Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E


CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR MOOSE MOUNTAIN PRO RODEO
Kennedy, SK
July 24-25, 2021
Return to main Event Approval page

EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 COLT SMITH ALDERSYDE, AB BS 01 MR.MAJOR
2 CHASE ZWEIFEL PARADISE HILL, SK BS 26 GONE FISHING
3 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB BS 412 HIGH TIDE
4 NICHOLAS PATTERSON BLACKFALDS, AB BS 630 LOCAL MOTION
5 LACHLAN MILLER WARWICK, AUSTRALIA BS 734 SECOND THOUGHTS
RR   BS 7X LOST WISHES
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 SAM KELTS STAVELY, AB BS 204 BATTER UP
2 CALL MARR TWIN BUTTE, AB BS Y11 FRUIT CUP
3 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB BS 19 GIVE OR TAKE
4 BRODIE ROESSLER FAIRVIEW, AB BS 612 MISSIN A LICKN
5 TYREL ROBERTS GADSBY, AB BS 83 PELICAN BREIF
RR   BS -711 APU
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 TY TAYPOTAT NANTON, AB B 313 MAYHEM
2 STRAWBS JONES DUFFIELD, AB B LT88 WHISKEY BENT
3 DENNY PHIPPS COCHRANE, AB B 616 BAY MAX
RR   B 69 WINE AND DINE
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 JAKE VOLD CARSTAIRS, AB B 48 FIRED UP
2 COLIN ADAMS DELORAINE, MB B 29 SASSY SPURS
RR   B 68 THE WARDEN
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 MICHEAL OSTASHEK EDSON, AB BR 635 DEVILS CHILD
2 NICK TETZ CALGARY, AB BR 22 DOUBLE DUCE
3 LOUIS CARDINAL FORT ST JOHN, BC BR F8 GREY GHOST
4 WACEY FINKBEINER MEDICINE HAT, AB BR 71 JUICY WIGGLE
5 JARED PARSONAGE MAPLE CREEK, SK BR 70 WHISKEY GLASSES
6 COY ROBBINS CAMROSE, AB BR 76 WACO
7 LONNIE WEST CADOGAN, AB BR X54 THRILLER
8 DAKOTA BUTTAR EATONIA, SK BR 73 SMOG
RR   BR H63 ROAD RASH
RR   BR D11
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 CALLUM MILLER INNISFAIL, AB BR F8 GREY GHOST
2 GRIFFIN SMELTZER CLARESHOLM, AB BR 22 DOUBLE DUCE
3 WILLIAM BARROWS FOREMOST, AB BR X54 THRILLER
RR   BR 635 DEVILS CHILD
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
2 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
3 SHAWN MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
4 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
5 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
6 TYLER JOHNSON DIDSBURY, AB  
7 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
8 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
9 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
10 DARREN DUBLANKO THORSBY, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 AUSTIN HINES MARWAYNE, AB  
2 JASON SMITH WIMBORNE, AB  
3 SHANE SMITH WIMBORNE, AB  
4 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
5 J.T. ROBINSON BIG VALLEY, AB  
6 AARON MILLER CREMONA, AB  
7 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS, AB  
8 STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
9 LOGAN BIRD NANTON, AB  
10 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 5PM FRI JUL 23 2021  
1 CLAY ELLIOTT NANTON, AB  
2 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
3 RILEY WARREN STETTLER, AB  
4 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
5 TYLER LEISCHNER OLDS, AB  
6 GLEN HAMILTON DUNDURN, SK  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 CRAIG WEISGERBER PONOKA, AB  
2 BO ANDERSON WATERVALLEY AB  
3 CASEY LAWES PROVOST, AB  
4 LAYNE DELEMONT CHAUVIN, AB  
5 TY MILLER WAINWRIGHT, AB  
6 TYSON WILLICK BLAINE LAKE, SK  
7 DUSTIN WALKER VANSCOY,SK  
8 COLE RUTLEDGE COWLEY, AB  
9 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
10 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
11 COLT SMITH ALDERSYDE, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 HARLEY COLE OKOTOKS, AB  
2 STRAWS MILAN COCHRANE, AB  
3 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
4 BEN RAMEY PONOKA, AB  
5 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
6 QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
7 CLAY GUTHRIE PONOKA, AB  
8 EVAN SPADY ALLIANCE, AB  
9 CODY CASSIDY DONALDA, AB  
10 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 5PM FRI JUL 23 2021  
1 JON WELLS LETHBRIDGE, AB  
2 KASH SHADE LETHBRIDGE, AB  
3 CARTER MCINTYRE SUNDRE, AB  
4 WALKER GUTHRIE PONOKA, AB  
5 TY LIVINGSTONE NEW NORWAY, AB  
6 LANDON BEARDSWORTH RED DEER COUNTY  
7 LUCAS PARKER MARWAYNE, AB  
8 TIM KEMP MITCHELL ON  
9 TY MASON SPRUCEGROVE, AB  
10 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY, AB  
11 DEREK FRANK SPRUCE GROVE, AB  
12 LOGAN KAUTZ PONOKA, AB  
13 TRYGVE PUGH PONOKA, AB  
14 CHANCE BUTTERFIELD PONOKA, AB  
     
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 JARET COOPER VERNON, BC  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 BRODIE ROESSLER FAIRVIEW, AB  
2 TYREL ROBERTS GADSBY, AB  
3 SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB  
     
