Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E


CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR MEDICINE HAT STAMPEDE
Medicine Hat, AB
July 29-31, 2021
Return to main Event Approval page

EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 ZEKE THURSTON BIG VALLEY, AB JDS 222 CHANGE UP
2 JAKE WATSON HUDSONS HOPE, BC DKS 1404 DEVIL'S TIME
3 DAWSON HAY WILDWOOD, AB DKS 3371 DEVILS SON
4 BRODIE ROESSLER FAIRVIEW, AB JDS 10 BOOTILEAR
5 TYREL ROBERTS CHARLIE LAKE BC JDS 70 PATCHES
6 LUCAS MACZA HIGH RIVER, AB JDS 242 TOOL TIME
7 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB DKS 40 DUTCH STREET
8 LOGAN YOUNG CAROLINE, AB DKS 5525 WAYNES WARRIOR
9 CODY SMITH VILNA, AB JDS 01 CHILI BEAN
10 CLEM LOWRY PERRYVALE AB JDS 6 STIX
RR   DKS 511 COOL COWBOY
RR   DKS K1X BIFF
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 NICHOLAS PATTERS ON BLACKFALDS, AB C5S 562 DIS-N-DAT
2 SAM KELTS STAVELY, AB C5S E27 KLINGS CLASSIC
3 LANE WATT HARDISTY, AB DKS 525 U SEXY THING
4 CALL MARR TWIN BUTTE, AB DKS 442 KALI MIST
5 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB DKS E13 FOX HOLE
6 LACHLAN MILLER WARWICK, AUSTRALIA DKS 204 MUSHROOM CLOUD
7 JAKE BURWASH NANTON, AB DKS 81 CURLY BILL
8 CHET JOHNSON DOUGLAS, WY DKS P198 BIG LEAGUE
9 CORT SCHEER ELSMERE NE DKS 21 TOP LINE SALES + RENTALS
10 RILEY REGIER CORONATION, AB DKS 511 COOL COWBOY
RR   DKS 707 LITTLE JET
RR   DKS 11 THUNDER STRUCK
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD, AB JDS 1404 DEVIL'S TIME
2 K'S THOMSON LUNDBRECK, AB JDS 222 CHANGE UP
3 DAWSON DAHM DUFFIELD, AB DKS 40 DUTCH STREET
4 LOGAN HAY WILDWOOD, AB JDS 70 PATCHES
5 LAYTON GREEN MEETING CREEK, AB JDS 242 TOOL TIME
6 COBURN BRADSHAW MILFORD, UT DKS 5Z23 MAY STORM
7 JUSTIN BERG CAMROSE, AB DKS 1X BIFF
8 CHASE ZWEIFEL PARADISE HILL, SK JDS 10 BOOTILEAR
9 COLT SMITH ALDERSYDE, AB JDS 6 STIX
10 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB JDS 01 CHILI BEAN
RR   DKS 3371 DEVILS SON
RR   DKS 1276 SHOWTIME
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 TATE MACDONALD STRATHMORE AB DK X03 CASH N CARRY
2 CLINT LAYE CADOGAN AB DK 2407 MEDICINE HAT
3 CONNOR HAMILTON CALGARY, AB DK 739 TOUCH N GO
4 COLE GOODINE CARBON, AB DK 114 CAJUN MAN
5 COLE JAMIESON RED DEER, AB JD Z23 MULBERRY HILL
6 MASON HELMECZI SUNDRE AB C5 701 EASY MONEY
RR   DK 808 WICHITA
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 JAKE VOLD CARSTAIRS, AB DK G7 LITTLE ROTTEN
2 KY MARSHALL BOWDEN, AB JD 724 MACKINAW
3 STRAWBS JONES DUFFIELD, AB DK 577 MIDNIGHT SPECIAL
4 DYLAN BILTON RED DEER COUNTY, AB DK F58 TOP LINE SALES+RENTALS-ICE C
5 SPUR LACASSE Calgary, AB DK 620 COUNTRY DANCER
6 MICHAEL SOLBERG SUNNYNOOK, AB C5 5M2 SPECIAL CREEK
7 COLIN ADAMS DELORAINE, MB JD 213 BLUE BANANA'S
RR   C5 77 FABIO
RR   DK 589 WHITE WATER
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 TY TAYPOTAT NANTON, AB DK N36 SCAR FACE
2 DANTAN BERTSCH EASTEND SK DK 96 NIGHT LIFE
3 WYATT MAINES MAPLE CREEK, SK JD 420 BAY MOON
4 LINDEN WOODS HIGH RIVER, AB DK N14 STRAWBERRY
5 DENNY PHIPPS COCHRANE, AB DK 06 SHOWBOY
6 JUSTIN RANDLE FORT VERMILION, AB C5 5M1 TANGO TIME
RR   DK 061 ROAD CRUSH
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 NICK TETZ CALGARY, AB DKB 742 TWO BANANAS
