CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION |
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 DELANO KJOS |
FORT ST JOHN BC |
CS L-63 LAZULI SKIES |
2 CHET JOHNSON |
DOUGLAS WY |
CS 147 HOME ALONE |
3 RYAN MACKENZIE |
HOMEDALE, ID |
CS T-39 TRULY MARVELLOUS |
4 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
CS W-70 WICHITA LADY |
5 TYLER CORRINGTON |
HASTINGS MN |
CS W-15 WHITNEY'S FRISK |
6 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
CS T-15 TRIPLE FRISKY |
7 RYLAN GEIGER |
BRACKEN SK |
CS N-25 NOTHER WHISKEY |
8 TODD HERZOG |
PENHOLD AB |
CS U-24 UNSOCIAL KID |
9 KYLE DAINES |
INNISFAIL AB |
CS W-74 WEARY JOKE |
10 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
CS S-67 STEEL ALLOY |
11 CLAY ELLIOTT |
NANTON AB |
CS R-37 RAVEN HILLS |
12 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
CS M-55 MINUS FORTY |
13 CLINTON COX |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE AB |
CS G-76 GIN NEAT |
14 CLEM LOWRY |
PERRYVALE AB |
CS P-94 POPEYE |
15 JEREMY DILLON |
HARDISTY, AB |
CS M-24 MR. UNSOCIAL |
16 JEREMY RUSSELL |
NANTON AB |
CS W-92 WIZARD DUST |
17 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
CS U-64 UNEASY HARI |
RR |
|
CS T-33 THIRTY THREE ROCKETS |
RR |
|
CS L-67 LOADSTONE JADE |
RR |
|
CS G-35 GRECIAN MARVEL |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
CS T-32 TURBO ROCKET |
2 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
CS W-47 WILFUL BOBBI |
3 TROY CROWSER |
WHITEWOOD SD |
CS T-46 TWILIGHT MOON |
4 SAM KELTS |
MILLARVILLE AB |
CS L-18 LONDON MIST |
5 COLE NEELY |
DUCHESS AB |
CS U-37 UNCUT DIAMOND |
6 ADAM GILCHRIST |
MAPLE CREEK SK |
CS W-94 WHICH ROCKET |
7 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
CS N-80 NON SWEETENED |
8 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
CS N-53 NITRO MOUNTAIN |
9 JUSTIN BERG |
WAINWRIGHT AB |
CS S-7 SEVEN BUBBLES |
10 JAKE BROWN |
PONOKA, AB |
CS M-15 MAJOR HOUSTON |
11 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
CS J-3 BROKEN LADY |
12 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
CS 173 HAPPY HOUR |
13 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
CS S-48 SUPER NEAT |
14 DUSTIN SIPPOLA |
NANTON, AB |
CS U-15 UNFRISKY |
15 KALE MCKENZIE |
ROCKY MTN HOUSE AB |
CS U-47 UNCLE JOE |
16 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
CS U-46 URANUS MOON |
17 TYLER WILSON |
MEADOW LAKE SK |
CS W-84 WASKASOO SOOT |
18 AUSTIN SIKLENKA |
MEADOW LAKE, AB |
CS H-9 HUNDRED PROOF |
19 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY AB |
CS W-46 WANING MOON |
20 LANE WATT |
HARDISTY AB |
CS S-94 SPEARHEAD |
21 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
CS W-17 WRONG FLAVOUR |
RR |
|
CS D-33 DAPPER CHICK |
RR |
|
CS L-121 LUXOTIC |
RR |
|
CS U-14 UNCOOL MARGIE |
RR |
|
CS T-7 TINY BUBBLES TOO |
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
C U-34 UZI ROCKET |
2 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK AB |
C F-40 FANCY DANCER |
3 JACOB STEMO |
CALGARY AB |
C U-28 UNCLOUDY SKIES |
4 RUSS HALLABY |
AIRDRIE AB |
C W-66 WHERE'S SUE |
5 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C L-2 LABELED MONEY |
6 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C H-24 HURRICANE TERRY |
7 ROBERT AUBREY |
HARDISTY, AB |
C S-34 STAR ROCKET |
8 CHRIS HARRIS |
ITASCA TX |
C T-34 TEST ROCKET |
9 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
C T-75 TANGO MAN |
10 DYLAN BILTON |
INNISFAIL AB |
C U-65 UNBOWED WARRIOR |
11 COLE GOODINE |
CARBON AB |
C U-9 UNDER FIRE |
12 WILL GAMACHE |
EDMONTON AB |
C N-57 NEEDS AJAX |
13 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C K-14 MISS MARBLES |
14 ANTHONY HODSON |
TURNER VALLEY AB |
C U-5 U C ME |
RR |
|
C S-42 SECOND TYPHOON |
RR |
|
C K-5 KIND OF EROTIC |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 JAKE VOLD |
PONOKA AB |
C L-60 LURKING NEWS |
2 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
C W-38 WELCOME DELIVERY |
3 TUCKER ZINGG |
BISMARCK, ND |
C W-32 WALLEYE ROCKET |
4 BRIAN LEDDY |
LEEDEY, OK |
C W-40 WHISTLE MARGIE |
5 CLAYTON BUNNEY |
CESSFORD AB |
C 66 SUPER SUE |
6 COLTER HARDEN |
BIG VALLEY AB |
C T-45 TONIGHT'S ROCKET |
7 CODY DEMERS |
KIMBERLY ID |
C W-23 WARM SUN |
8 KELLY WARDELL |
BELLVUE ID |
C N-8 NOBEL PRIZE |
9 JOSEPH FENTIMAN |
NEW ZEALAND |
