EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
CS P-51 PEIGAN WARRIOR |
2 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
CS A-83 ANCIENT DELIVERY |
3 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
CS X-77 XEMPLARY BUBBLES |
4 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
CS A-8 AMBITIOUS BUBBLES |
5 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
CS T-38 TIMELY DELIVERY |
6 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
CS U-24 UNSOCIAL KID |
7 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
CS B-54 BURBAN |
8 JAKE HENRY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
CS U-7 UMBER BUBBLES |
9 CODY LANE |
MAPLE CREEK, SK |
CS B-7 BIRCH BUBBLES |
10 DYLLAN DUPERRON |
VALLEYVIEW, AB |
CS Z-24 ZORTA PROUD |
RR |
|
CS W-46 WANING MOON |
RR |
|
CS S-91 SHOSHONE MOUNTAIN |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 JOSH DAVISON |
MILES CITY, MT |
WMS 511 ROTTEN RALPH |
2 ALEX MEARNS |
DURONG, QLD, AUS |
CS Y-8 YUPPIE BUBBLES |
3 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
WMS +2 BIG SURPRISE |
4 HOUSTON BROWN |
MILES CITY, MT, USA |
WMS -482 YELLOW FEVER |
5 BRADY DINWOODIE |
KENOSEE LAKE, SK |
CS U-38 URGENT DELIVERY |
6 COLT SMITH |
ALDERSYDE, AB |
WMS 647 LITTLE SISTER |
7 COLEMAN WATT |
BATTLEFORD, SK |
CS B-21 BLUE CHIP |
8 RILEY REGIER |
CORONATION, AB |
WMS 226 HONEYMOON |
9 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
CS Z-92 ZAKA KIBITZ |
10 LOGAN YOUNG |
TILLEY, AB |
WMS 36 CALIFORNIA KIKI |
RR |
|
WMS 488 RUFFLED FEATHERS |
RR |
|
CS A-82 ALOHA MARGIE |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
CS U-8 UVID BUBBLES |
2 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
CS A-73 AMAZON HILLS |
3 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
CS X-26 X MEN MARVEL |
4 LACHLAN MILLER |
WARWICK, AUSTRALIA |
CS B-8 BEYOND FILTHY |
5 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS A-17 ARTIC PLUM |
6 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
CS Y-24 YO YO MARBLE |
7 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
CS T-32 TURBO ROCKET |
8 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
CS W-17 WRONG FLAVOUR |
9 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
CS S-15 SERGEANT WHITNEY |
10 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
CS A-50 ACRYLIC DANCER |
11 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
CS W-27 WAIKIKI COCONUT |
RR |
|
CS Z-1 ZEALOUS DEPARTURE |
RR |
|
CS X-17 XULTED CHERRY |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBURG, SK |
C Z-53 ZAINT BROKE |
2 CRUZ MCNULTY |
BIGGAR, SK |
C X-89 XAVIER JOAN |
3 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
C C-403 COUNTRY ROUGE |
4 JUSTIN MYERS |
RED DEER COUNTY AB |
C Y-42 YUKON RAMBLER |
5 BILLY TURNER |
CALGARY AB |
C Y-59 YOUNG CARMA |
6 CLINT LAYE |
CADOGAN, AB |
C B-6 BRAGGIN NEWS |
RR |
|
C S-45 SATURN ROCKET |
RR |
|
C W-32 WALLEYE ROCKET |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
WM 1102 JAIL BIRD |
2 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
WM 504 SUNDAY STEPPER |
3 TATE MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
WM 032 COWBOY DOWNHILL |
4 DANTAN BERTSCH |
TOMPKINS, SK |
WM 361 COUNTRY GIRL |
5 BRETT WILLIAMS |
STAVELY, AB |
WM 001 LUCKY DRAW |
6 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
WM 677 AKA |
RR |
|
WM 235 DIRTY SHAME |
RR |
|
WM 443 HALF CROW |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
C A-11 ACTUALLY GORGEOUS |
2 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK, AB |
C S-9 SEPTEMBER SKIES |
3 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
C B-62 BREAKING ACRES |
4 TY TAYPOTAT |
NANTON, AB |
C S-3 SIMPLY MARVELOUS |
5 STRAWBS JONES |
DUFFIELD, AB |
C Y-34 Y NOT CRYSTAL |
6 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
C Z-62 ZION ACRES |
7 LINDEN WOODS |
INNISFAIL, AB |
C A-59 APPROACHING CARMA |
8 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
C Y-63 YODELLING ALABAMA |
RR |
|
C U-59 UNFORTUNATE CARMA |
RR |
|
C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
CB -628 WHIP CRACKER |
2 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
WHB 615 SPARTACOUS |
3 WYATT GLEESON |
SUNDRE, AB |
CB 795 HOOD MENTALITY |
4 TANNER ENO |
CORONATION, AB |
CB 822 TRASHY SIDE |
5 ASHTON SAHLI |
LACOMBE, AB |
CB -630 KODAK BLACK |
6 ETHAN SCHULTZ |
WHEATLAND COUNTY, AB |
CB -609 CRUSHING HEARTS |
7 TYLER CRAIG |
CROSSFIELD, AB |
CB 817 CHEAP THRILLS |
8 CALLUM MILLER |
INNISFAIL, AB |
CB 783 ARMED & DANGEROUS |
9 GRIFFIN SMELTZER |
CLARESHOLM AB |
CB -615 STATE LAW |
10 BLAKE SMITH |
ABBEY, SK |
WHB 624 ESKI TIME |
