EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
CS B-10 BEFORE LONG |
2 RICKY WARREN |
BIG VALLEY, AB |
CS B-13 BAY AJAX |
3 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
CS A- 64 AZTEC MATA |
4 TATE THYBO |
BELLE FOURCHE, SD |
CS A- 13 AJAX |
5 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
CS A-77 ASIAN BUBBLES |
6 JAKE FINLAY |
GOODWELL, OK |
CS B-17 BRUISED PLUM |
7 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
CS A-65 ABSOLUTLY FEARLESS |
8 PRESTON BURR |
STRATFORD, TX |
CS B-46 BARRED LIEUTENANT |
9 COLT SMITH |
ALDERSYDE, AB |
CS B-72 BUTCHER BOX |
10 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
CS Y-42 YUKON RAMBLER |
11 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
CS B-7 BIRCH BUBBLES |
12 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
CS B-1 BONE DRY KAMLOOPS |
13 CODY SMITH |
VILNA, AB |
CS Z-6 ZILLION NEWS |
RR |
|
CS A-50 ACRYLIC DANCER |
RR |
|
CS A-34 ARMITTA ROCKET |
RR |
|
CS Y-37 YODELLING HILLS |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 TYREL LARSEN |
INGLIS, MB |
CS B-8 BEYOND FILTHY |
2 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
CS B-14 BULLPOUND FOOLISH |
3 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
CS B-92 BABY KIBITZ |
4 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS B-38 BONUS DELIVERY |
5 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
CS A-46 ABUSIVE WHITNEY |
6 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
CS B-80 BUSTING LOGIC |
7 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
CS A-29 ANGEL DUST |
8 JAKE BROWN |
ECKVILLE, AB |
CS B-26 BUSINESS GIRL |
9 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
CS A-86 AQUILA STRAP |
10 LOGAN YOUNG |
CAROLINE, AB |
CS B-88 BETRAYED CANKAID |
11 LACHLAN MILLER |
CROSSFIELD, AB |
CS A-81 ANXIOUS MARGIE |
12 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
CS Y-63 YODELLING ALABAMA |
13 KALE MCKENZIE |
BLACKFALDS, AB |
CS B-54 BURBAN |
14 COLTER HECKMAN |
GREAT FALLS, MT |
CS B-21 BLUE CHIP |
RR |
|
CS A-12 ADEMENT UMBER |
RR |
|
CS A-8 AMBITIOUS BUBBLES |
RR |
|
CS Z-2 ZINGY MONEY |
RR |
|
CS X-41 XTERIOR WALLS |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
C B-5 BECAREFUL ICU |
2 SETH HARDWICK |
RANCHESTER, WY |
C B-77 BATH BUBBLES |
3 DENNY PHIPPS |
COCHRANE, AB |
C A-91 AGENT LYNX |
4 JAKE VOLD |
AIRDRIE, AB |
C A-40 ALBERTA MOUNTAIN |
5 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
C Z-81 ZESTLESS MARGIE |
6 LINDEN WOODS |
HIGH RIVER, AB |
C S-3 SIMPLY MARVELLOUS |
7 SPUR LACASSE |
Calgary, AB |
C A- 6 ANNUAL NEWS |
8 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C B-16 BOMB CHERRY |
9 DANIEL JONES |
DUFFIELD, AB |
C Y-1 YYC DEPARTING |
RR |
|
C Z-15 ZIPPER WHITNEY |
RR |
|
C Z-13 ZORILLO ROCKET |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 TRAVIS HEEB |
LESTOCK, SK |
C X-38 XPRESS DELIVERY |
2 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
C A-11 ACTUALLY GORGEOUS |
3 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
C A-51 ALPHA WARRIOR |
4 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK, AB |
C B-12 BIGTIMIN HOUSTON |
5 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
C B-65 BORN FEARLESS |
6 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
C Y-62 YORK ALABAMA |
7 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
C B-45 BUCKING KNIGHT |
8 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
C B-62 BREAKING ACRES |
RR |
|
C Z-30 ZANY QUEST |
RR |
|
C S-9 SEPTEMBER SKIES |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 ZACHERY KING |
CRESTON, BC |
CB 433 LIBERTY TOWER |
2 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
CB 502 ON TARGET |
3 ARDIE MAIER |
TIMBER LAKE, SD |
CB 430 EARLY DEPARTURE |
4 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
CB 425 SILK ROAD |
5 JB MOEN |
ELROSE, SK |
CB 509 COLD SHOULDER |
6 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
CB 607 RUSSAIN COLLUSION |
RR |
|
CB -125 WOUNDED WARRIOR |
RR |
|
CB -205 ROCKIN OUT |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
CB 584 NIGHT SHIFT |
2 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
CB 447 COLD WATER |
3 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
CB 508 CITY COP |
4 WACEY FINKBEINER |
MEDICINE HAT, AB |
CB 557 MASTER SPLINTER |
5 KLAYTON LAKEVOLD |
PROVOST, AB |
CB -201 NIGHT MOVES |
6 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
CB 480 DENSE FOG |
7 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
CB 437 CANFORD KID |
8 TYLER BINGHAM |
HONEYVILE, UT |
CB -302 CONTROLLED BURN |
9 SAGE KIMZEY |
STRONGCITY, OK |
CB 483 CLICK CLACKIN |
RR |
|
CB -11 BIG RED |
RR |
|
CB 431 COWBOY CAMP |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 DUSTIN MANDEL |
MAGRATH AB |
|
2 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
3 CODY ROOD |
BENGOUGH, SK |
|
4 MICHAEL WHITEQUILLS |
CARDSTON, AB |
|
5 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
6 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
7 JAKE HERMAN |
CHASE, BC |
|
8 CLINT MAIER |
MERITT, BC |
|
9 BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
10 DANNY FINNERTY |
DUCHESS, AB |
|
11 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
12 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
2 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
3 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
4 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
6 J.T. ROBINSON |
BIG VALLEY, AB |
|
7 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
|
8 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
9 BODE SCOTT |
CUSTER, MT |
|
10 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
11 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
12 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
13 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
14 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 12:00PM |
FRI MAY 31 2019 |
|
1 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
2 HAVEN MEGED |
MILES CITY, MT |
|
3 TY HARRIS |
SAN ANGELO, TX |
|
4 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
5 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
6 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
7 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
8 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
9 CLAYTON COLLMORGEN |
LUFKIN, TX |
|
10 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
11 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