2 MICHEAL OSTASHEK EDSON, AB DKB 841 SLIM CHANCE
3 WILLIAM BARROWS FOREMOST, AB DKB 658 FLIGHT DELAY
4 TANNER ENO CORONATION, AB DKB 745 WHITE SHARK
5 ASHTON SAHLI RED DEER, AB DKB 375 LATE NIGHT HOST
6 ETHAN SCHULTZ STRATHMORE, AB DKB 318 IVY LEAGUE
7 TYLER CRAIG CROSSFIELD, AB DKB 681 SLAPSHOT
8 CALLUM MILLER INNISFAIL, AB DKB 758 UNION JACK
9 GRIFFIN SMELTZER CLARESHOLM, AB DKB 523 GUESS HOU
RR   DKB 312 PERLICH BROS. CHICAGO GANGS
RR   DKB 481 TOP LINE SALES+RENTALS-SWIT
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 JARED PARSONAGE MAPLE CREEK, SK DKB 842 DEEP WATER
2 TODD CHOTOWETZ MAJOR, SK DKB 680 PERLICH BROS. STRAIGHT SHOO
3 WACEY FINKBEINER MEDICINE HAT, AB DKB 782 JACK THE RIPPER
4 COY ROBBINS CAMROSE, AB DKB 601 TICKETY BOO
5 LONNIE WEST CADOGAN, AB DKB 705 SPEAK OF THE DEVIL
6 BRADLEY INGERSOLL WHITECOURT, AB DKB 720 BIG SHOT
7 LOUIS CARDINAL FORT ST JOHN, BC DKB 731 DEVIL'S ADVOCATE
RR   DKB 724 MAGIC TRICK
RR   DKB 741 T.P. TERROR
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 DAKOTA BUTTAR EATONIA, SK DKB 620 FLIGHT RISK
2 EDGAR DURAZO MOCTEZUMA,SONORA MX DKB 312 PERLICH BROS. CHICAGO GANGS
3 CODY LEE COVERCHUK MEADOWLAKE, SK DKB 481 TOP LINE SALES+RENTALS-SWIT
4 GARRETT GREEN MEETING CREEK, AB DKB 566 GROUND N POUND
5 ZANE LAMBERT PONOKA, AB DKB 758 UNION JACK
6 KYLE BROWN DIDSBURY, AB DKB 656 JUST DEADLY
7 JORDAN HANSEN CALGARY, AB DKB 721 JACK KNIFE
8 HENRY KAYDUNN RAYMOND, AB DKB 675 CIRCUS FREAK
RR   DKB 744 ALL BANANA'S
RR   DKB 658 FLIGHT DELAY
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 TYLER MILLIGAN STEPHENVILLE, TX  
2 SHANE HANCHEY SULPHUR, LA  
3 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
4 TYLER LEISCHNER OLDS, AB  
5 GLEN HAMILTON DUNDURN, SK  
6 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
7 JESSE POPESCUL GLENTWORTH, SK  
8 LES FACCA ROCKYVIEW COUNTY, AB  
9 AARON MOSICKI WARBURG, AB  
10 STACY CORNET BRANT, AB  
11 ALWIN BOUCHARD SCANDIA, AB  
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
2 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
3 CLAY ELLIOTT NANTON, AB  
4 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
5 KY MARSHALL BOWDEN, AB  
6 MARK NEITZ STETTLER, AB  
7 AARON MILLER CREMONA, AB  
8 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
9 WYATT HAYES GRANUM, AB  
10 SCOT MEEKS ROCKY VIEW COUNTY, AB  
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 LOGAN BIRD NANTON, AB  
2 SHANE SMITH WIMBORNE, AB  
3 RILEY WARREN STETTLER, AB  
4 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
5 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
6 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
7 TY HARRIS SAN ANGELO, TX  
8 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
9 CODY MCCARTNEY OTTAWA LAKE, MI  
10 BEAU COOPER STETTLER, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 8AM JUL 29 2021-THUR  
1 MARTY YATES STEPHENVILLE, TX  
2 RYAN JARRETT COMANCHE, OK  
3 STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
4 LANCE GORDON CROSSFIELD, AB  
5 CLAY MCNICHOL OKOTOKS, AB  
6 JB DAVIDSON BLUFFTON, AB  
7 TYLER PEDERSON GUNDY, AB  
8 AUSTIN HINES MARWAYNE, AB  
9 WYATT SMITH ST LINA, AB  
10 COLT CORNET BRANT, AB  
11 CHAD GULICK WETASKIWIN, AB  