EVENT :NOVICE BAREBACK    
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 CRUZ MCNULTY BIGGAR, SK  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 JENNIFER NEUDORF GRANDE PRAIRIE, AB  
2 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
3 DAWN GERTNER STETTLER, AB  
4 AUBREY ROSS BOTHA, AB  
5 TAIGA THORSTEINSSON STETTLER, AB  
6 KEELY ANNE STEINMAN WARBURG, AB  
7 CHRISTINE DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
8 REBECCA MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
9 KIRSTY WHITE BIG VALLEY, AB  
10 JEWEL ANNE BRISTER DALEMEAD, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 AUREA MUNRO STRATHMORE, AB  
2 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
3 STEFFANIE MATHER-MOO POUCE COUPE BC  
4 RUSTY RAE WOODWARD WAINWRIGHT, AB  
5 SARAH GERARD SAVONA, BC  
6 JAYDEN WILSON GLEICHEN, AB  
7 RYLEE WILSON GLEICHEN, AB  
8 SHAYNA WEIR PONOKA, AB  
9 AMANDA DUERR PONOKA, AB  
10 SYDNEY DAINES INNISFAIL, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 5PM FRI JUL 23 2021  
1 BAILEY SEARS NANTON, AB  
2 MARCI LAYE BASHAW, AB  
3 SHELBY SPIELMAN PONOKA, AB  
4 MARIAH MANNERING QUESNEL BC  
5 REATA SCHLOSSER NANTON, AB  
6 TRACI MACDONALD ERSKINE, AB  
7 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
8 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
9 STACEY RUZICKA BLUFFTON, AB  
10 KAYBREE ZUNTI UNITY, SK  
11 CARMAN POZZOBON SAVONA, BC  
12 VANESSA LEGGETT KAMLOOPS, BC  
13 MADELIN POZZOBON SAVONA, BC  
14 GRACIE CHAPPLE FORT ST JOHN, BC  
15 RENE LECLERCQ CLIVE, AB  
16 BRAIDY HOWES METISKOW, AB  
17 KERILEE NOVAL TURNER VALLEY, AB  
18 LYNETTE BRODOWAY BROOKS, AB  
19 NANCY LEISCHNER OLDS, AB  
20 CELESTE MONTPELLIER STETTLER, AB  
21 TRISTA-RAE WILSON LLOYDMINSTER, SK  
22 JESSA GALLOWAY PONOKA, AB  
23 LAKOTA BIRD NANTON, AB  
24 JUSTINE ELLIOTT LACOMBE, AB  
25 SAM SMITH RIMBEY, AB  
26 JENNIFER MASSING PONOKA, AB  
     
EVENT :STEER RIDING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 HOLDEN ATKINSON BLACK DIAMOND, AB  
2 CHASE SKENE PRINCE ALBERT, AK  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 JHETT WHEELER SYLVAN LAKE, AB  
2 KANE SCOTT CONDOR, AB  
3 NASH LOEWEN WINFIELD, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
2 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
KASH BONNETT PONOKA, AB  
3 CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
TRENT TUNKE MEDICINE HAT, AB  
4 KELLY BUHLER BIG VALLEY, AB  
LUKE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
5 TRISTAN WILLIAMS PONOKA, AB  
JEFF DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
6 TEE MCLEOD WALDECK, SK  
BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
7 TUFTIN MCLEOD WALDECK, SK  
KODY POTTS BARRHEAD, AB  
8 JARED PANCOAST CYPRESS COUNTY AB  
DENVER JOHNSON STRATHMORE, AB  
9 DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
TRAVIS NICKOLSON SEVEN PERSONS, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 TATE SCHMIDT BARRHEAD, AB  
KAGEN SCHMIDT BARRHEAD, AB  
2 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
3 STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON, AB  
4 WYATT EIRIKSON OKOTOKS, AB  
SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB  
5 RILEY WILSON CARDSTON, AB  
JACKSON LOUIS VERNON, BC  
SLACK PERFORMANCE: #3 S LACK 5PM FRI JUL 23 2021  
1 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
RILEY WARREN STETTLER, AB  
2 TEL FLEWELLING LACOMBE, AB  
TYREL FLEWELLING LACOMBE, AB  
     
EVENT :LADIES BREAK AWAY ROPING    
PERFORMANCE: #1 5:00PM SAT JUL 24 2021  
1 NIKKI ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
2 JENNA DALLYN NANTON, AB  
3 TAYLOR FLEWELLING LACOMBE, AB  
4 BROOKE POMERANZ DRAYTON VALLEY, AB  
5 ROBYN ARMSTRONG BIG VALLEY, AB  
6 JESSIE ARMSTRONG BIG VALLEY, AB  
7 DAWN GERTNER STETTLER, AB  
8 AUBREY ROSS BOTHA, AB  
9 TAIGA THORSTEINSSON STETTLER, AB  
PERFORMANCE: #2 2:00PM SUN JUL 25 2021  
1 AUREA MUNRO STRATHMORE, AB  
2 KENDAL PIERSON WARDLOW, AB  
3 BRITTAINY SMITH ECKVILLE, AB  
4 KATELYN BRANDEN BARRHEAD, AB  
5 BAILEY HINES MARWAYNE, AB  
SLACK PERFORMANCE: #3 SLACK 5PM FRI JUL 23 2021  
1 JENNIFER MASSING PONOKA, AB  
2 REATA SCHLOSSER NANTON, AB  
3 CARMAN POZZOBON SAVONA, BC  
4 BRITTANY SCHUK LAMONT, AB  
5 LAKOTA BIRD NANTON, AB  






 
Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo
Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Maple Leaf Circuit
Links - Entry Calendar   - Finning Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions  
Contact   - Maple Leaf Circuit   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions  
      - Rookie Standings   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors  
      - Winston Bruce Series   - Board of Directors   - Media Guide    
      - Kenton Randle Series