Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E


CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR BONNYVILLE PRO RODEO
Bonnyville, AB
July 9-10, 2021
Return to main Event Approval page

EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 SAM KELTS STAVELY, AB SPS B222 HIGHLIGHT REEL
2 CALL MARR TWIN BUTTE, AB SPS Y21 AGENT SIXTY NINE
3 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB SPS A95 LOW RENT
4 NICHOLAS PATTERSON BLACKFALDS, AB SPS C1 GANDER
RR   BS 7X LOAD THE RERIDE
RR   BS 412 HIGH TIDE
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 LACHLAN MILLER WARWICK, AUSTRALIA OS V40 I SEE LITTLE
2 COLT SMITH ALDERSYDE, AB OS O24 PRIDE TRAP
3 RILEY REGIER CORONATION, AB OS 120 FAKE TAXI
4 BRODIE ROESSLER FAIRVIEW, AB OS 88 REDLINE
5 TYREL ROBERTS GADSBY, AB BS 62 SAM CROW
RR   SPS Y21 AGENT SIXTY NINE
RR   OS 125 ELMER FUDD
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 DENNY PHIPPS COCHRANE, AB SP 437 GREY CLOUDS
2 TY TAYPOTAT NANTON, AB SP Z-19 LEGACY
3 KY MARSHALL BOWDEN, AB SP 122 TURN BACK TIME
RR   B 614 BAY MAX
RR   B 6 TWO TRICK PONY
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 STRAWBS JONES DUFFIELD, AB O 810 BUCK-IT-LIST
2 TATE HARTELL-MACDONALD STRATHMORE, AB O 160 COPPER WIRE
3 LINDEN WOODS HIGH RIVER, AB O W140 LITTLE BREEZE
4 COLIN ADAMS DELORAINE, MB O S910 ROSIE BIGFOOT
RR   SP 437 GREY CLOUDS
RR   SP 122 TURN BACK TIME
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 LOUIS CARDINAL FORT ST JOHN, BC SPB D74 BLACK CLOUD 9
2 TODD CHOTOWETZ MAJOR, SK SPB -5 TRAIN WRECK
3 GRIFFIN SMELTZER CLARESHOLM, AB OB 222 BLACKSTONE AFTER PARTY
4 WILLIAM BARROWS FOREMOST, AB OB 069 BRAHMA BOOTS CHROME
5 TANNER ENO CORONATION, AB OB 421-S SHOWER N A SHAVE
6 TYLER CRAIG CROSSFIELD, AB SPB 385 BACK FLIP
7 ETHAN SCHULTZ STRATHMORE, AB SPB 609 HOLD TIGHT
8 ASHTON SAHLI RED DEER, AB OB A32 OLS TUBS ANIKA'S PET
RR   SPB 525 DUST OFF
RR   SPB 529 GONZO
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 WACEY FINKBEINER MEDICINE HAT, AB SPB 385 BACK FLIP
2 KYLE BROWN DIDSBURY, AB SPB 609 HOLD TIGHT
3 COY ROBBINS CAMROSE, AB OB 606 ELLENSBURG KICKSTAND
4 NICK TETZ CALGARY, AB SPB 529 GONZO
5 MICHEAL OSTASHEK EDSON, AB SPB -5 TRAIN WRECK
RR   OB 421-S SHOWER N A SHAVE
RR   SPB 525 DUST OFF
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 CHAD GULICK WETASKIWIN, AB  
2 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
3 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
4 SCOT MEEKS ROCKY VIEW COUNTY, AB  
5 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
6 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
7 DARREN DUBLANKO THORSBY, AB  
8 AARON MILLER CREMONA, AB  
9 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS, AB  
10 SHAWN MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
2 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
3 DEAN EDGE RIMBEY AB  
4 MARK NEITZ STETTLER, AB  
5 MURRAY POLE ERSKINE, AB  
6 STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
7 LOGAN BIRD NANTON, AB  
8 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
9 CLAY ELLIOTT NANTON, AB  
10 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
11 JESSE POPESCUL GLENTWORTH, SK  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 9AM FRI JUL 09 2021  
1 WYATT SMITH ST LINA, AB  
2 WYATT HAYES GRANUM, AB  
3 LES FACCA ROCKYVIEW COUNTY, AB  
4 LANCE GORDON CROSSFIELD, AB  
5 J.T. ROBINSON BIG VALLEY, AB  
6 AARON MOSICKI WARBURG, AB  
7 DYLAN KNAPP MAYERTHORPE, AB  
8 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 LOGAN KAUTZ PONOKA, AB  
2 CHANCE BUTTERFIELD PONOKA, AB  
3 QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
4 TY MILLER WAINWRIGHT, AB  
5 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
6 BEN RAMEY PONOKA, AB  
7 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
8 LAYNE DELEMONT CHAUVIN, AB  
9 JON WELLS LETHBRIDGE, AB  
10 KASH SHADE LETHBRIDGE, AB  
11 TRYGVE PUGH PONOKA, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
2 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
3 CLAY GUTHRIE PONOKA, AB  
4 EVAN SPADY ALLIANCE, AB  
5 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
6 CODY CASSIDY DONALDA, AB  
7 COLT SMITH ALDERSYDE, AB  
8 STEVEN GILBERT ENTWISTLE, AB  
9 TIM KEMP MITCHELL ON  
10 DEREK FRANK SPRUCE GROVE, AB  
11 TY MASON SPRUCEGROVE, AB  
12 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 9AM FRI JUL 09 2021  
1 STRAWS MILAN COCHRANE, AB  
2 FRANCOIS-PIER J GOUL WARDLOW, AB  
3 LANDON BEARDSWORTH RED DEER COUNTY  
4 LUCAS PARKER MARWAYNE, AB  
5 TYSON WILLICK BLAINE LAKE, SK  
6 DUSTIN WALKER VANSCOY,SK  
7 COLE RUTLEDGE COWLEY, AB  
8 TY LIVINGSTONE NEW NORWAY, AB  
9 WALKER GUTHRIE PONOKA, AB  
     