12 SHAWN MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
13 TYLER JOHNSON DIDSBURY, AB  
14 DEAN EDGE RIMBEY AB  
15 MURRAY POLE ERSKINE, AB  
16 KIRK ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
17 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS, AB  
18 BLAIR SMITH WIMBORNE, AB  
19 DARREN DUBLANKO THORSBY, AB  
20 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
21 LANE LIVINGSTON SEYMOUR, TX  
22 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
23 JASON SMITH WIMBORNE, AB  
24 J.T. ROBINSON BIG VALLEY, AB  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
2 TRYGVE PUGH PONOKA, AB  
3 JOSEPH KING VIRDEN, MB  
4 JUSTIN MILLER NEEPAWA, MB  
5 CODY BRETT SILVER VALLEY, AB  
6 COLE RUTLEDGE COWLEY, AB  
7 TY MASON SPRUCEGROVE, AB  
8 TIM KEMP MITCHELL ON  
9 DALLAS FRANK PARKLAND COUNTY, AB  
10 DEREK FRANK SPRUCE GROVE, AB  
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 RYAN SHUCKBURGH INNISFAIL, AB  
2 TANNER MILAN COCHRANE AB  
3 STRAWS MILAN COCHRANE, AB  
4 SCOTT GUENTHNER PROVOST, AB  
5 BLAKE NEWTON DEL BONITA, AB  
6 JAY MANY GREY HOR SES STANDOFF, AB  
7 HARLEY COLE OKOTOKS, AB  
8 DENVER ROY DALEMEAD, AB  
9 CHAD ANDERSON ENTWISTLE, AB  
10 STEVEN GILBERT ENTWISTLE, AB  
11 CRAIG WEISGERBER PONOKA, AB  
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 TYSON WILLICK BLAINE LAKE, SK  
2 DUSTIN WALKER VANSCOY,SK  
3 LOGAN KAUTZ PONOKA, AB  
4 BO ANDERSON WATERVALLEY AB  
5 CURTIS CASSIDY DONALDA, AB  
6 CLAY GUTHRIE PONOKA, AB  
7 EVAN SPADY ALLIANCE, AB  
8 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
9 CODY CASSIDY DONALDA, AB  
10 CHANCE BUTTERFIEL D PONOKA, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 SLACK 8AM JUL 29 2021-THUR  
1 FRANCOIS-PIER J GOUL WARDLOW, AB  
2 PACEAN DELEEUW ATHABASCA, AB  
3 WALKER GUTHRIE PONOKA, AB  
4 TY LIVINGSTONE NEW NORWAY, AB  
5 JON WELLS LETHBRIDGE, AB  
6 KASH SHADE LETHBRIDGE, AB  
7 TYLER PEDERSON GUNDY, AB  
8 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
9 LANDON BEARDSWORTH RED DEER COUNTY  
10 LUCAS PARKER MARWAYNE, AB  
11 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
12 BEN RAMEY PONOKA, AB  
13 TANNER TURCATO TABER, AB  
14 TRACE NICKOLSON TABER AB  
15 JESSE BROWN BAKER CITY, OR  
16 TY MILLER WAINWRIGHT, AB  
17 LAYNE DELEMONT CHAUVIN, AB  
18 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
19 CASEY LAWES PROVOST, AB  
20 BROCK BUTTERFIELD PONOKA, AB  
21 JONNY WEBB OKOTOKS, AB  
22 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 JANET CUNNINGHAM ALDERGROVE BC  
2 KALI KOTT DEWBERRY, AB  
3 KAYLEY ANDERSON MINBURN, AB  
4 RYLEE TRENHOLM CHETWYND, BC  
5 SHAYNA WEIR PONOKA, AB  
6 ANGELA GANTER ABILENE, TX  
7 SYDNEY DAINES INNISFAIL, AB  
8 RENE LECLERCQ CLIVE, AB  
9 SHELBY SPIELMAN PONOKA, AB  
10 COLBY BONNETT PONOKA, AB  
11 MARIAH MANNERING QUESNEL BC  
12 JACKIE GANTER ABILENE, TX  
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 TRACI MACDONALD ERSKINE, AB  
2 JOLEEN SEITZ SAVONA, BC  
3 JAYDEN WILSON GLEICHEN, AB  
4 RYLEE WILSON GLEICHEN, AB  
5 NIKKI VANDERLEE STETTLER, AB  
6 CASEY DACYK PONOKA, AB  
7 TAYLOR SHIELDS COCHRANE, AB  
8 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
9 BRAIDY HOWES METISKOW, AB  
10 KYLA SIMMONS WEST KELOWNA, BC  
