EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 COLEMAN WATT |
BATTLEFORD, SK |
CS D-5 DONT SEE YOU |
2 LACHLAN MILLER |
WARWICK, AUSTRALIA |
CS X-6 XECUTIVE NEWS |
3 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
CS B-8 BEYOND FILTHY |
4 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
CS C-35 CROCKET |
5 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
CS A-30 ALLOTOF MONEY |
6 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
CS E-18 ENUFF CHERRY |
7 CODY LANE |
LLOYDMINSTER, SK |
CS A-64 AZTEC MATA |
8 LOGAN YOUNG |
CAROLINE, AB |
CS B-7 BIRCH BUBBLES |
9 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
CS E-40 EPIC MARGARITA |
RR |
|
CS Z-92 ZAKA KIBITZ |
RR |
|
CS X-17 XULTED CHERRY |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
CS D-25 DISTILLED WHISKEY |
2 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
CS Z-92 ZAKA KIBITZ |
3 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
CS D-19 DANDY DELIGHT |
4 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
CS D-8 DRINKING MERLOT |
5 JOSH DAVISON |
MILES CITY, MT |
CS D-34 DIAMOND CRYSTAL |
6 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
CS D-27 DYNAMITE DELIGHT |
7 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
DR - injured |
8 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
CS E-77 EXPENSIVE BUBBLES |
9 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS D-92 DELICATE ROSE |
10 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
CS D-83 DIRECT DELIVERY |
11 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
CS X-17 XULTED CHERRY |
RR |
|
CS U-24 UNSOCIAL KID |
RR |
|
CS X-6 XECUTIVE NEWS |
RR |
|
CS U-96 UNIT DOCTOR |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA |
2 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
C E-21 EROTIC TANGO |
3 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
C E-84 ELECTRIC SOOT |
4 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
C S-3 SIMPLY MARVELOUS |
5 TATE MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
C C-55 CAGED WARRIOR |
6 TY TAYPOTAT |
NANTON, AB |
C A-2 ADDED MONEY |
7 STRAWBS JONES |
DUFFIELD, AB |
C B-62 BREAKING ACRES |
8 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
C W-32 WLLEYE ROCKET |
9 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY, AB |
C E-83 EITHER DELIVERY |
RR |
|
C D-32 DESENDING ROCKET |
RR |
|
C D-6 DAUNTING NEWS |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
C B-6 BRAGGIN NEWS |
2 DANTAN BERTSCH |
TOMPKINS, SK |
C D-32 DESENDING ROCKET |
3 CLINT LAYE |
CADOGAN, AB |
C D-33 DOMINO ROCKET |
4 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
C A-2 ADDED MONEY |
5 BRETT WILLIAMS |
STAVELY, AB |
C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA |
6 BILLY TURNER |
CALGARY AB |
C C-55 CAGED WARRIOR |
7 CRUZ MCNULTY |
BIGGAR, SK |
C D-6 DAUNTING NEWS |
8 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
C B-62 BREAKING ACRES |
RR |
|
C S-3 SIMPLY MARVELOUS |
RR |
|
C W-32 WLLEYE ROCKET |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 TANNER ENO |
CORONATION, AB |
TB 795 HOOD MENTALITY |
2 ASHTON SAHLI |
LACOMBE, AB |
CB 785 SKY FALL |
3 TYLER CRAIG |
CROSSFIELD, AB |
CB -628 WHIP CRACKER |
4 ETHAN SCHULTZ |
WHEATLAND COUNTY, AB |
TB 812 MIGHTY WHITEY |
5 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
CB 698 DIAMOND BACK |
6 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
CB -630 KODIAK BLACK |
7 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
TB 817 CHEAP THRILLS |
8 WYATT GLEESON |
SUNDRE, AB |
CB -615 STATE LAW |
9 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
TB 823 EMERALD INN 44 |
10 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
TB 783 ARMED & DANGEROUS |
11 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
TB 810 NIGHT STALKER |
12 LOGAN BIEVER |
CLARESHOLM AB |
CB -609 CRUSHING HEARTS |
RR |
|
TB 822 TRASHY SIDE |
RR |
|
TB 500 BROKEN HALOS |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
TB 500 BROKEN HALOS |
2 JORDAN HANSEN |
AMISK, AB |
TB 822 TRASHY SIDE |
3 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
CB -628 WHIP CRACKER |
4 BROCK RADFORD |
HIGH RIVER, AB |
TB 817 CHEAP THRILLS |
5 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
TB 795 HOOD MENTALITY |
6 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
CB -630 KODIAK BLACK |
7 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
TB 783 ARMED & DANGEROUS |
8 COY ROBBINS |
CAMROSE, AB |
CB -609 CRUSHING HEARTS |
9 COLE YOUNG |
PEACE RIVER, AB |
CB -615 STATE LAW |
10 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
CB 785 SKY FALL |
11 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SK |
CB 698 DIAMOND BACK |
RR |
|
TB 812 MIGHTY WHITEY |
RR |
|
TB 823 EMERALD INN 44 |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER, AB |
|
2 TYLER PEDERSON |
GUNDY, AB |
|
3 COOPER RESCH |
STETTLER AB |
|
4 JB DAVIDSON |
BLUFFTON, AB |
|
5 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
6 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
7 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
8 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
2 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
3 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
4 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
7 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
8 DYLAN KNAPP |
THORSBY, AB |
|
9 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
10 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
11 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
12 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
13 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
SL 8AM SAT APR 23 2022 |
|
1 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
2 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
3 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
4 TRAVIS ELLER |
HEDLEY, BC |
|
5 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
6 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
7 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
8 RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
9 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
10 TY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
11 BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
12 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
13 GARRET HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
14 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
15 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
16 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
17 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
18 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
19 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 KASH SHADE |
LETHBRIDGE, AB |
|
2 ZANE MARCENKO |
ROCKGLEN, SK |
|
3 RILEY HAYES |
VAL MARIE, SASK |
|
4 TYLER PEDERSON |