C R-25 RYE WHISKEY |
10 MATT LAIT |
CAYLEY AB |
C U-66 U R SUPER SUE |
11 SPUR LACASSE |
COCHRANE AB |
C U-91 UTE MOUNTAIN |
12 JUSTIN MYERS |
LACOMBE |
C U-12 UPPER HILLS |
13 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
TO 1 TURN OUT THROUGH CRES |
RR |
|
C K-60 KALISPELL WHISKEY |
RR |
|
C R-64 RATTLIN HARI |
RR |
|
C H-12 HAIL CAROLINE |
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 JACOB STEMO |
CALGARY AB |
CB 719 SCUBA STEVE |
2 JERETT NASH |
SANGUDO AB |
CB 838 HIGH DEFINITION |
3 LUKE GEE |
STANFORD MT |
CB 992 BUSH PILOT |
4 JESSE FLETT |
FORT VERMILLION AB |
CB 894 GREY WATER |
5 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
TBB 902 GANGSTERS PARADISE |
6 PONCHO LIMAS |
STEPHENVILLE, TX |
CB 895 SWEET EMOTION |
7 BEN TURNER |
OKOTOKS, AB |
CB 83 HOT REVOLVER |
8 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
TBB 923 GOLD SPRINGS |
9 BILLY WEST |
CADOGAN AB |
CB 76 CUSTER |
10 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
CB S30 EVEN MONEY |
11 WACEY ANDERSON |
LONGVIEW, AB |
TBB 017 SLOW LANE |
12 IAN MOLAN |
IRELAND |
CB 84 SHEEP DOG |
RR |
|
CB 703 GINGAS KONG |
RR |
|
TBB 003 WRANGLERS EXTREME |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SASK |
CB 919 HAIR OF THE DOG |
2 BEAU BROOKS |
COCHRANE AB |
TBB 017 SLOW LANE |
3 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
CB 808 TEEN SPIRIT |
4 JESSE TORKELSON |
WARBURG AB |
CB 614 ONE SPOT |
5 ADAM JAMISON |
OKOTOKS AB |
CB 703 GINGAS KONG |
6 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
CB 822 SIDEKICK |
7 KYLE LOUDON |
QUEENSLAND AU |
CB F24 MOONSHINE |
8 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
TBB 003 WRANGLERS EXTREME |
9 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
CB 803 EDGAR |
10 TY ELLIOTT |
NANTON AB |
CB 896 WESTERN |
11 JORDAN HANSEN |
OKOTOKS AB |
CB 816 BOBCAT |
12 KYLE GERMAN |
CROSSFIELD AB |
CB 747 JETT |
13 SKYLER MCBRIDE |
MADDEN AB |
TBB 923 GOLD SPRINGS |
14 DEVON MEZEI |
BIG VALLEY AB |
CB 895 SWEET EMOTION |
15 REID LOZIER |
150 MILE HOUSE BC |
TBB 902 GANGSTERS PARADISE |
16 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
CB 534 BODY DAMAGE |
17 TY PATTEN |
BUCK LAKE AB |
CB -927 WRANGLER PATRIOT |
RR |
|
CB 719 SCUBA STEVE |
RR |
|
CB 868 EVERYTHING COWBOY |
RR |
|
CB 750 MAX POWER |
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
2 TYLER PRCIN |
ALVORD, TX |
|
3 LOGAN HOFER |
MAGRATH AB |
|
4 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
5 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
6 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
7 LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
8 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
9 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
10 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
11 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
12 JUSTIN MALONE |
ROY, UT |
|
13 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
14 NATE BALDWIN |
BLACKFOOT ID |
|
15 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
2 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
3 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
4 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
5 ADAM CARLSON |
SCANDIA AB |
|
6 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
7 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
8 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
9 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
10 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
11 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
12 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
13 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
14 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
15 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
16 DARREN ZIEFFLE |
CONSORT AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
12:00PM FRI MAY 30 2014 |
|
1 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
2 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
3 TIM WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
4 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
5 CLAYTON HONEYBOURN |
QUESNEL BC |
|
6 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
7 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