12 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
13 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
14 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
15 LUKE JEFFRIES |
MARICOPA, AZ |
|
16 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
17 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
18 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
19 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
20 SCOT MEEKS |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
21 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
22 KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
23 QUAY HOWARD |
CANYON, TX |
|
24 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
25 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
26 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
27 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
28 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
29 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
30 BO PICKETT |
CALDWELL, ID |
|
31 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK, ID |
|
32 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
33 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
34 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
35 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
36 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
37 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
2 TRYGVE PUGH |
PONOKA, AB |
|
3 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
4 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
5 TRAVIS MUNRO |
TUGASKE, SK |
|
6 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
7 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
8 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
9 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
10 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
11 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
12 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
13 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
2 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
3 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
4 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
5 CLAY GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
6 BODE SCOTT |
CUSTER, MT |
|
7 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
8 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
9 LOGAN KAUTZ |
PONOKA, AB |
|
10 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
11 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
12 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
14 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
15 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 12:00PM |
FRI MAY 31 2019 |
|
1 MIKE MCGINN |
HAINES, OR |
|
2 JESSE BROWN |
BAKER CITY, OR |
|
3 JUSTIN KIMSEY |
KENNEWICK, WA |
|
4 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
5 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
6 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
7 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
8 LUKE SIMONIN |
NARAMATA, BC |
|
9 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
10 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
11 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
12 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
13 CODY CABRAL |
MILTON-FREEWATER, OR |
|
14 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
15 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
16 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
17 TY MILLER |
WAINWRIGHT, AB |
|
18 TYLER WILKINSON |
KINUSO, AB |
|
19 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
20 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
21 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
22 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
23 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
CSN B-15 BREAKUP FRISKY |
2 QUINTEN TAYLOR |
PARKLAND, AB |
CSN B-43 BARNYARD COCONUT |
3 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
CSN B-29 BACKROAD DUST |
RR |
|
CSN B-64 BAD MATA |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 KALE HUGHSON |
FOREMOST AB |
CSN B-83 BORDERLINE UNTIMELY |
2 LACHLAN SHEPPARD |
SNYDER, TX |
CSN B-66 BLACKFOOT WARRIOR |
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 LANE FERGUSON |
PICTURE BUTTE, AB |
CN B-23 BOOK SMART |
RR |
|
CN B-9 BURNING FIERY |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY, AB |
CN B-68 BAPTISED DEVIL |
2 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
CN B-81 BEAST UNTAMED |
RR |
|
CN B-95 BYE BY |
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK, AB |
|
2 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
3 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
4 AMARA DUXBURY |
HIGH RIVER, AB |
|
5 JERRI DUCE |
OKOTOKS, AB |
|
6 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
7 CYNDA DIDIER |
PONOKA, AB |
|
8 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 AUREA MUNRO |
STRATHMORE, AB |
|
10 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
11 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
12 BRAIDY HOWES |
METISKOW, AB |
|
13 STACEY RUZICKA |
BLUFFTON, AB |
|
14 NANCY CSABAY |
TABER, AB |
|
15 KENDRA EDEY |
LONGVIEW, AB |
|
16 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
17 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
18 LYLA MACKENZIE |
COLD LAKE, AB |
|
19 KIRBY PENTTILA |
CALGARY, AB |
|
20 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 KALI KOTT |
ELK POINT, AB |
|
2 RHONDA MCLEOD |
MONTE CREEK BC |
|
3 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
4 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
5 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE COUNTY, AB |
|
6 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
7 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
8 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
9 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
10 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
11 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
12 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
13 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
14 MARY WALKER |
ENNIS, TX |
|
15 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
16 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
17 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
