Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E

 
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR WILLIAMS LAKE STAMPEDE
Williams Lake, BC
- Finning Pro Tour Rodeo -
June 27-30, 2019
Finning
* Return to main Event Approval page

WILLIAMS LAKE STAMPEDE
EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 LOGAN HAY WILDWOOD AB RS C00 CROOKED HILLARY
2 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD, AB RS CY47 KISS'N KATE
3 CHASE ZWEIFEL PARADISE HILL, SK JDS 37 MOJO NIXON
4 BEN ANDERSEN ECKVILLE, AB JDS 605 DOMESTIC SHADOWS
5 DUSTIN FLUNDRA PINCHER CREEK, AB RS K14 CON MAN
6 SAM KELTS STAVELY, AB JDS 22 CHIN LEE
7 CALL MARR TWIN BUTTE, AB RS B28 MS. HEARTBREAK
8 ZEKE THURSTON BIG VALLEY, AB JDS 21 RIP N ZIP
9 JAKE WATSON HUDSONS HOPE, BC JDS 242 TOOL TIME
10 DAWSON HAY WILDWOOD, AB JDS 222 CHANGE UP
11 NICHOLAS PATTERSON BLACKFALDS, AB RS C11 PEPPER POTTS
12 JOSH HARDEN BIG VALLEY, AB RS B53 GENERAL GRIEVEOUS
13 COLT SMITH ALDERSYDE, AB RS WY21 UNLEASHED
RR   JDS 01 CHILI BEAN
RR   RS CB18 ALAMO
RR   RS A414 SHADRACH
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 PRESTON KAFKA FREEDOM, OK RS C137 SOUL SISTER
2 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB JDS 70 PATCHES
3 JOHNNY ESPELAND SHERWOOD PARK, AB JDS 2L SONORA
4 LAYTON GREEN MEETING CREEK, AB DR 1 DOCTOR THROUGH CRES
5 LOGAN HODSON TELKWA BC RS 940 BENDER
6 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB JDS 10 BOOTILEAR
7 KALE MCKENZIE BLACKFALDS, AB RS Y151 MULLIGAN
8 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB JDS 6 STIX
RR   RS CY21 ROXXY
RR   RS Y15 PARTING SHOT
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 TYREL LARSEN INGLIS, MB RS C11 PEPPER POTTS
2 PRESTON BURR STRATFORD, TX JDS 242 TOOL TIME
3 LOGAN YOUNG CAROLINE, AB JDS 22 CHIN LEE
4 LACHLAN MILLER CROSSFIELD, AB JDS 01 CHILI BEAN
5 DUSTY HAUSAUER DICKINSON, ND JDS 605 DOMESTIC SHADOWS
6 CHUCK SCHMIDT KELDRON, SD JDS 813 HOBO JUNCTION
7 JAKE BURWASH NANTON, AB RS CY47 KISS'N KATE
8 DAWSON DAHM DUFFIELD, AB RS C00 CROOKED HILLARY
9 RICKY WARREN BIG VALLEY, AB JDS 88 MILKY WAY
10 SAGE NEWMAN MELSTONE, MT RS WY21 UNLEASHED
11 LANE WATT HARDISTY, AB RS 33 SUNNY
12 HOUSTON BROWN MILES CITY, MT RS B28 MS. HEARTBREAK
RR   RS B53 GENERAL GRIEVEOUS
RR   JDS 222 CHANGE UP
RR   JDS 37 MOJO NIXON
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 CHET JOHNSON DOUGLAS, WY JDS 70 PATCHES
2 TYLER CORRINGTON HASTINGS MN JDS 2L SONORA
3 CORT SCHEER ELSMERE NE JDS 108 BROKEN NOSE
4 JAKE FINLAY GOODWELL, OK RS C137 SOUL SISTER
5 TAYGEN SCHUELKE NEWELL, SD RS Y151 MULLIGAN
6 KASH DEAL DUPREE, SD JDS 10 BOOTILEAR
7 TATE THYBO BELLE FOURCHE, SD RS 638 STARLORD
8 KAILA MUSSELL CHILLIWACK BC RS 940 BENDER
9 JUSTIN BERG CAMROSE, AB JDS 18 MIDGET
10 JAKE BROWN ECKVILLE, AB RS D45 CARLITO
RR   RS K14 CON MAN
RR   RS 33 SUNNY
RR   JDS 6 STIX
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 SPUR LACASSE Calgary, AB R 606 SIXTH SENSE