8 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
9 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD SK |
|
10 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
11 MURDOCK KEITH |
CLYDE, AB |
|
12 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
13 BILLY BOLDON |
OGLALA SD |
|
14 MACE PEROZAK |
KIPP AB |
|
15 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
16 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
17 RYAN THIBODEAUX |
STEPHENVILLE, TX |
|
18 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
19 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
20 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
21 KIRK ROBINSON |
INNISFAIL AB |
|
22 BLAIR BURK |
HERMISTON OR |
|
23 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
24 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
25 SCOT MEEKS |
CLYDE TX |
|
26 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
27 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
28 MORGAN GRANT |
GRANTON ON |
|
29 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
30 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
31 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
32 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
33 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
34 VIRGIL POFFENROTH |
RISKE CREEK BC |
|
35 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
36 FRED WHITFIELD |
HOCKLEY TX |
|
37 CORY SOLOMON |
PRAIRIE VIEW TX |
|
38 GLEN HAMILTON |
SASKATOON SK |
|
39 CLINT ROBINSON |
SPANISH FORK UT |
|
40 JUSTIN BRINKERHOFF |
CORINNE, UT |
|
41 SHANE HANCHEY |
SULPHUR LA |
|
42 HUNTER HERRIN |
APACHE OK |
|
43 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
44 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
45 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
46 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
47 CODY SACULLA |
BRYAN TX |
|
48 JOSEPH KEATING |
SOUR LAKE TX |
|
49 RANDALL CARLISLE |
BATON, LA |
|
50 CHASE WILLIAMS |
STEPHENVILLE TX |
|
51 CIMARRON BOARDMAN |
STEPHENVILLE TX |
|
52 JAKE HANNUM |
PLAIN CITY UT |
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
2 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
3 LORNE KNITTIG |
VANSCOY SK |
|
4 SCOTT GUENTHNER |
CONSORT AB |
|
5 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
6 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
7 CASEY LAWES |
PROVOST AB |
|
8 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
9 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
10 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
11 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
12 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
13 DANIEL YATES |
RED LODGE MT |
|
14 BEAU CLARK |
BELGRADE MT |
|
15 LUKE GEE |
STANFORD MT |
|
16 JOHN GEE |
STANFORD MT |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 MICHEAL TRAUTMAN |
LETHBRIDGE AB |
|
2 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
3 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
4 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
5 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
6 DUSTIN WALKER |
VANSCOY SK |
|
7 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
8 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
9 HARLEY COLE |
COCHRANE AB |
|
10 MATTHEW MOUSSEAU |
DASHWOOD ON |
|
11 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
12 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
13 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
14 TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
15 JORGE BUTTERWICK |
STETTLER AB |
|
16 DARREN ZIEFFLE |
CONSORT AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
12:00PM FRI MAY 30 2014 |
|
1 RILEY FLAHR |
PONOKA, AB |
|
2 BUCK PETERS |
PERDUE SK |
|
3 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
4 WYATT DAINES |
INNISFAIL AB |
|
5 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
6 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
7 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
8 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
9 COLE FULTON |
MILLER, SD |
|
10 BILLY BOLDON |
OGLALA SD |
|
11 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
12 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
13 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