11 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
WHB 832 TRAIN STATION |
RR |
|
CB 698 DIAMOND BACK |
RR |
|
CB 785 SKY FALL |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 EDGAR DURAZO |
MOCTEZUMA,SONORA MX |
WHB 875 BRAND NEW GUITAR |
2 LONNIE PHILLIPS |
ELKO, BC |
WHB 874 RUSTY RIVETS |
3 FABIAN DUECK |
DRAYTON VALLEY, AB |
WHB 893 FREAK SHOW |
4 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
WHB 892 ALL OR NOTHING |
5 CARTER SAHLI |
LACOMBE, AB |
WHB 795 FEELING SPICY |
6 CHANSE SWITZER |
HAZENMORE, SK |
WHB 966 TED |
7 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SK |
WHB 738 PHANTOM FURY |
8 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
WHB 342 POUND SAND |
9 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
WHB 881 CANADIAN MIRACLE |
10 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
WHB 888 JACK OF ALL TRADES |
RR |
|
WHB 730 THORS HAMMER |
RR |
|
WHB 710 DANCE MONKEY |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
CB 785 SKY FALL |
2 MARCOS GLORIA |
LEDUC, AB |
CB 698 DIAMOND BACK |
3 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
CB -609 CRUSHING HEARTS |
4 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
WHB 615 SPARTACOUS |
5 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
CB -630 KODAK BLACK |
6 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
WHB 706 AL CAPONE |
7 COY ROBBINS |
CAMROSE, AB |
CB 795 HOOD MENTALITY |
8 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
CB -615 STATE LAW |
9 JORDAN HANSEN |
AMISK, AB |
WHB 624 ESKI TIME |
10 CHAD HARTMAN |
LANCER, SK |
CB 822 TRASHY SIDE |
11 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
CB -628 WHIP CRACKER |
12 DAKOTA BUTTAR |
EATONIA, SK |
CB 783 ARMED & DANGEROUS |
RR |
|
CB 817 CHEAP THRILLS |
RR |
|
WHB 342 POUND SAND |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
3 KEVIN DUNHAM |
SOURIS, MB |
|
4 STRAN DUNHAM |
SOURIS, MB |
|
5 COOPER RESCH |
STETTLER, AB |
|
6 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER, AB |
|
7 JB DAVIDSON |
BLUFFTON, AB |
|
8 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
9 TRAVIS ELLER |
HEDLEY, BC |
|
10 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
11 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
2 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
3 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
4 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
5 JOSH EIRIKSON |
WATER VALLEY,AB |
|
6 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
7 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
8 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
9 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
10 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
11 RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
12 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
2 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
3 AUSTIN HINES |
MARWAYNE, AB |
|
4 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
5 BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
6 GLEN HAMILTON |
DUNDURN, SK |
|
7 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
8 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
9 TY HARRIS |
SAN ANGELO, TX |
|
10 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
11 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
12 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
5:30PM SL SAT JUN 11 2022 |
|
1 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
2 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
3 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
4 TY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
5 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
6 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
7 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
8 GARRET HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
9 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
10 SHAY STEWART |
CARNDUFF, SK |
|
11 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
12 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 DAKOTA GIESBRECHT |
STANDOFF, AB |
|
2 TY DAYCHIEF |
STANDOFF, AB |
|
3 KASH SHADE |
LETHBRIDGE, AB |
|
4 ZANE MARCENKO |
ROCKGLEN, SK |
|
5 COLTER TAYLOR |
WELDON, SK |
|
6 RILEY HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
7 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
8 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
9 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
10 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
11 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
12 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