2 PASCAL ISABELLE OKOTOKS, AB R 633 SMOKIN GUN
3 KODY LAMB SHERWOOD PARK, AB JD 014 TWEETY BIRD
4 CLINT LAYE CADOGAN, AB R W06 BILLY
5 JACOB STEMO BASHAW, AB JD 223 MULBERRY HILL
6 CONNOR HAMILTON CALGARY, AB R CY47 GINGER
7 RC LANDINGHAM HAT CREEK, CA JD X-83 E-TICKET
RR   R 40 GRAFITI
RR   R 218 CAPTAIN JACK
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 JAKE VOLD AIRDRIE, AB R 44 STRAWBERRY
2 COLIN ADAMS DELORAINE, MB R CY31 CHRISTIAN
3 LINDEN WOODS HIGH RIVER, AB JD 02 BAY STREET
4 KY MARSHALL BOWDEN, AB R 709 THE GRADUATE
5 COLE GOODINE CARBON, AB JD 213 BLUE BANANAS
6 DYLAN BILTON RED DEER COUNTY, AB JD 601 HOGAN'S HERO
7 GEORGE GILLESPIE IV DARBY, MT R D88 BIG WOO
8 LOGAN HODSON TELKWA BC R YB18 SUNDANCE KID
RR   R Y7 SWEET SURPRISE
RR   R CW11 TABOO
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 TY TAYPOTAT REGINA, SK R 633 SMOKIN GUN
2 LUKE CREASY BROWNFIELD, AB JD 223 MULBERRY HILL
3 TRENTEN MONTERO WINNEMUCCA, NV JD 014 TWEETY BIRD
4 STRAWBS JONES DUFFIELD, AB R CY47 GINGER
RR   R W06 BILLY
RR   R P39 BUBBAGANOOSH
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 CALEB BENNETT TREMONTON , UT R 222 UNMANNED
2 RICHMOND CHAMPION DUBLIN, TX R CY31 CHRISTIAN
3 MICHAEL SOLBERG SUNNYNOOK, AB JD 213 BLUE BANANAS
4 GAVIN DEROSE KAMLOOPS, BC R 709 THE GRADUATE
5 DANTAN BERTSCH EASTEND, SK R YB18 SUNDANCE KID
6 WYATT MAINES MAPLE CREEK, SK JD 724 MACKINAW
7 JAKE PLOTTS DRAYTON VALLEY, AB R 44 STRAWBERRY
RR   R C44 TRICKSTER
RR   R 99 ZOHAN
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 DAKOTA LOUIS BROWNING, MT RB 3J1 JROC
2 THOR HOEFER SPIRIT LAKE, ID RB 1961 KINGS RANSOM
3 EDGAR DURAZO MOCTEZUMA,SONORA MX RB 3FJ MORPHIOUS
4 SAGE KIMZEY STRONGCITY, OK RB A30 LUNAR
5 JERETT NASH ECKVILLE, AB RB 4K76 HIGH STAKES
6 FABIAN DUECK AIRDRIE, AB RB 5113 PENNYWISE
7 JORDAN HANSEN PONOKA, AB RB 6449 NINER
8 GARRETT SMITH REXBURG, ID JDB 306 PIG
9 DALAN DUNCAN BLUFFDALE, UT RB 074 ILL WILL
10 GARRETT GREEN MEETING CREEK, AB RB 170 BLACKLIST
11 ROSCOE JARBOE NEW PLYMOUTH, ID RB 2079 ELLIS'S SHENANIGANS
12 BRADY PORTENIER CALDWELL, ID JDB 014 BANANA BLAST
RR   RB 570 SHORT LIST
RR   RB M50 FBB
RR   RB 213 TIPPIN POINT
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 WADE MARSHALL NEW ZEALAND DR 1 DOCTOR THROUGH CRES
2 CHRIS YOUNG HOLDEN, AB DR 2 DOCTOR THROUGH CRES
3 ZANE LAMBERT PONOKA, AB RB 253 STARVIN MARVIN
4 CAMERON BROWN DIDSBURY, AB JDB 303 WINCHESTER
5 KYLE BROWN DIDSBURY AB JDB 566 ZACK ATTACK
6 KLAYTON LAKEVOLD PROVOST, AB RB 3115 MAGIC MIKE
7 WACEY FINKBEINER MEDICINE HAT, AB RB 6951 DYNAMITE KID
8 JARED PARSONAGE MAPLE CREEK, SK RB 649 LOTTO
9 TODD CHOTOWETZ MAJOR, SK RB 152 SILVER SURFER
10 TY ELLIS SONNINGDALE, SK RB 2813 SHANK
11 JB MOEN ELROSE, SK RB 453 SWERV'N MERVIN
12 TIMOTHY LIPSETT LUMSDEN, SK JDB 31 BLUE WING
13 CODY LEE COVERCHUK MEADOWLAKE, SK RB 213 TIPPIN POINT
RR   RB 251B MINION
RR   RB 488 JOEY BATS
RR   RB 4J1 MIDAS