14 DERRIC LAYE |
CADOGAN AB |
|
15 COLE RUTLEDGE |
COWLEY AB |
|
16 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
17 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
18 CHRISTIAN RADABAUGH |
REDMOND, OR |
|
19 WYATT SMITH |
REXBURG ID |
|
20 SEAN SANTUCCI |
PRINEVILLE OR |
|
21 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
22 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
23 STAN BRANCO |
PILOT POINT, TX |
|
24 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
25 STEPHEN CULLING |
FORT ST JOHN BC |
|
26 ZANE HANKEL |
REDCLIFF AB |
|
27 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
28 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
29 CRAIG GUTHRIE |
PONOKA AB |
|
30 NICHOLAS JENKINS |
HALKIRK AB |
|
31 CODY SHEAHAN |
INGHAM, AUSTRALIA |
|
32 SCOTT WYZYKOSKI |
RED DEER, AB |
|
33 MORGAN GRANT |
GRANTON ON |
|
34 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE AB |
|
35 JESSIE HEGGIE |
RAYMOND AB |
|
36 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON AB |
|
37 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
38 BO ANDERSON |
VERNON BC |
|
39 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
40 JUSTIN GUENTHNER |
VERMILION AB |
|
41 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
42 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 KOLE ASHBACKER |
ARROWWOOD AB |
CS X-12 |
2 RILEY CLAYPOOL |
CRANBROOK, BC |
CS X-14 |
3 CHASE KEELEY |
NANTON, AB |
CS X-4 |
RR |
|
CS X-46 |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 LANE CUST |
ARDMORE, AB |
CS X-37 |
2 DANIEL GRATTON |
SUNDRE AB |
CS X-47 |
3 TYLER KAMPJES |
STURGEON COUNTY AB |
CS X-5 |
4 SAMUEL THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS X-50 |
5 RILEY REGIER |
CORONATION AB |
CS X-44 |
6 CODY RESCH |
LEADER SK |
CS X-21 |
7 KEENAN REINHARDT |
CALGARY AB |
CS X-29 |
RR |
|
CS X-62 |
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 JORDYNN SWANSON |
BRANDON MB |
C X-22 |
2 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
C X-15 |
3 LINDEN WOODS |
SWIFT CURRENT, SASK |
C X-35 |
RR |
|
C X-28 |
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 RYLEY BORRIS |
FLATBUSH, AB |
C X-18 |
2 DANTAN BERTSCH |
EASTEND SK |
C X-17 |
3 SPUR LACASSE |
COCHRANE AB |
C X-38 |
4 BUCK MOEN |
ELROSE, SK |
C X-51 |
5 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK SK |
C X-31 |
RR |
|
C X-33 |
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 ADEL HANSEN |
OKOTOKS AB |
|
2 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
3 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
4 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY AB |
|
5 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE AB |
|
6 LACEY STANTON |
EXSHAW AB |
|
7 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
8 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
9 SHELLEE SHAW |
CARDSTON AB |
|
10 TACEE SHAW |
CARDSTON AB |
|
11 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
12 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
13 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
14 BROOKE RAMSAY |
WATER VALLEY, AB |
|
15 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
16 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 KIM SCHULZE |
LARKSPUR CO |
|
2 TAMARAN MOUSSEAU |
DASHWOOD ON |
|
3 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
4 LACI SUITOR |
DUCHESS AB |
|
5 BROOK ROBERTSON |
PONOKA AB |
|
6 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
7 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
8 LAUREN BYRNE |
OKOTOKS AB |
|
9 LISA ZACHODA |
OKOTOKS AB |
|
10 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
11 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
12 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
13 SHAYNA DODDS |
PONOKA AB |
|
14 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
15 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
16 SHANNON NORTHCOTT |
CALGARY AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
12:00PM FRI MAY 30 2014 |
|
1 RENEE BLANC |
CHASE BC |
|
2 VICTORIA WILLIAMS |
KILN MS |
|
3 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
4 DONNA BEIERBACH |
MAPLE CREEK SK |
|
5 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
6 LISA ANDERSON |
BOZEMAN MT |
|