18 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
19 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
20 TEIGAN DUFOUR |
STRATHMORE, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 12:00PM |
FRI MAY 31 2019 |
|
1 REBECCA MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
2 CAROLYNN KNAPP |
MAYERTHORPE, AB |
|
3 MIRANDA EMMERT |
HOCKLEY, TX |
|
4 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
5 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
6 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
7 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND, AB |
|
8 JAYME LILLICO |
STETTLER, AB |
|
9 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
10 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
11 ANNE LAWES |
OLDS, AB |
|
12 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
13 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
14 EILEEN WILLOUGHBY |
CAMROSE, AB |
|
15 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
16 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
17 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
18 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
19 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
20 SHELBY SPIELMAN |
DALHART, TX |
|
21 TANA MILLARD |
ECKVILLE, AB |
|
22 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
23 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
24 CARMAN POZZOBON |
SAVONA, BC |
|
25 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
26 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
27 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
28 KIM GERWATOSKI |
PONOKA, AB |
|
29 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
30 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
31 CARLEE JO EDGE |
COCHRANE, AB |
|
32 MELLISSA RESCH |
LACOMBE, AB |
|
33 VIRGINYA FORAN |
EDMONTON, AB |
|
34 JOANNE POLE |
ERSKINE, AB |
|
35 KARLI COWIE |
MANKOTA, SK |
|
36 JORDYN TRESIDDER |
COCHRANE, AB |
|
37 DANIELLE TRESIDDER |
COCHRANE, AB |
|
38 DANA LOVELL |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
39 AMY MACDONALD |
SHERWOOD PARK, AB |
|
40 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
41 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
42 ERYN COY |
HIGH RIVER, AB |
|
43 JORDAN FITZHENRY |
COALDALE, AB |
|
44 TARA MULDOON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
45 JENNIFER MASSING |
PONOKA, AB |
|
46 KIRSTEN GJERDE |
PRINCE GEORGE, BC |
|
47 SASHA NOVAL |
GRANUM, AB |
|
48 CORINA DIXON |
LACOMBE, AB |
|
49 MELISSA DUFF |
BASSANO, AB |
|
50 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS, AB |
|
51 MARLA RESCH |
HANNA, AB |
|
52 BAILEE STANTON |
EXSHAW, AB |
|
53 NANCY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
54 KAYLEA ARGENT |
GROUNDBIRCH, BC |
|
55 CELESTE MONTPELLIER |
STETTLER, AB |
|
56 AMANDA KOTUN |
VERMILION, AB |
|
57 KIRBY FINKBEINER |
WARDLOW, AB |
|
58 MARY ANN TOOHEY |
CONSORT, AB |
|
59 JAYCEE DAVIDSON |
STETTLER, AB |
|
60 KRYSTAL GRAD |
GRAVELBOURG, SK |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
2 GORDON ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
3 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 GRADY EBELING |
LACOMBE AB |
|
2 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
4 ZACHARY GLADU |
CHESTERMERE, AB |
|
5 GRIFFIN KOESTER |
ROCKYFORD, AB |
|
6 GARRETT BERTAMINI |
ACME, AB |
|
7 BAILEY SCHELLENBERG |
COCHRANE, AB |
|
8 KESTON LOEWEN |
WINFIELD, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT JUN 01 2019 |
|
1 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
BRODIE WILLIAMS |
CROSSFIELD, AB |
|
2 ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
ORRIN ELLIS |
IRON RIVER, AB |
|
3 DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
4 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
5 BRAYDEN PARKER |
LIPAN, TX |
|
JUSTICE THOMPSON |
LIPAN, TX |
|
6 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
7 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
8 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
9 CHASE TRYAN |
HELENA, MT |
|
BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
10 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
11 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
12 DUSTIN COATES |
OLDS, AB |
|
JEFF VINCETT |
SYLVAN LAKE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUN 02 2019 |
|
1 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
|
J.T. ROBINSON |
BIG VALLEY, AB |
|
2 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
3 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
4 TRAVIS SPEER |
RED DEER COUNTY, AB |
|
JARED PANCOAST |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
5 KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND, AB |
|
6 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
7 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
8 CLINT MADDOX |
ECKVILLE, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA, AB |
|
9 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
10 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
11 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
12 TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
13 BRAIDY DAVIES |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
14 LEVI HUGHES |
ABBOTSFORD, BC |
|
LOGAN WHARRY |
LANGLEY, BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 12:00PM |
FRI MAY 31 2019 |
|
1 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
2 JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE, AB |
|
3 JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
4 GARRETT ROGERS |
BAKER CITY, OR |
|
JACOB MINOR |
ELLENSBURG |
|
5 BRADY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
RILEY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
6 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
7 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
8 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
KAL FULLER |
BOZEMAN, MT |
|
9 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
10 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE, AB |
|
CODY LAPOINTE |
COALDALE, AB |
|
11 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
12 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
13 WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
14 BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON, AB |
|
15 HUNTER KOCH |
VERNON, TX |
|
MATT SHERWOOD |
PIMA, AZ |
|
16 KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
|
|
|
|