EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
CSKS 476 DOUBLE RED |
2 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
TO 1 TURNOUT THROUGH CRES |
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
C5S 626 BLOWIN SMOKE |
4 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
C5S 184 HIGH VALLEY |
5 JAKE HENRY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
C5S T80 ANOTHER SUNDAY |
6 COLEMAN WATT |
BATTLEFORD, SK |
C5S 2601 JUNIOR BONNER |
7 BRADY DINWOODIE |
KENOSEE LAKE, SK |
CSKS 446 CHUCKY |
8 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
C5S -701 BLACK JACK |
9 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
C5S 562 DIS-N-DAT |
10 BRODIE ROESSLER |
FAIRVIEW, AB |
C5S 611 MEGAMAN |
11 TYREL ROBERTS |
CHARLIE LAKE, BC |
C5S 3CH STARGAZER |
12 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
C5S 630 HANGOVER FACE |
RR |
|
C5S 193 TRY ACTING |
RR |
|
C5S 64 GLOW GETTER |
RR |
|
C5S -51 CANDY COATED |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 RILEY REGIER |
CORONATION, AB |
CSKS 608 TALL TODDY |
2 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
CSKS B6 RINGO |
3 HOUSTON BROWN |
MILES CITY, MT, USA |
C5S 80 ROCK STAR |
4 COLT SMITH |
ALDERSYDE, AB |
C5S 638 STORM WARNING |
5 ALEX MEARNS |
DURONG, QLD, AUS |
C5S 5616 N'D'N CAR |
6 BEN WICKHAM |
CALALA, NSW, AUS |
C5S A11 ONEY |
7 LIONEL SHADE |
CARDSTON, AB |
C5S 224 BAD INTENTIONS |
RR |
|
C5S T80 ANOTHER SUNDAY |
RR |
|
C5S 562 DIS-N-DAT |
RR |
|
C5S 611 MEGAMAN |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 TY TAYPOTAT |
NANTON, AB |
C5 2X TWO TIMES THE MONEY |
2 STRAWBS JONES |
DUFFIELD, AB |
C5 653 OUT OF TOUCH |
3 PASCAL ISABELLE |
MASCOUCHE QC |
C5 5N34 SAMMY |
4 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
C5 2312 JERRYS PET |
5 TATE MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
CSK 426 PAYDAY |
6 CRUZ MCNULTY |
BIGGAR, SK |
CSK 9 MILE HIGH |
7 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
C5 V95 TUXEDO KATE |
8 BRETT WILLIAMS |
STAVELY, AB |
C5 144 BLACK EYE |
RR |
|
C5 999 CIMMARON |
RR |
|
C5 659 HITCH HIKER |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
C5 5F14 SHE-LA |
2 JUSTIN MYERS |
RED DEER COUNTY AB |
C5 411 JANIE |
3 LINDEN WOODS |
INNISFAIL, AB |
C5 -616 KACEY LOCK |
4 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBURG, SK |
CSK 308 ROLLON |
5 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
C5 -68 FLAP JACK |
RR |
|
C5 2312 JERRYS PET |
RR |
|
C5 V95 TUXEDO KATE |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 CHRIS YOUNG |
CLIVE AB |
DKB 318 IVY LEAGUE |
2 COY ROBBINS |
CAMROSE, AB |
DKB 601 TICKETY BOO |
3 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
TO 1 TURNOUT THROUGH CRES |
4 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
DKB 758 ALBERTA PRIME UNION JACK |
5 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
DKB 312 PERLICH BROS. CHICAGO GANGS |
6 JORRY HOLMES |
MERRITT, BC |
DKB 681 SLAPSHOT |
7 CHANSE SWITZER |
HAZENMORE, SK |
DKB 741 T.P. TERROR |
8 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SK |
DKB 566 GROUND N POUND |
9 STEFAN TONITA |
SASKATOON, SK |
TO 2 TURNOUT THROUGH CRES |
RR |
|
CSKB 426 SUPER FLY |
RR |
|
C5B 780 GROSSHOPPER |
RR |
|
CSKB 626 BUDDY |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
CSKB 714 CRAZY HIPPY |
2 TYLER CRAIG |
CROSSFIELD, AB |
C5B 854 HELL FOLLOWS RIGHT |
3 ASHTON SAHLI |
LACOMBE, AB |
C5B 911 MIGHTY MO |
4 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
CSKB 715 CHESTER |
5 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
CSKB 746 DECLAN CAN DO |
6 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
C5B 1413 DAYTIME CRIME |
7 WYATT LAUGHLIN |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
CSKB 687 HOLD THE DARK |
8 COOPER ZUR |
LUNDBRECK, AB |
CSKB 576 TWISTER MISTER |
9 FABIAN DUECK |
DRAYTON VALLEY, AB |
C5B 930 WALK ON HARBOR |
10 WYATT GLEESON |
SUNDRE, AB |
CSKB 626 BUDDY |
11 TANNER ENO |
CORONATION, AB |
C5B 780 GROSSHOPPER |
12 ETHAN SCHULTZ |
WHEATLAND COUNTY, AB |
C5B 987 PEARL SNAPS |
13 JORDAN HANSEN |
AMISK, AB |
CSKB 426 SUPER FLY |
RR |
|
C5B 655 DOG GONE IT |
RR |
|
C5B 14-7 WAHOO |
RR |
|
C5B 714 BIG COLT |
RR |
|
C5B 696 EINSTEIN |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
2 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
