KENNEDY MOOSE MOUNTAIN PRO RODEO |
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
BS 29 SASSY SPURS |
2 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
BS 300 MADAM WOODS |
3 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
BS 19 GIVE OR TAKE |
4 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
BS A69 TWISTN TIME |
5 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
BS 815 TWISTED TEA |
6 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
BS 010 BEER LEAGUE |
7 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON, SD |
BS 206 BATTER UP |
8 COLTON MILLER |
LANCE CREEK, WY |
BS Z20 ZODIAC |
9 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
BS 736 SECOND THOUGHTS |
10 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK, AB |
BS 25 LIVE IT UP |
11 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
BS Y11 FRUIT CUP |
12 PRESTON BURR |
STRATFORD, TX |
BS 303 TIGER LILY |
13 COLEMAN WATT |
HARDISTY, AB |
BS 83 PELICAN BREIF |
14 WYATT THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
BS 600 HELP YOURSELF |
RR |
|
BS C11 BIG MUDDY |
RR |
|
BS 11 HOLD THE GOLD |
RR |
|
BS 26 GONE FISHING |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
BS 83 PELICAN BREIF |
2 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
BS 19 GIVE OR TAKE |
3 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
BS 26 GONE FISHING |
4 BRADY DINWOODIE |
KENOSEE LAKE, SK |
BS 300 MADAM WOODS |
5 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
BS 734 SECOND THOUGHTS |
6 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
BS Y11 FRUIT CUP |
7 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
BS 11 HOLD THE GOLD |
8 CHASE BOURQUE |
PELLY, SK |
BS 204 BATTER UP |
9 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
BS 01 MR MAJOR |
10 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
BS 600 HELP YOURSELF |
11 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
BS 815 TWISTED TEA |
12 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
BS 202 SCURRY |
13 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
BS A69 TWISTN TIME |
14 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
BS C11 BIG MUDDY |
15 TIMOTHY COSTELLO |
SWIFT CURRENT, SK |
BS 711 RUBELS |
16 TYLER WINTERS |
DOUGLAS, MB |
BS 322 PUBLIC ENEMY |
RR |
|
BS 29 SASSY SPURS |
RR |
|
BS 25 LIVE IT UP |
RR |
|
BS Z20 ZODIAC |
RR |
|
BS 303 TIGER LILY |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
B 3 RYDER OUT |
2 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
B A63 GOLD DUST |
3 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
B 311 NO LIMITS |
4 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
B Y12 HOMBRE |
5 MASON HELMECZI |
SUNDRE AB |
B 325 CACTUS CORNER |
6 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
B LT88 WHISKY BENT |
RR |
|
B 309 SAFETY FIRST |
RR |
|
B D2 EASY MONEY |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
B 313 MAYHEM |
2 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
B W14 BUBBLES |
3 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
B D2 EASY MONEY |
4 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
B 311 NO LIMITS |
5 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
B 326 BERRY CREEK |
6 TATE HARTELL-MACDONA |
STRATHMORE, AB |
B 309 SAFETY FIRST |
RR |
|
B Y-Y6 WILD CAT |
RR |
|
B 325 CACTUS CORNER |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
BB 919 KISH ME |
2 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
BB K4 RATTLER |
3 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
BB 208 WHAT'S HIS NAME |
4 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
BB K8 ROOSTER |
RR |
|
BB 336 FAR OUT |
RR |
|
BB 050 ATTITUDE DUDE |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 BILLY WEST |
CADOGAN, AB |
BB 050 ATTITUDE DUDE |
2 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN, SK |
BB 336 FAR OUT |
3 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
BB 350 FUN HATER |
4 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
BB 363 GOTTA GO |
RR |
|
BB 348 CAN'T WAIT |
RR |
|
BB 208 WHAT'S HIS NAME |
|
|
|
EVENT: TIE DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
2 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
3 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
4 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
6 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
7 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
8 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
9 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
10 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
2 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
3 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
4 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
5 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
6 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
7 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
8 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
9 MACE PEROZAK |
CLARESHOLM AB |
|
10 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
11 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 8:00 AM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
2 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
3 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
4 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
5 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
6 CODY ROOD |
BENGOUGH, SK |
|
7 LAYNE SMITH |
OAK LAKE, MB |
|
8 CLINT RADKE |
MARYFIELD, SK |
|
9 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
10 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON, AB |
|
11 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
12 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
13 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
14 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
15 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
16 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
17 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
18 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
19 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
2 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
3 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
4 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
5 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
6 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
7 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
8 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
9 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
10 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON, AB |
|
2 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
3 KAL KLOVANSKY |
QU'APPELLE, SK |
|
4 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
5 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
6 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
7 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
8 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
9 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
10 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
11 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 8:00 AM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
2 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
3 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
4 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
5 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
6 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA, MB |
|
7 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
8 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
9 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
10 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
11 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
12 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
14 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
15 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
16 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 KOLT FERGUSON |
SYLVAN LAKE, AB |
|
2 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
|
3 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
|
4 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
|
2 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
|
4 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
|
5 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
6 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 MASON HELMECZI |
SUNDRE AB |
|
2 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
|
3 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
2 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
3 NIKKI HANSEN |
DICKINSON, ND |
|
4 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
5 JAIME HINTON |
BULVERDE, TX |
|
6 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
7 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
8 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
9 CARMAN POZZOBON |
SOVONA, BC |
|
10 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
11 KRISTIN SHOPPA |
DECATUR, TX |
|
12 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
2 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
3 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
4 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
5 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
6 KENDRA EDEY |
LONGVIEW, AB |
|
7 KALI KOTT |
ELK POINT, AB |
|
8 DAWN GERTNER |
STETTLER, AB |
|
9 COLBY GILBERT |
PONOKA AB |
|
10 SHELBY SPIELMAN |
DALHART, TX |
|
11 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
12 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 8:00 AM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 NICOLE LAURENCE |
CRESSON, TX |
|
2 TIANY SCHUSTER |
KRUM |
|
3 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
4 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
5 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
6 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
7 HELEN NOWOSAD |
DEWBERRY, AB |
|
8 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE,AB |
|
9 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
10 REBECCA DALLAIRE |
PONOKA, AB |
|
11 ERYN COY |
HIGH RIVER AB |
|
12 RACHEL KERR |
KAMLOOPS, BC |
|
13 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
14 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
15 MORGAN PAGEL |
BULVERDE, TX |
|
16 CASSANDRA PETERS |
PLUMAS, MB |
|
17 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
18 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
19 CYNDA DIDIER |
ALDER FLATS, AB |
|
20 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 KENTON FRANCIS |
MAPLE CREEK, SK |
|
2 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 BRAIDEN GRANT |
ALIX, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
2 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
3 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
4 CHASE TKACH |
CORONATION, AB |
|
5 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SK |
|
6 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
|
7 DARRION FERENCE |
CONSORT, AB |
|
|
|
|
EVENT: TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 5:00PM |
SAT JUL 21 2018 |
|
1 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
2 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
3 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
4 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
5 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
JACKSON LOUIS |
VERNON, BC |
|
6 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
7 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
8 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
9 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
10 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN JUL 22 2018 |
|
1 COLBY BOWERS |
ARDMORE, AB |
|
BRADON BOWERS |
ARDMORE, AB |
|
2 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
3 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
4 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
5 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
6 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
|
|
|
|