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 SHANE PETERS DELBURNE, AB RB 3FJ MORPHIOUS
2 TREY KIMZEY STRONG CITY, OK JDB 206 POLAR EXPRESS
3 TYLER BINGHAM HONEYVILE, UT RB 2079 ELLIS'S SHENANIGANS
4 COY ROBBINS CAMROSE, AB JDB 2C2 COLOR ME BAD
5 BROCK RADFORD DEWINTON, AB RB 1961 KINGS RANSOM
6 LONNIE WEST CADOGAN, AB RB 6449 NINER
7 LOGAN BIEVER CLARESHOLM, AB RB 4K76 HIGH STAKES
8 SHAY MARKS SUNNYBROOK, AB RB A30 LUNAR
9 MICHEAL OSTASHEK EDSON, AB RB 3J1 JROC
10 WYATT GLEESON SUNDRE, AB JDB 306 PIG
RR   RB 5113 PENNYWISE
RR   RB 170 BLACKLIST
RR   RB 213 TIPPIN POINT
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 LUKE GEE STANFORD, MT RB 453 SWERV'N MERVIN
2 ARDIE MAIER TIMBER LAKE, SD RB 649 LOTTO
3 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC JDB 2123 SKID MARK
4 NICK TETZ CALGARY, AB RB 3115 MAGIC MIKE
5 AUSTIN NASH ECKVILLE, AB JDB 303 WINCHESTER
6 JACKSON SCOTT KAMLOOPS RB 6951 DYNAMITE KID
7 RON HUNT NANTON, AB RB 2913 HOLY ROLLER
8 COOPER ZUR LUNDBRECK, AB RB 2813 SHANK
9 JORRY HOLMES MERRITT, BC DR 1 DOCTOR THROUGH CRES
10 JAKE MAHER COCHRANE, AB RB 152 SILVER SURFER
RR   RB 253 STARVIN MARVIN
RR   RB 5261 GOLD MEMBER
RR   RB 4061 ELLIS'S BOO BOO
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 MARK NUGENT WATER VALLEY, AB  
2 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
3 MURRAY POLE ERSKINE, AB  
4 LUKE JEFFRIES MARICOPA, AZ  
5 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
6 STACY CORNET BRANT, AB  
7 COLT CORNET BRANT, AB  
8 JOSH EIRIKSON PINCHER CREEK, AB  
9 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
10 DARREN DUBLANKO THORSBY, AB  
11 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
12 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
13 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 SHANE HANCHEY SULPHUR, LA  
2 HAVEN MEGED MILES CITY, MT  
3 TRENTON SMITH BIGFOOT, TX  
4 TY HARRIS SAN ANGELO, TX  
5 TYLER PRCIN ALVORD, TX  
6 MARTY YATES STEPHENVILLE, TX  
7 LANE LIVINGSTON SEYMOUR, TX  
8 CIMARRON BOARDMAN JACKSON, MO  
9 CODY MCCARTNEY OTTAWA LAKE, MI  
10 RILEY WARREN STETTLER, AB  
11 TYLER MILLIGAN STEPHENVILLE, TX  
12 TIMBER MOORE AUBREY, TX  
13 RHEN RICHARD ROOSEVELT, UT  
14 CLINT ROBINSON SPANISH FORK, UT  
15 BLANE COX CAMERON, TX  
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 TYCE MCLEOD WALDECK, SK  
2 BO PICKETT CALDWELL, ID  
3 MATT SHIOZAWA CHUBBUCK, ID  
4 REESE RIEMER STINNETT, TX  
5 CADE SWOR CHICO, TX  
6 COOPER MARTIN ALMA, KS  
7 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
8 LOGAN HOFER MAGRATH, AB  
9 STETSON VEST CHILDRESS TX  
10 TAYLOR SANTOS CRESTON, CA  
11 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
12 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
13 BLAIR SMITH WIMBORNE, AB  
14 WYATT HAYES VAL MARIE, SK  
15 ALWIN BOUCHARD SCANDIA, AB  
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 BLAIR BURK DURANT, OK  
2 TUF COOPER DECATUR, TX  