3 TY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
4 COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
5 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
6 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
7 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
8 RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
9 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
10 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
11 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
12 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
13 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
2 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
3 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
4 LES FACCA |
ROCKYVIEW COUNTY, AB |
|
5 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
6 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
7 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
8 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
9 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
10 TRAVIS ELLER |
HEDLEY, BC |
|
11 STRAN DUNHAM |
SOURIS, MB |
|
12 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 7:00 AM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 DENTON DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
2 TYSON WRIGHT |
LETHBRIDGE, AB |
|
3 KYLE FODEN |
OKOTOKS, AB |
|
4 JOSH EIRIKSON |
WATER VALLEY,AB |
|
5 SHAY STEWART |
CARNDUFF, SK |
|
6 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
7 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
8 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER, AB |
|
9 COOPER RESCH |
STETTLER, AB |
|
10 AUSTIN HINES |
MARWAYNE, AB |
|
11 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
12 BLAIR BURK |
DURANT, OK |
|
13 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
14 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
15 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
16 TY HARRIS |
SAN ANGELO, TX |
|
17 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
18 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
19 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
20 KINCADE HENRY |
MT PLEASANT TX, USA |
|
21 BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
22 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
23 SPENCER MOULTON |
BLACKFOOT, ID |
|
24 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
25 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
26 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
27 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
28 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
29 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
30 GARRET HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
31 JB DAVIDSON |
BLUFFTON, AB |
|
32 GLEN HAMILTON |
DUNDURN, SK |
|
33 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
34 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
2 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
3 TANNER TURCATO |
TABER, AB |
|
4 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
5 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
6 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
7 LAYNE DELEMONT |
CARDSTON, AB |
|
8 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
9 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 MATT FISHER |
EDWARDS, ON |
|
2 TIM KEMP |
MITCHELL ON |
|
3 ZANE MARCENKO |
ROCKGLEN, SK |
|
4 TY LIVINGSTONE |
NEW NORWAY, AB |
|
5 CASEY LAWES |
PROVOST, AB |
|
6 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
7 KAL KLOVANSKY |
EDGLEY, SK |
|
8 JUSTIN MILLER |
VIRDEN, MB |
|
9 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
10 WALKER GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
11 CLAY GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
12 CHARLIE KING |
VIRDEN, MB |
|
13 JOSEPH KING |
VIRDEN, MB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 7:00 AM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET, AB |
|
2 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
3 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
4 JAMES STRUXNESS |
PERRIN, TX |
|
5 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
6 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
7 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
8 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