11 SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
12 LYRIC STRZEPEK ARDMORE, AB  
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 LISA ZACHODA OKOTOKS, AB  
2 MELISSA THIESSEN STETTLER, AB  
3 CHELSEY FINKBEINER MEDICINE HAT AB  
4 BERTINA OLAFSON HUDSON BAY, SK  
5 TRISTAN JOHNER MAYERTHORPE, AB  
6 SONYA DODGINGHOR SE TSUUTINA, AB  
7 VALERIE GILLESPIE FINNIGAN AB  
8 SAM SMITH RIMBEY, AB  
9 NINA SMITH PINCHER CREEK AB  
10 CRANNA ROBERTS RED DEER COUNTY, AB  
11 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
12 GAYLE HOWES METISKOW, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 SLACK 8AM JUL 29 2021-THUR  
1 STEFFANIE MATHER-MOORE POUCE COUPE BC  
2 RUSTY RAE WOODWARD WAINWRIGHT, AB  
3 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
4 LYNETTE BRODOWAY BROOKS, AB  
5 RYLEE MCKENZIE ST PAUL, AB  
6 STACEY RUZICKA BLUFFTON, AB  
7 CORINA DIXON LACOMBE, AB  
8 KERILEE NOVAL TURNER VALLEY, AB  
9 KERRY MAYNES MAPLE CREEK, SK  
10 TANA MILLARD ECKVILLE, AB  
11 DENA MILLARD VANDERHOOF, BC  
12 CRYSTAL SHAW DAYSLAND, AB  
13 GAYLENE BUFF WESTWOLD, BC  
14 LAKOTA BIRD NANTON, AB  
15 LACEY CALDAS EXSHAW, AB  
16 RAYLEE EDWARDS LETHBRIDGE COUNTY, AB  
17 KERSTIN MACGREGOR ATHABASCA, AB  
18 JENNIFER MASSING PONOKA, AB  
19 KIRSTY WHITE BIG VALLEY, AB  
20 VANESSA LEGGETT KAMLOOPS, BC  
21 CARMAN POZZOBON SAVONA, BC  
22 JESSA GALLOWAY PONOKA, AB  
23 REBECCA MILLER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
24 MARCI LAYE BASHAW, AB  
25 JENNIFER NEUDORF GRANDE PRAIRIE, AB  
26 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
27 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
28 SARAH GERARD SAVONA, BC  
29 CAROLYNN KNAPP MAYERTHORPE, AB  
30 BAILEE SWITZER ANEROID, SK  
31 JUSTINE ELLIOTT LACOMBE, AB  
32 ALLISON BURNETT MERRITT BC  
33 JAYCEE DAVIDSON STETTLER, AB  
34 NATALIE KOSTERMAN LANGLEY, BC  
35 CHRISTINE DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
36 JOANNE POLE ERSKINE, AB  
37 KAYCE LIPTAK TABER, AB  
38 DANA LOVELL CYPRESS COUNTY, AB  
39 CAROL MARTINEZ DUCK LAKE, SK  
40 SHEENA ASHCROFT RYLEY, AB  
41 CAMILLE WHITNEY MORLEY AB  
42 NANCY LEISCHNER OLDS, AB  
43 JORDYN TRESIDDER ROCKY VIEW COUNTY, AB  
44 DANIELLE TRESIDDER COCHRANE, AB  
45 KAYBREE ZUNTI UNITY SK  
46 CELESTE MONTPELLIER STETTLER, AB  
47 WENDY PLAYFAIR LESLIEVILLE, AB  
48 KIM BABCOCK FORT ST JOHN, BC  
49 BAILEE STANTON ROCKVIEW COUNTY, AB  
50 TRISTA-RAE WILSON LLOYDMINSTER, SK  
51 KARLI COWIE MANKOTA, SK  
52 AMANDA VOLD PONOKA, AB  
53 JESSIE MADSEN SMITH TURNER VALLEY, AB  
54 KIM HODGINS VULCAN, AB  
55 REATA SCHLOSSER NANTON, AB  
56 CASSIDY ANDERSON WATERVALLEY,AB  
57 JESSICA ANDERSON PONOKA, AB  
58 CHARLEE EDGE MARWAYNE, AB  
59 DAWN GERTNER STETTLER, AB  
60 AUBREY ROSS BOTHA, AB  
61 TAIGA THORSTEINSSON STETTLER, AB  
62 MARLA RESCH HANNA, AB  
63 ELLY GROVER HANNA, AB  
64 VANESSA SALISBURY CLARESHOLM, AB  
65 FRANKIE WILSON LONE PRAIRIE, BC  
66 BAILEY SEARS NANTON, AB  
67 MADELIN POZZOBON SAVONA, BC  
68 GRACIE CHAPPLE FORT ST JOHN, BC  
69 AIMEE MCKNIGHT LLOYDMINSTER, AB  
70 JEWEL ANNE BRISTER DALEMEAD, AB  
71 BLAKE MOLLE CHAUVIN, AB  
72 KEELY ANNE STEINMAN WARBURG, AB  
73 BRYCE FISCHER MAYERTHORPE, AB  
74 BRANNA FISCHER MAYERTHORPE, AB  