13 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
14 LAYNE DELEMONT |
CARDSTON, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
2 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
3 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
4 COLTIN CRAWFORD |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
5 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
6 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
7 DEREK FRANK |
SPRUCE GROVE, AB |
|
8 RINGO ROBINSON |
CALDWELL, ID, USA |
|
9 TYKE KIPP |
LAS CRUCES, NM, USA |
|
10 WYATT JURNEY |
LAS CRUCES, NM |
|
11 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 JARET WHITMAN |
BELGRADE, MT |
|
2 TY LIVINGSTONE |
NEW NORWAY, AB |
|
3 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
4 JACE BLEIL |
ATHABASCA, AB |
|
5 PACEAN DELEEUW |
ATHABASCA, AB |
|
6 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
7 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
|
8 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
9 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
10 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
11 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
12 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
13 DAVID BUTTERWICK |
BOTHA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
5:30PM SL SAT JUN 11 2022 |
|
1 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
2 TANNER TURCATO |
TABER, AB |
|
3 DAYTON ROWORTH |
CZAR, AB |
|
4 LOGAN LEMMEL |
WHITEWOOD, SD |
|
5 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
6 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
7 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
8 FRANCOIS-PIER J GOUL |
WARDLOW, AB |
|
9 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
10 BRYN ROY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
|
11 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
12 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
14 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
15 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
16 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
17 JAMES STRUXNESS |
PERRIN, TX |
|
18 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
19 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 JAMES PERRIN |
MAPLE CREEK, SK |
|
2 COLTON BRODERSON |
COALDALE, AB |
|
3 CARTER UDAL |
MAPLE CREEK, SK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 DYLAN YOUNG |
STURGEON COUNTY, AB |
|
2 HAYLE LUEDERS |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 CACHE SCHELLENBERG |
COCHRANE, AB |
|
4 DENTON ARGENT |
CREMONA, AB |
|
5 JARET COOPER |
VERNON, BC |
|
6 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 COLTON WARD |
THREE HILLS, AB |
|
2 COLTON POWELL |
INNISFAIL , AB |
|
3 JACE THOMPSON |
TOMAHAWK, AB |
|
4 DEVON HAY |
WILDWOOD, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 JACKSON STANNARD |
RED DEER COUNTY, AB |
|
2 AUSTIN BRODERSON |
TURIN, AB |
|
3 CHASE MCNULTY |
BIGGAR, SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 KALI KOTT |
DEWBERRY, AB |
|
3 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
4 BLAKE MOLLE |
CHAUVIN, AB |
|
5 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
6 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
7 RUSTY RAE WOODWARD |
WAINWRIGHT, AB |
|
8 TAYLOR ELLER |
HEDLEY, BC |
|
9 AMANDA KOTUN |
VERMILION, AB |
|
10 QUINCY SQUAIR |
CLYDE, AB |
|
11 KARLI HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
12 LISA MARIE GROVES |
CZAR, AB |
|
13 JENN BUNNEY |
BYEMOOR, AB |
|
14 HALLE BEDWELL |
STREAMSTOWN, AB |
|
15 KAYBREE ZUNTI |
UNITY, SK |
|
16 SHEENA DUNHAM |
SOURIS, MB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 BRAIDY HOWES |
METISKOW, AB |
|
2 GAYLE HOWES |
METISKOW, AB |
|
3 RENE LECLERCQ |
CLIVE, AB |
|
4 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
5 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
6 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
7 JENNIFER NEUDORF |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
8 KENDRA EDEY |
NANTON, AB |
|
9 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
10 CHELSEY FINKBEINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
11 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
12 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
13 DEBBIE KNUDSEN |
STRATHMORE, AB |
|
14 VIRGINYA FORAN |
BASTROP, TX |
|
15 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
16 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
2 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
3 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND, AB |
