NOWOSAD |
DEWBERRY, AB |
|
18 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
19 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
20 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
21 JESSI FISH |
FRANKLIN, TN |
|
22 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
23 NIKKI HANSEN |
DICKINSON, ND |
|
24 CHRISTY DAVIDSON |
OZONA, TX |
|
25 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
26 KAITLIN HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
27 LINDSAY SEARS |
NANTON, AB |
|
28 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
29 SAM SMITH |
RIMBEY AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SK |
|
2 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
3 CHASE TKACH |
CORONATION, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
2 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
3 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
4 AUZYN CORR |
SEXSMITH, AB |
|
5 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
6 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
7 ZACHARY GLADU |
CHESTERMERE, AB |
|
8 KENTON FRANCIS |
MEDICINE HAT, AB |
|
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 KEGAN BISHELL |
CONSORT, AB |
|
2 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
|
3 DARRION FERENCE |
CONSORT, AB |
|
4 BRAIDEN GRANT |
ALIX, AB |
|
5 JUSTIN JAMES |
CASTOR, AB |
|
|
|
|
EVENT: TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 A.J. SULLIVAN |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
TRAVIS GALLAIS |
PONOKA, AB |
|
2 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
3 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
4 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
5 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
6 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
LES FACCA |
COCHRANE, AB |
|
7 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
8 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
9 MIKE BEERS |
KAMLOOPS, BC |
|
BRANDON BEERS |
POWELL BUTTE, OR |
|
10 BRAIDY DAVIES |
SEVEN PERSONS, AB |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT JUN 30 2018 |
|
1 BRADY TRYAN |
HUNTLEY, MT |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
2 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
3 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
4 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
5 TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
6 CESAR DE LA CRUZ |
TUCSON, AZ |
|
JB JAMES |
BENNETT, CO |
|
7 BRADY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
RILEY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
8 DUSTIN BIRD |
CUT BANK, MT |
|
ROCKY DALLYN |
NANTON, AB |
|
9 KENNETH FLENNIKEN |
CALDWELL, ID |
|
JACOB MINOR |
ELLENSBURG |
|
10 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
PERFORMANCE: #3 3:00PM |
SUN JUL 01 2018 |
|
1 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
2 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
|
KAMRYN BOUCHER |
PAHRUMP, NV |
|
3 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
4 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
5 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
6 COLE POZZOBON |
BLACKIE, AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
7 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
8 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
9 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
10 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 3:00PM |
MON JUL 02 2018 |
|
1 DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
JARED PANCOAST |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
2 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT, UT |
|
QUINN KESLER |
HOLDEN, UT |
|
3 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
4 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
5 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA, AB |
|
6 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
7 HAYES SMITH |
EAGLE POINT, OR |
|
JUSTIN DAVIS |
COTTONWOOD, CA |
|
8 GARRETT ROGERS |
BAKER CITY, OR |
|
RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
9 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #5 10:00AM |
FRI JUN 29 2018 |
|
1 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
2 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
3 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
4 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
|
|
|
|