9 BRYN ROY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
|
10 FRANCOIS-PIER J GOUL |
WARDLOW, AB |
|
11 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
12 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
13 TYKE KIPP |
LAS CRUCES, NM, USA |
|
14 LOGAN KENLINE |
PENROSE, CO, USA |
|
15 WYATT JURNEY |
LAS CRUCES, NM |
|
16 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
17 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
18 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
19 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
20 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
21 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
22 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
23 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
24 JACE BLEIL |
ATHABASCA, AB |
|
25 PACEAN DELEEUW |
ATHABASCA, AB |
|
26 COLTIN CRAWFORD |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
27 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
28 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
29 DEREK FRANK |
SPRUCE GROVE, AB |
|
30 TY DAYCHIEF |
STANDOFF, AB |
|
31 DAKOTA GIESBRECHT |
STANDOFF, AB |
|
32 KASH SHADE |
LETHBRIDGE, AB |
|
33 COLTER TAYLOR |
WELDON, SK |
|
34 RILEY HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
35 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
36 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
37 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
38 KEENAN CRANE |
CARDSTON, AB |
|
39 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
40 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 CHELSEY FINKBEINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
2 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
3 VANESSA SALISBURY |
CLARESHOLM, AB |
|
4 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
5 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
6 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
7 STACEY RUZICKA |
BLUFFTON, AB |
|
8 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
9 JENNIFER NEUDORF |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
10 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
11 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
12 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 KERRY MAYNES |
MAPLE CREEK, SK |
|
2 BAYLEIGH CHOATE |
FORT WORTH, TX, USA |
|
3 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
4 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
6 NIKKI WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
7 TAYLOR ELLER |
HEDLEY, BC |
|
8 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
9 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
10 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
11 DONA KAY RULE |
MINCO, OK, USA |
|
12 WENDA JOHNSON |
PAWHUSKA, OK, USA |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 7:00 AM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
2 SHALAYNE LEWIS |
VERNON, BC |
|
3 TANA MILLARD |
ECKVILLE, AB |
|
4 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
5 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
6 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
7 FARRAH FOGG |
SHEHO, SK |
|
8 AUBREY ROSS |
BOTHA, AB |
|
9 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
10 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
11 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
12 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
13 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
14 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
15 KIRBY PENTTILA |
CALGARY, AB |
|
16 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
17 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
18 RENE LECLERCQ |
CLIVE, AB |
|
19 VIRGINYA FORAN |
BASTROP, TX |
|
20 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
21 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
22 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
23 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY, AB |
|
24 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
25 LANE WILLS |
POUCE COUPE, BC |
|
26 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
27 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
28 SISSY WINN |
CHAPMAN RANCH, TX, USA |
|