|
4 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
5 KERRY MAYNES |
MAPLE CREEK, SK |
|
6 LACEY CALDAS |
EXSHAW, AB |
|
7 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
8 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
9 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
10 JOLEEN DOWNEY |
SAVONA, BC |
|
11 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
12 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
13 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
14 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
15 LANE WILLS |
POUCE COUPE, BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
5:30PM SL SAT JUN 11 2022 |
|
1 CARLY TAYLOR |
ANDERSONVILLE, TN, USA |
|
2 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
3 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
4 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
5 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
6 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
7 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
8 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
9 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
10 LYRIC STRZEPEK |
ARDMORE, AB |
|
11 ABBY PHILLIPS |
MARSHALL, TX, USA |
|
12 ASHLEY CASTLEBERRY |
MONTGOMERY, TX, USA |
|
13 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
14 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
15 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
16 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
17 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
18 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
19 TANA MILLARD |
ECKVILLE, AB |
|
20 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
21 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
22 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
23 VANESSA SALISBURY |
CLARESHOLM, AB |
|
24 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
25 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS, BC |
|
26 NIKKI WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
27 STACEY RUZICKA |
BLUFFTON, AB |
|
28 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
29 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
30 KARLI COWIE |
MANKOTA, SK |
|
31 RACHEL WARREN |
STETTLER, AB |
|
32 MONTANA AITKEN |
CARDSTON, AB |
|
33 ANGELA MASTAD |
PLEASANTDALE, SK |
|
34 MADYSON HAGAN |
ALSIKE, AB |
|
35 KEELY ANNE STEINMAN |
SHERWOOD PARK AB |
|
36 KASHA BORSY |
HIGH RIVER, AB |
|
37 JESSICA ANDERSON |
PONOKA, AB |
|
38 BERKELEY HOLM |
CLARESHOLM, AB |
|
39 RAELYN HOY |
NANTON, AB |
|
40 AMANDA VOLD |
PONOKA, AB |
|
41 KIRBY PENTTILA |
CALGARY, AB |
|
42 BRITTNEY BARR |
PONOKA, AB |
|
43 MONIQUE MAKILA |
RED DEER COUNTY, AB |
|
44 HAILEY GAGNE |
SPARWOOD, BC |
|
45 KIM BABCOCK |
FORT ST JOHN, BC |
|
46 ANDREA FOX |
THORSBY, AB |
|
47 KASHLEY SEITZ |
HIGH RIVER, AB |
|
48 CASSIDY ANDERSON |
WATERVALLEY,AB |
|
49 CARLEE JO EDGE |
COCHRANE, AB |
|
50 REBECCA BEEBE |
BIG RIVER, SK |
|
51 TRISTA-RAE WILSON |
LLOYDMINSTER, SK |
|
52 FARRAH FOGG |
SHEHO, SK |
|
53 CHEYENNE KLEPPER |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
54 TYLEE COOPER |
TABER, AB |
|
55 REENA ROBINSON |
INNISFAIL, AB |
|
56 HANNAH ANDERSON |
EDSON, AB |
|
57 AMY NAISMITH |
BRANT, AB |
|
58 SONYA DODGINGHORSE |
TSUUTINA, AB |
|
59 CAYDA DODGINGHORSE |
TSUUT'INA, AB |
|
60 KERSTIN MACGREGOR |
ATHABASCA, AB |
|
61 FRANCINE SCOZZAFAVA |
THORHILD, AB |
|
62 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 HUNTER FERENCE |
CONSORT, AB |
|
2 MARHSALL WILLIAMS |
STAVELY AB |
|
3 HAYDEN MACKAY |
CLARESHOLM, AB |
|
4 BRODI BEASLEY |
PATRICIA, AB |
|
5 KANE SCOTT |
CONDOR, AB |
|
6 CHASE SKENE |
PRINCE ALBERT, AK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 LEVI ROBBINS |
STROME, AB |
|
2 NASH LOEWEN |
WINFIELD, AB |
|
3 GLEN ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
4 JHETT WHEELER |
SYLVAN LAKE, AB |
|
5 KAHL WASILOW |
MAPLE CREEK, SK |
|
6 LUCAS OZIRNEY |
GRENFELL, SK |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 NOAH CALF ROBE |
LETHBRIDGE, AB |
|
2 TY MCCARTNEY |
SUNDRE, AB |
|
3 COLT HILLIS |
LLOYDMINSTER, SK |
|
4 KAYDEN BUDDE |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
5 MASON HAMILTON |
BEAVERLODGE, AB |
|
6 JESTIN JACKLIN |
PONOKA, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
STRAN POLLITT |
ECKVILLE, AB |
|
3 JACKSON BRAITHWAITE |
PONOKA, AB |
|
DEREK HADLAND |
BALDONNEL, BC |
|
4 BRANDON DUPERRON |
ONOWAY, AB |
|
COLTON KLASSEN |
CROOKED CREEK, AB |
|
5 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
LOGAN CULLEN |
COURTENAY, BC |
|
6 KODY POTTS |