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 DYLAN YOUNG STURGEON COUNTY, AB SPNS D61 VITAMIN G
2 SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB SPNS C61 WOUNDED BIRD
RR   SPNS C3 MINOR DENTS
RR   SPNS Z11 CANADIAN TRIP
     
EVENT :NOVICE BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 CRUZ MCNULTY BIGGAR, SK SPN 513 MRS. BADGER
RR   SPN A240 GIRL CRUSH
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 DENA MILLARD VANDERHOOF, BC  
2 REBECCA MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
3 CHRISTINE DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
4 KAYCE LIPTAK TABER, AB  
5 KALI KOTT DEWBERRY, AB  
6 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
7 CARMAN POZZOBON SAVONA, BC  
8 MADELIN POZZOBON SAVONA, BC  
9 GRACIE CHAPPLE FORT ST JOHN, BC  
10 TAYLOR SHIELDS COCHRANE, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 CASEY DACYK PONOKA, AB  
2 SHAYNA WEIR PONOKA, AB  
3 AMANDA DUERR PONOKA, AB  
4 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
5 KIRSTY WHITE BIG VALLEY, AB  
6 JOLEEN SEITZ SAVONA, BC  
7 SHELBY SPIELMAN PONOKA, AB  
8 COLBY BONNETT PONOKA, AB  
9 MARIAH MANNERING SYLVAN LAKE, AB  
10 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
11 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 9AM FRI JUL 09 2021  
1 MARCI LAYE BASHAW, AB  
2 TRISTAN JOHNER MAYERTHORPE, AB  
3 BRECKEN TULLOCH MAYERTHORPE, AB  
4 KAITLIN HAEBERLE VIKING, AB  
5 KARLI HAEBERLE VIKING, AB  
6 RUSTY RAE WOODWARD WAINWRIGHT, AB  
7 CELESTE MONTPELLIER STETTLER, AB  
8 JENNIFER NEUDORF GRANDE PRAIRIE, AB  
9 AUREA MUNRO STRATHMORE, AB  
10 KAYBREE ZUNTI UNITY, SK  
11 RYLEE TRENHOLM CHETWYND, BC  
12 FRANKIE WILSON LONE PRAIRIE, BC  
13 NATALIE KOSTERMAN LANGLEY, BC  
14 JORDYN TRESIDDER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
15 DANIELLE TRESIDDER COCHRANE, AB  
16 BAILEY SEARS NANTON, AB  
17 BLAKE MOLLE CHAUVIN, AB  
18 LYRIC STRZEPEK ARDMORE, AB  
19 JAYDEN WILSON GLEICHEN, AB  
20 RYLEE WILSON GLEICHEN, AB  
21 KEELY ANNE STEINMAN WARBURG, AB  
22 LACEY CALDAS EXSHAW, AB  
23 KAYLEY ANDERSON MINBURN, AB  
24 ADEL HANSEN LINDEN, AB  
25 CASSIDY ANDERSON WATERVALLEY,AB  
26 JESSICA ANDERSON PONOKA, AB  
27 TRACI MACDONALD ERSKINE, AB  
28 JESSA GALLOWAY PONOKA, AB  
29 SYDNEY DAINES INNISFAIL, AB  
30 EDESSE DESCOTEAUX WARDLOW, AB  
31 TANA MILLARD ECKVILLE, AB  
32 SARAH GERARD SAVONA, BC  
33 CAROLYNN KNAPP MAYERTHORPE, AB  
34 NIKKI VANDERLEE STETTLER, AB  
35 REATA SCHLOSSER NANTON, AB  
36 LAKOTA BIRD NANTON, AB  
37 AIMEE MCKNIGHT LLOYDMINSTER, AB  
38 BRAIDY HOWES METISKOW, AB  
     