3 CORY SOLOMON PRAIRIE VIEW, TX  
4 JESSE POPESCUL WOOD MOUNTAIN, SK  
5 VIRGIL POFFENROTH RED DEER COUNTY, AB  
6 SCOT MEEKS ROCKY VIEW COUNTY, AB  
7 LOGAN BIRD NANTON, AB  
8 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
9 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
10 BRAD SOMMERFELDT CARDSTON, AB  
11 CLAYTON COLLMORGEN LUFKIN, TX  
12 CURTIS CASSIDY DONALDA, AB  
13 CHAD GULICK WETASKIWIN, AB  
14 QUAY HOWARD CANYON, TX  
15 SHANE SMITH WIMBORNE, AB  
16 JUSTIN BRINKERHOFF CORINNE, UT  
17 RYAN JARRETT COMANCHE, OK  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 LOGAN KAUTZ PONOKA, AB  
2 JORDY GUZE DRAYTON VALLEY, AB  
3 NORMAN BREEN PRINCETON, BC  
4 NICHOLAS JENKINS RIMBEY, AB  
5 DUSTIN WALKER VANSCOY,SK  
6 JOSH HARDEN BIG VALLEY, AB  
7 RYAN SHUCKBURGH INNISFAIL, AB  
8 TRYGVE PUGH PONOKA, AB  
9 EVAN SPADY ALLIANCE, AB  
10 CODY CASSIDY DONALDA, AB  
11 TY ERICKSON HELENA, MT  
12 NICK GUY PARKER, CO  
13 BLAKE KNOWLES HEPPNER, OR  
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 STEVEN GILBERT ENTWISTLE, AB  
2 LUCAS PARKER MARWAYNE, AB  
3 BLAKE GAGNON RED DEER COUNTY, AB  
4 TYLER WILKINSON KINUSO, AB  
5 TANNER MILAN COCHRANE, AB  
6 HARLEY COLE OKOTOKS, AB  
7 BRIDGER CHAMBERS STEVENSVILLE, MT  
8 SCOTT GUENTHNER PROVOST, AB  
9 CHANCE BUTTERFIELD PONOKA, AB  
10 TAYLOR GREGG TOUCHER, WA  
11 JUAN ALCAZAR OKEECHOBEE, FL  
12 CODY CABRAL HILO, HAWAII  
13 JASON THOMAS BENTON, AR  
14 MIKE MCGINN HAINES, OR  
15 JESSE BROWN BAKER CITY, OR  
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 COLEMAN KOHORST OKOTOKS AB  
2 JAY MANY GREY HORSES STANDOFF, AB  
3 DENVER ROY DALEMEAD, AB  
4 TY MASON SPRUCEGROVE, AB  
5 TRAVIS REAY MAYERTHORPE, AB  
6 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
7 LANDON BEARDSWORTH RED DEER COUNTY  
8 LAYNE DELEMONT CHAUVIN AB  
9 BROCK BUTTERFIELD PONOKA, AB  
10 TY MILLER WAINWRIGHT, AB  
11 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY, AB  
12 DEREK FRANK STONY PLAIN, AB  
13 MATT MAILER BOTHA, AB  
14 JOE GUZE DRAYTON VALLEY, AB  
15 BEN RAMEY PONOKA, AB  
16 TYSON WILLICK BLAINE LAKE, SK  
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC  
2 LUKE SIMONIN NARAMATA, BC  
3 STRAWS MILAN COCHRANE, AB  
4 CAM LEESON HINTON AB  
5 BAILLIE MILAN COCHRANE, AB  
6 CRAIG WEISGERBER PONOKA, AB  
7 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
8 LUKE GEE STANFORD, MT  
9 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
10 KODY DOLLERY CALDWELL, TX  
11 CURTIS CASSIDY DONALDA, AB  
12 BRENDAN LAYE CONSORT, AB  
13 WILL STOVALL COLUMBUS, MT  
14 BLAKE MINDEMANN BLANCHARD, OK  
15 HUNTER CURE HOLLIDAY, TX  
16 JACOB EDLER STATE CENTER, IA  
     
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 KALE HUGHSON FOREMOST AB  
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 K'S THOMSON LUNDBRECK, AB  
2 QUINTEN TAYLOR PARKLAND, AB  
3 HAYDEN COLE CONDOR, AB  