BARRHEAD, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
7 LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
8 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
9 TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
CLINT SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
10 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
11 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 LARREN BLAKE |
HANNA, AB |
|
DOUG NOTT |
OKOTOKS, AB |
|
2 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
DENIM ROSS |
BOTHA, AB |
|
3 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
LOCHLAN CHRISTIANSON |
NANTON, AB |
|
4 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
5 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
6 RHETT HAVEROEN |
EDGERTON, AB |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
7 LEVI SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KYLE WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
8 TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KAGEN SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 RILEY ROY |
MOSSLIEGH, AB |
|
JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
2 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
3 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
4 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
5 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
CLINT WESTON |
FORT MACLEOD, AB |
|
6 BRODY GROVES |
CZAR, AB |
|
LOGAN GROVES |
CZAR, AB |
|
7 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
8 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
9 JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
10 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
CLINT BUHLER |
NANTON, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
5:30PM SL SAT JUN 11 2022 |
|
1 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
2 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
3 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
4 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
5 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
6 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
7 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
8 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
RYAN MOTES |
WEATHERFORD TX |
|
9 KENT DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
KAVIS DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
10 TRAVIS NICKOLSON |
IRVINE, AB |
|
RYLAN BROST |
CONSUL, SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BREAKAWAY ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 10 2022 |
|
1 EMILY PUGSLEY |
FOOTHILLS, AB |
|
2 KAYBREE ZUNTI |
UNITY, SK |
|
3 HALLE BEDWELL |
STREAMSTOWN, AB |
|
4 COUGEN PHIPPS |
MARSHALL, SK |
|
5 QUINCY SQUAIR |
CLYDE, AB |
|
6 BRITTANY SCHUK |
LAMONT, AB |
|
7 BROOKE AUCLAIR |
BEZANSON, AB |
|
8 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
9 RAYNE BRUISED HEAD |
STANDOFF, AB |
|
10 TAYLOR FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 11 2022 |
|
1 ASHLEY GUNSCH |
THORSBY, AB |
|
2 JESSICA GUNSCH |
THORSBY, AB |
|
3 PAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
4 MACKENZIE LOREN |
ARDROSSAN, AB |
|
5 BOBBI HENDERSON |
ALIX, AB |
|
6 CHARLEE EDGE |
MARWAYNE, AB |
|
7 ALYSON FOX |
PONOKA, AB |
|
8 BROOKE POMERANZ |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 12 2022 |
|
1 JESSIE ARMSTRONG |
BIG VALLEY, AB |
|
2 ROBYN ARMSTRONG |
BIG VALLEY, AB |
|
3 NATALIE ATWOOD |
CARDSTON, AB |
|
4 TRACI AIPPERSPACH |
CARDSTON, AB |
|
5 BRITTAINY SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
6 BAILEY HINES |
MARWAYNE, AB |
|
7 JAYNE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
|
8 KATELYN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
9 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
10 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
11 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 |
5:30PM SL SAT JUN 11 2022 |
|
1 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
2 KASHLEY SEITZ |
HIGH RIVER, AB |
|
3 CAMMIE FOX |
CARDSTON, AB |
|
4 KILEY SHADE |
CARDSTON, AB |
|
5 KASHA BORSY |
HIGH RIVER, AB |
|
6 RACHEL WARREN |
STETTLER, AB |
|
7 SHAYA BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
|
8 QUINN LESLIE |
HIGH RIVER, AB |
|
9 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
10 MACY AUCLAIR |
PONOKA, AB |
|
11 CAITLYN WISWELL |
DUFFIELD, AB |
|
12 JENNA DALLYN |
NANTON, AB |
|
13 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
14 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
15 KENDAL PIERSON |
WARDLOW, AB |
|
16 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
|
|
|
|