29 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
30 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
31 RACHEL WARREN |
STETTLER, AB |
|
32 ABBY PHILLIPS |
MARSHALL, TX, USA |
|
33 ASHLEY CASTLEBERRY |
MONTGOMERY, TX, USA |
|
34 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
35 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
36 JOLEEN DOWNEY |
SAVONA, BC |
|
37 JORDYN TRESSIDER |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
38 DANIELLE TRESIDDER |
CALGARY, AB |
|
39 SONYA DODGINGHORSE |
TSUUTINA, AB |
|
40 CAYDA DODGINGHORSE |
TSUUT'INA, AB |
|
41 AMANDA HOLMBERG |
COCHRANE, AB |
|
42 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
43 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
44 LISA MARIE GROVES |
CZAR, AB |
|
45 TYLEE COOPER |
TABER, AB |
|
46 AMY NAISMITH |
BRANT, AB |
|
47 TARA WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
48 TRISTA-RAE WILSON |
LLOYDMINSTER, SK |
|
49 PAMELA PURVES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
50 JENNIFER HEWKO |
SEXSMITH AB |
|
51 KASHA BORSY |
HIGH RIVER, AB |
|
52 HALLE BEDWELL |
STREAMSTOWN, AB |
|
53 DAYNA SEWELL |
SUNDRE, AB |
|
54 ANGELA TAPP |
REGINA, SK |
|
55 CARLY CHRISTIANSON |
NEW NORWAY, AB |
|
56 MEGHAN GULLIVER |
CARSELAND, AB |
|
57 BRITTNEY BARR |
PONOKA, AB |
|
58 MONIQUE MAKILA |
RED DEER COUNTY, AB |
|
59 MARCI POWELL |
STETTLER, AB |
|
60 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
61 DIANE SEWELL |
SUNDRE, AB |
|
62 ASHLYN CAMPBELL |
OLDS AB |
|
63 FRANCINE SCOZZAFAVA |
THORHILD, AB |
|
64 CAMILLE WHITNEY |
TSUUTINA, AB |
|
65 JERRI DUCE |
OKOTOKS, AB |
|
66 KARLI COWIE |
MANKOTA, SK |
|
67 ASHTYN WALD |
GRIMSHAW, AB |
|
68 SASHA NOVAL |
GRANUM, AB |
|
69 TAYLOR-JANE GARDNER |
PONOKA AB |
|
70 ALICIA UDALL |
TABER AB |
|
71 ANDREA FOX |
THORSBY, AB |
|
72 CHEYENNE KLEPPER |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
73 CASSIDY SMITH |
INNISFAIL, AB |
|
74 SHELBY WICKSON |
SUNDRE, AB |
|
75 DESTINY STEVENS |
STRATHMORE, AB |
|
76 CELESTE MONTPELLIER |
STETTLER, AB |
|
77 JENN BUNNEY |
BYEMOOR, AB |
|
78 DEBBIE KNUDSEN |
STRATHMORE, AB |
|
79 KEELY ANNE STEINMAN |
SHERWOOD PARK AB |
|
80 KENDRA EDEY |
NANTON, AB |
|
81 LINDSAY SEARS |
NANTON, AB |
|
82 JEWEL ANNE BRISTER |
CARSLAND, AB |
|
83 BAILEY SEARS |
NANTON, AB |
|
84 KATIE JACKSON |
MILLARVILLE, AB |
|
85 LACEY CALDAS |
EXSHAW, AB |
|
86 EDESSE DESCOTEAUX |
WARDLOW, AB |
|
87 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE COUNTY, AB |
|
88 HAILEY GAGNE |
SPARWOOD, BC |
|
89 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS, BC |
|
90 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS, BC |
|
91 KAMRYN GERVAIS |
OKOTOKS, AB |
|
92 RAELYN HOY |
NANTON, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
2 LEVI SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KYLE WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KAGEN SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
4 COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
5 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
STRAN POLLITT |
ECKVILLE, AB |
|
6 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
7 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
DENIM ROSS |
BOTHA, AB |
|
8 RHETT HAVEROEN |
EDGERTON, AB |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
9 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
10 GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
11 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
12 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
KELLY BUHLER |
BIG VALLEY, AB |
|
13 RILEY ROY |
MOSSLIEGH, AB |
|
JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
14 KENT DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
KAVIS DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
15 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
16 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 JACKSON BRAITHWAITE |
PONOKA, AB |
|
DEREK HADLAND |
BALDONNEL, BC |
|
2 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
3 DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
4 BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON, AB |
|
5 BILLY POTTS |
BROCKET, AB |
|
JAY LOUIS |
VERNON BC |
|
6 DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 LARREN BLAKE |
HANNA, AB |
|
DOUG NOTT |
OKOTOKS, AB |
|