GUNDY, AB |
|
5 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
6 TIM KEMP |
MITCHELL ON |
|
7 LAYNE DELEMONT |
CARDSTON, AB |
|
8 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
9 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
2 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
3 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
4 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
5 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
6 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
7 DEREK FRANK |
SPRUCE GROVE, AB |
|
8 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
9 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
10 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
11 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
12 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
13 DAVID BUTTERWICK |
BOTHA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
SL 8AM SAT APR 23 2022 |
|
1 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
2 TY MILLER |
WAINWRIGHT, AB |
|
3 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
4 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
5 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
6 FRANCOIS-PIER J GOUL |
WARDLOW, AB |
|
7 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
8 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
9 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
10 MATT FISHER |
EDWARDS ON |
|
11 TY LIVINGSTONE |
NEW NORWAY, AB |
|
12 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
13 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
14 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
15 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
16 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 KALI KOTT |
DEWBERRY, AB |
|
2 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
3 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
4 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
5 NIKKI WIGEMYR |
STETTLER, AB |
|
6 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
7 BLAKE MOLLE |
CHAUVIN, AB |
|
8 RENE LECLERCQ |
CLIVE, AB |
|
9 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
10 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
11 KEELY ANNE STEINMAN |
WARBURG, AB |
|
12 TRISTA-RAE WILSON |
LLOYDMINSTER, SK |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
2 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
3 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
4 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
5 KERSTIN MACGREGOR |
ATHABASCA, AB |
|
6 CAROLYNN KNAPP |
MAYERTHORPE, AB |
|
7 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
8 LACEY CALDAS |
EXSHAW, AB |
|
9 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
10 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
11 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
12 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
SL 8AM SAT APR 23 2022 |
|
1 JOLEEN SEITZ |
SAVONA, BC |
|
2 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
3 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
4 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
5 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
6 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
7 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
8 TAYLOR ELLER |
HEDLEY, BC |
|
9 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
10 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
11 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
12 VANESSA SALISBURY |
CLARESHOLM, AB |
|
13 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
14 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
15 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
16 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
17 JENNIFER HEWKO |
SEXSMITH AB |
|
18 DARIENE ANDROS |
WILLIAMS LAKE, BC |
|
19 JENNIFER ROBINSON |
SEXSMITH, AB |
|
20 CARLY CHRISTIANSON |
NEW NORWAY, AB |
|
21 NANCY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
22 KRISTIN BELL |
HOUSTON, BC |
|
23 ASHTYN WALD |
GRIMSHAW, AB |
|
24 KIM BABCOCK |
FORT ST JOHN, BC |
|
25 MADYSON HAGAN |
ALSIKE, AB |
|
26 KARLI HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
27 AMANDA VOLD |
PONOKA, AB |
|
28 KATIE JACKSON |
MILLARVILLE, AB |
|
29 RACHEL WARREN |
STETTLER, AB |
|
30 SHELBY WICKSON |
SUNDRE, AB |
|
31 CASSIDY SMITH |
OLDS, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 MASON HAMILTON |
BEAVERLODGE, AB |
|
2 KAYDEN BUDDE |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
3 KANE SCOTT |
CONDOR, AB |
|
4 BERTAMINI TEAGHAN CA |
ACME AB |
|
5 JESTIN JACKLIN |
PONOKA, AB |
|
6 NOAH CALF ROBE |
LETHBRIDGE AB |
|
7 TY MCCARTNEY |
SUNDRE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 NASH LOEWEN |
WINFIELD, AB |
|
2 GLEN ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
3 HAYDYN SCOTT |
SUNDRE, AB |
|
4 MARHSALL WILLIAMS |
STAVELY, AB |
|
5 GRADY RUECKER |
WORSLEY, AB |
|
6 MASON WELCH |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2022 |
|
1 COLTON KLASSEN |
CROOKED CREEK, AB |
|
BRANDON DUPERRON |
ONOWAY, AB |
|
2 JACKSON BRAITHWAITE |
PONOKA, AB |
|
DEREK HADLAND |
BALDONNEL, BC |
|
3 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
4 STEVEN LANDIN |
INNISFAIL, AB |
|
CHARLES BOND |
PONOKA AB |
|
5 DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
6 DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
7 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
8 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
DENIM ROSS |
BOTHA, AB |
|
9 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
10 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2022 |
|
1 GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
2 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
KODY POTTS |
BARRHEAD, AB |
|
3 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
CLINT WESTON |
FORT MACLEOD, AB |
|
4 TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KAGEN SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
5 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
6 TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
7 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
8 DYLAN KNAPP |
THORSBY, AB |
|
TRAVIS SPEER |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
10 LINDEN ROHLOFF |
BEZANSON, AB |
|
TJ MILNE |
GRIMSHAW, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
SL 8AM SAT APR 23 2022 |
|
1 NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
2 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
3 JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
4 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
CLINT BUHLER |
NANTON, AB |
|
5 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
6 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
7 TRAVIS NICKOLSON |
IRVINE, AB |
|
RYLAN BROST |
CONSUL, SK |
|
|
|
|
|