4 LACHLAN SHEPPARD SNYDER, TX  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 SONYA DODGINGHORSE CALGARY, AB  
2 JORDAN FITZHENRY COALDALE, AB  
3 SAM SMITH RIMBEY, AB  
4 RYLEE TRENHOLM CHETWYND, BC  
5 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
6 JUSTINE ELLIOTT LACOMBE, AB  
7 SARAH GERARD SAVONA, BC  
8 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
9 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
10 JENNIFER SHARP RICHARDS, TX  
11 JESSI FISH FRANKLIN, TN  
12 BROOKE WILLS KAMLOOPS, BC  
13 LANE WILLS KAMLOOPS, BC  
14 CHELSEY CARLIER MEDICINE HAT, AB  
15 ANGELA GANTER ABILENE, TX  
16 JACKIE GANTER ABILENE, TX  
17 MARY WALKER ENNIS, TX  
18 LANA SPROULE PINCHER CREEK, AB  
19 JOANNE POLE ERSKINE, AB  
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 KIRSTY WHITE BIG VALLEY, AB  
2 KIM GERWATOSKI PONOKA, AB  
3 SHAYNA WEIR PONOKA, AB  
4 JIMMIE SMITH MC DADE, TX  
5 SANDRA CARTER VIKING, AB  
6 RENE LECLERCQ HOLDEN, AB  
7 KELLIE COLLIER HEREFORD, TX  
8 STEVI HILLMAN WEATHERFORD, TX  
9 EMILY MILLER WEATHERFORD, OK  
10 REBECCA MILLER DALEMEAD, AB  
11 BERTINA OLAFSON HUDSON BAY, SK  
12 MARIAH MANNERING QUESNEL, BC  
13 CALLAHAN CROSSLEY HERMISTON, OR  
14 MIRANDA EMMERT HOCKLEY, TX  
15 SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 DENA MILLARD VANDERHOOF, BC  
2 MARCI LAYE BASHAW, AB  
3 CRANNA ROBERTS RED DEER COUNTY, AB  
4 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
5 LISA ZACHODA OKOTOKS, AB  
6 MELISSA THIESSEN STETTLER, AB  
7 BAILEE SWITZER ANEROID, SK  
8 SYDNEY DAINES RED DEER COUNTY, AB  
9 JESSA GALLOWAY PONOKA, AB  
10 SIERRA BOOTH FOOTHILLS, AB  
11 VANESSA LEGGETT KAMLOOPS, BC  
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 CRYSTAL SHAW DAYSLAND, AB  
2 CASEY DACYK PONOKA, AB  
3 JESSIE VANDENBROEK PONOKA, AB  
4 KENDRA EDEY LONGVIEW AB  
5 CARMAN POZZOBON SAVONA, BC  
6 KYLA SIMMONS WEST KELOWNA, BC  
7 MEGAN CHAMPION LAYTONVILLE, CA  
8 DEB GUELLY OKOTOKS AB  
9 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
10 STACEY RUZICKA BLUFFTON, AB  
11 RENEE RAE WILLIS PRINCETON, BC  
12 ERYN COY HIGH RIVER, AB  
13 LAKOTA BIRD NANTON, AB  
14 RHONDA MCLEOD MONTE CREEK BC  
15 SHELBY SPIELMAN DALHART, TX  
     
EVENT :STEER RIDING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 GRIFFIN KOESTER ROCKYFORD, AB  
2 DUSTY GOLDEN MAYERTHORPE, AB  
3 BEAU GARDNER ARROWWOOD, AB  
4 GRADY EBELING LACOMBE AB  
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 GARRETT BERTAMINI ACME, AB  
2 TRISTEN MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
3 BENJAMIN HAVELL SUNSET HOUSE, AB  
4 BRAXTON ROWE WORSLEY, AB  
5 ZACHARY GLADU CHESTERMERE, AB  
6 BAILEY SCHELLENBERG COCHRANE, AB  
7 GORDON ERICKSON SUNDRE, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 6:45PM THUR JUN 27 2019  
1 CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN, AB  
JEFF DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
2 COLE POZZOBON BLACKIE, AB  