8 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
9 JAY CRAWLER |
MORLEY AB |
|
JAKE CRAWLER |
MORLEY, AB |
|
10 JACKSON LOUIS |
VERNON, BC |
|
ELLIOTT BENJAMIN |
MORLEY AB |
|
11 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
12 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
RYAN MOTES |
PONOKA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 7:00 AM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
JACE POWELL |
YOUNGSTOWN, AB |
|
2 SHANE MACLENNAN |
CLARESHOLM, AB |
|
DENTON DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
3 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
4 BRODY GROVES |
CZAR, AB |
|
LOGAN GROVES |
CZAR, AB |
|
5 TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
CLINT SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
6 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
LOCHLAN CHRISTIANSON |
NANTON, AB |
|
7 JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
8 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
CLINT BUHLER |
NANTON, AB |
|
9 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
10 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
CLINT WESTON |
FORT MACLEOD AB |
|
11 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
12 KODY POTTS |
BARRHEAD, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
13 JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
RHEN RICHARD |
ROOSEVELT, UT |
|
14 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
15 KEENAN CRANE |
CARDSTON, AB |
|
BAILEE BENJAMIN |
CARDSTON, AB |
|
16 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
LOGAN CULLEN |
COURTENAY, BC |
|
17 SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
18 BRANDON DUPERRON |
ONOWAY, AB |
|
COLTON KLASSEN |
CROOKED CREEK, AB |
|
19 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
20 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BREAKAWAY ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30PM |
FRI JUN 24 2022 |
|
1 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
2 ASHLEY WATT |
VERMILION, AB |
|
3 KATELYN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
4 KYLA GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
5 LAWRIE SAUNDERS |
ALIX, AB |
|
6 KILEY SHADE |
CARDSTON, AB |
|
7 CAITLYN WISWELL |
DUFFIELD, AB |
|
8 MACY AUCLAIR |
PONOKA, AB |
|
9 CHELSEA MOORE |
COCHRANE, AB |
|
10 DARBY WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
11 BROOKE POMERANZ |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
12 PAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 KELSEY DRINKALL |
CHETWYND, BC |
|
2 MEGAN SMITH |
FORT ST JOHN, BC |
|
3 KEATON COLLETT |
BEAVERLODGE, AB |
|
4 MADDIE BEWS |
LONGVIEW, AB |
|
5 EMILY PUGSLEY |
OKOTOKS AB |
|
6 TRACI AIPPERSPACH |
CARDSTON, AB |
|
7 KENDAL PIERSON |
WARDLOW, AB |
|
8 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
9 ASHLEY GUNSCH |
THORSBY, AB |
|
10 JESSICA GUNSCH |
THORSBY, AB |
|
11 MACKENZIE LOREN |
ARDROSSAN, AB |
|
12 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 7:00 AM |
SAT JUN 25 2022 |
|
1 KYLA WILLIAMS |
REDWATER, AB |
|
2 KAMRYN GERVAIS |
OKOTOKS, AB |
|
3 JEWEL ANNE BRISTER |
CARSLAND, AB |
|
4 DESTINY STEVENS |
STRATHMORE, AB |
|
5 TAYLOR-JANE GARDNER |
PONOKA AB |
|
6 LYNSEY MILLER |
OKOTOKS, AB |
|
7 KASHA BORSY |
HIGH RIVER, AB |
|
8 TYLEE COOPER |
TABER, AB |
|
9 JENNIFER SCHUK |
VERMILION, AB |
|
10 QUINCY SQUAIR |
CLYDE, AB |
|
11 BRITTANY SCHUK |
LAMONT, AB |
|
12 RACHEL WARREN |
STETTLER, AB |
|
13 JAYNE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
|
14 ALYSON FOX |
PONOKA, AB |
|
15 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
16 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
17 BOBBI HENDERSON |
ALIX, AB |
|
18 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
19 JESSIE ARMSTRONG |
BIG VALLEY, AB |
|
20 ROBYN ARMSTRONG |
BIG VALLEY AB |
|
21 AUBREY ROSS |
BOTHA, AB |
|
22 SHAYA BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
|
23 QUINN LESLIE |
HIGH RIVER, AB |
|
24 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
25 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
26 BRITTAINY SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
27 BAILEY HINES |
MARWAYNE, AB |
|
28 TAYLOR FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
29 COUGEN PHIPPS |
MARSHALL, SK |
|
30 SHELBIE ALLEN |
NANTON, AB |
|
|
|
|
|