75 EDESSE DESCOTEAUX WARDLOW, AB  
76 BRECKEN TULLOCH MAYERTHORPE, AB  
77 KAITLIN HAEBERLE VIKING, AB  
78 KARLI HAEBERLE VIKING, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 7PM THUR JULY 29 2021  
1 DYLAN KNAPP MAYERTHORPE, AB  
WALKER GALLOWAY PONOKA, AB  
2 NICK TEIXEIRA KAMLOOPS, BC  
SPENCER RUTHERFORD MERRITT, BC  
3 TAYLOR WUDRICH BOW ISLAND, AB  
CLINT SCHREINER MEDICINE HAT AB  
4 KELLY BUHLER BIG VALLEY, AB  
LUKE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
5 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
6 DALE SKOCDOPOLE BIG VALLEY AB  
ROCKY ROSS BOTHA, AB  
7 JESSE POPESCUL GLENTWORTH, SK  
KASPER ROY MOSSLEIGH, AB  
8 TRAVIS NICKOLSON SEVEN PERSONS, AB  
KEVIN SCHREINER MEDICINE HAT, AB  
9 TATE SCHMIDT BARRHEAD, AB  
KAGEN SCHMIDT BARRHEAD, AB  
10 STACY CORNET BRANT, AB  
CLAY MCNICHOL OKOTOKS, AB  
PERFORMANCE: #2 8PM FRI JUL 30 2021  
1 RILEY WILSON CARDSTON, AB  
JACKSON LOUIS VERNON, BC  
2 TRAVIS GALLAIS SYLVAN LAKE, AB  
TY JOHNSON BRETON, AB  
3 RILEY ROY MOSSLIEGH, AB  
JOEY ROMO II NANTON, AB  
4 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
CLINT WESTON FORT MACLEOD, AB  
5 BRETT MCCARROLL CAMROSE, AB  
JUSTIN MCCARROLL CAMROSE AB  
6 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
KASH BONNETT PONOKA, AB  
7 DANIEL KAISER BRETON, AB  
THOMAS KAISER BRETON, AB  
8 JARED PANCOAST CYPRESS COUNTY AB  
DENVER JOHNSON STRATHMORE, AB  
9 DEVIN WIGEMYR BROOKS, AB  
TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
10 LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
KEELY BONNETT PONOKA, AB  
PERFORMANCE: #3 1:30PM SAT JUL 31 2021  
1 TYREL FLEWELLING LACOMBE, AB  
TEL FLEWELLING LACOMBE, AB  
2 DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
3 CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
TRENT TUNKE MEDICINE HAT, AB  
4 WYATT EIRIKSON OKOTOKS, AB  
SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB  
5 BRETT BUSS PONOKA, AB  
KLAY WHYTE PONOKA, AB  
6 KOLTON SCHMIDT BARRHEAD, AB  
DWIGHT WIGEMYR BROOKS AB  
7 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
RILEY WARREN STETTLER, AB  
8 TYCE MCLEOD WALDECK, SK  
CLAY ULLERY VALLEYVIEW, AB  
9 TEE MCLEOD WALDECK, SK  
BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
10 TUFTIN MCLEOD WALDECK, SK  
KODY POTTS BARRHEAD, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 SLACK 8AM JUL 29 2021-THUR  
1 TRISTAN WILLIAMS PONOKA, AB  
JEFF DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
2 STRAN SCHLOSSER NANTON, AB  
LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON, AB  
3 LANCE GORDON CROSSFIELD, AB  
RHETT HAVEROEN EDGERTON, AB  
4 MARTY LILLICO STETTLER, AB  
DENIM ROSS BOTHA, AB  
5 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN, AB  






 
Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo
Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Maple Leaf Circuit
Links - Entry Calendar   - Finning Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions  
Contact   - Maple Leaf Circuit   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions  
      - Rookie Standings   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors  
      - Winston Bruce Series   - Board of Directors   - Media Guide    
      - Kenton Randle Series