COLE BEVANS MAGRATH  
3 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
RILEY WILSON CARDSTON, AB  
4 SPENCER RUTHERFORD MERRITT, BC  
CASH ISNARDY CACHE CREEK, BC  
5 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
TROY FISCHER MAYERTHORPE, AB  
6 STACY CORNET BRANT, AB  
TRAVIS SPEER RED DEER COUNTY, AB  
7 GARRETT ROGERS BAKER CITY, OR  
JACOB MINOR ELLENSBURG  
8 BRADY MINOR ELLENSBURG, WA  
RILEY MINOR ELLENSBURG, WA  
9 WYATT EIRIKSON OKOTOKS, AB  
LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
PERFORMANCE: #2 6:45PM FRI JUN 28 2019  
1 BOBBY LOUIS VERNON, BC  
DANIEL KAISER BRETON, AB  
2 DON DEPAOLI LONGVIEW, AB  
TAYLOR WUDRICH BOW ISLAND, AB  
3 TRISTIN WOOLSEY NANTON, AB  
DENVER JOHNSON STRATHMORE, AB  
4 ROLAND MCFADDEN VULCAN, AB  
DEVIN WIGEMYR BROOKS, AB  
5 CODY TEW BROCK, TX  
JERREN JOHNSON CASPER, WY  
6 KASPER ROY MOSSLEIGH, AB  
KAL FULLER BOZEMAN, MT  
7 DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
8 RILEY WARREN STETTLER, AB  
CLAY ULLERY TWO HILLS, AB  
9 RHEN RICHARD ROOSEVELT, UT  
CLINT ROBINSON SPANISH FORK, UT  
PERFORMANCE: #3 1:45PM SAT JUN 29 2019  
1 TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
TEE MCLEOD WALDECK, SK  
2 TYCE MCLEOD WALDECK, SK  
TUFTIN MCLEOD WALDECK, SK  
3 LEVI SIMPSON PONOKA, AB  
COLE DAVISON VULCAN, AB  
4 BRETT BUSS PONOKA, AB  
KLAY WHYTE PONOKA, AB  
5 KELLY BUHLER BIG VALLEY AB  
LUKE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
6 TYREL FLEWELLING LACOMBE, AB  
GRADY QUAM CROSSFIELD, AB  
7 CHASE TRYAN HELENA, MT  
BRENTEN HALL JAY, OK  
8 JOEY ROMO II NANTON, AB  
RILEY ROY STRATHMORE, AB  
9 BRAIDY DAVIES CYPRESS COUNTY, AB  
BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
PERFORMANCE: #4 1:45PM SUN JUN 30 2019  
1 CLARK MCCARROLL DAYSLAND, AB  
KYLE SMITH BRANT, AB  
2 BRETT MCCARROLL CAMROSE, AB  
JUSTIN MCCARROLL CAMROSE AB  
3 CLINT MADDOX ECKVILLE, AB  
TYRELL GORDON PONOKA, AB  
4 CLINT BUHLER OKOTOKS, AB  
CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
5 JESSE POPESCUL WOOD MOUNTAIN, SK  
TRENT TUNKE MEDICINE HAT, AB  
6 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
COLTEN FLETCHER WAINWRIGHT, AB  
7 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
8 MIKE BEERS KAMLOOPS, BC  
CHAD EVENSON PRITCHARD BC  
9 JACE LAMBERT SAVONA, BC  
NICK TEIXEIRA KAMLOOPS, BC  
10 JEREMY BUHLER ARROWWOOD, AB  
KOLTON SCHMIDT BARRHEAD, AB  





 
Cinch Finning Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo
Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Maple Leaf Circuit Links Contact
  - Entry Calendar   - Finning Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions      
    - Maple Leaf Circuit   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions      
      - Rookie Standings   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors      
      - Winston Bruce Series   - Board of Directors   - Media Guide        
      - Kenton Randle Series