EVENT :STEER RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 HOLDEN ATKINSON BLACK DIAMOND, AB  
2 KANE SCOTT CONDOR, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 NASH LOEWEN WINFIELD, AB  
2 COLT HILLIS LLOYDMINSTER, SK  
3 CHASE SKENE PRINCE ALBERT, AK  
4 NOAH CALF ROBE LETHBRIDGE, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 ALEX HOOLAHAN BONNYVILLE, AB  
CHRIS GRIFFITH BONNYVILLE, AB  
2 WYATT EIRIKSON OKOTOKS, AB  
SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB  
3 RILEY WILSON CARDSTON, AB  
JACKSON LOUIS VERNON, BC  
4 TATE SCHMIDT BARRHEAD, AB  
KAGEN SCHMIDT BARRHEAD, AB  
5 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
6 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
KASH BONNETT PONOKA, AB  
7 LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
8 TRISTAN WILLIAMS PONOKA, AB  
JEFF DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON, AB  
STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
2 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
3 TEE MCLEOD WALDECK, SK  
BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
4 TUFTIN MCLEOD WALDECK, SK  
KODY POTTS BARRHEAD, AB  
5 DEVIN WIGEMYR BROOKS, AB  
TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
6 BRETT BUSS PONOKA, AB  
KLAY WHYTE PONOKA, AB  
7 KELLY BUHLER BIG VALLEY, AB  
LUKE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
8 CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
TRENT TUNKE MEDICINE HAT, AB  
9 RILEY ROY MOSSLIEGH, AB  
JOEY ROMO II NANTON, AB  
10 TEL FLEWELLING LACOMBE, AB  
TYREL FLEWELLING LACOMBE, AB  
11 JESSE POPESCUL GLENTWORTH, SK  
KASPER ROY MOSSLEIGH, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 9AM FRI JUL 09 2021  
1 LANCE GORDON CROSSFIELD, AB  
RHETT HAVEROEN EDGERTON, AB  
2 BRETT MCCARROLL CAMROSE, AB  
JUSTIN MCCARROLL CAMROSE AB  
3 DYLAN KNAPP MAYERTHORPE, AB  
WALKER GALLOWAY PONOKA, AB  
4 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
RILEY WARREN STETTLER, AB  
     
EVENT :LADIES BREAK AWAY ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI JUL 09 2021  
1 BRITTANY SCHUK LAMONT, AB  
2 NATALIE ATWOOD RAYMOND, AB  
PERFORMANCE: #2 7:00PM SAT JUL 10 2021  
1 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
2 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
3 KENDAL PIERSON WARDLOW, AB  
4 ROBYN ARMSTRONG BIG VALLEY, AB  
5 JESSIE ARMSTRONG BIG VALLEY, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 9AM FRI JUL 09 2021  
1 KAYBREE ZUNTI UNITY, SK  
2 JENNA DALLYN NANTON, AB  
3 REATA SCHLOSSER NANTON, AB  
4 LAKOTA BIRD NANTON, AB  




 
Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo
Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Maple Leaf Circuit
Links - Entry Calendar   - Finning Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions  
Contact   - Maple Leaf Circuit   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions  
      - Rookie Standings   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors  
      - Winston Bruce Series   - Board of Directors   - Media Guide    
      - Kenton Randle Series