7 NINA SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
8 PAMELA MORRISON |
CELISTA BC |
|
9 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
10 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL AB |
|
11 AIMEE KAY |
BLUFF DALE TX |
|
12 LISA LOCKHART |
OELRICHS SD |
|
13 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
14 BRITANY DIAZ |
MANDAN ND |
|
15 KERRY MAYNES |
MAPLE CREEK SK |
|
16 CARMAN POZZOBON |
SAVONA BC |
|
17 LINDSEY EDGE |
MARWAYNE AB |
|
18 KASSI SIMPSON |
LACOMBE AB |
|
19 REBECCA SIMPSON |
PONOKA AB |
|
20 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
21 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
22 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK, AB, |
|
23 SHAUNA COLE |
STONY PLAIN AB |
|
24 KALLIE LAMB |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
25 TAYLOR COX |
PEACE RIVER, AB |
|
26 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
27 SUNNIE MEIERS |
STRATHMORE AB |
|
28 KIRBY PENTTILA |
COCHRANE, AB |
|
29 MELISSA GUENTHNER |
VERMILION AB |
|
30 HAILEY GUNDERSEN |
SUNDRE, AB |
|
31 MICHAELA BERLIE |
OKOTOKS AB |
|
32 KAYE STOESSER |
CARSTAIRS AB |
|
33 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
34 CRISTINA SANTANGELO |
NANTON, AB |
|
35 SHARYL MALIN |
OKOTOKS AB |
|
36 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
37 BLISS PETERS |
PURDUE SK |
|
38 SHEILA CHAMULKE |
BRUCE AB |
|
39 JEANINE EDGE |
RIMBEY AB |
|
40 TERRYL WOODWARD |
CLARESHOLM AB |
|
41 BARBARA LAPPIN |
BASSANO AB |
|
42 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 NORMAN KING |
WAINWRIGHT AB |
|
2 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY AB |
|
3 DENNY MCKINNEY |
NEW SAREPTA AB |
|
4 COY ROBBINS |
CAMROSE AB |
|
5 CAMERON BROWN |
CREMONA AB |
|
6 K'S THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
7 KLAYTON LAKEVOLD |
PROVOST AB |
|
8 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
9 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
10 KALE WARD |
ELNORA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
|
2 COLTON SCHUETT |
RAINIER AB |
|
3 LANE FERGUSON |
STIRLING AB |
|
4 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
5 JAKE TEBB |
AIRDRIE, AB |
|
6 KYLE GERENCER |
STRATHMORE AB |
|
7 GRIFFIN SMELTZER |
CLARESHOLM AB |
|
8 RILEY GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
9 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
10 BEN ANDERSEN |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
|
11 HAYDEN BRIGGS |
MAPLE CREEK SK |
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 12:00PM |
SAT MAY 31 2014 |
|
1 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
2 CLINT BROWER |
STETTLER AB |
|
TRAVIS NICKOLSON |
MEDICINE HAT AB |
|
3 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
4 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
5 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
6 ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
7 TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
TEL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
8 KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
JEFF ROBSON |
AIRDRIE AB |
|
9 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
GRADY BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
10 COLE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
JACE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
11 MIKE BEERS |
KAMLOOPS BC |
|
CHAD EVENSON |
PRITCHARD BC |
|
12 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
PERFORMANCE: #2 12:00PM |
SUN JUNE 1 2014 |
|
1 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
2 TY PATTEN |
BUCK LAKE AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
3 TRENT PETERSEN |
CLARESHOLM AB |
|
TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
4 DJ WOODWARD |
CLARESHOLM AB |
|
TY CAHOON |
CARDTON, AB |
|
5 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
JESSE THOMSON |
HIGH RIVER AB |
|
6 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
7 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
8 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT AB |
|
9 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD AB |
|
JACOB SCOTT |
ARROWWOOD AB |
|
10 KLAY WHYTE |
AIRDRIE AB |
|
MILES KOBOLD |
SHEPHERD MT |
|
11 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
RILEY WILSON |
NANTON AB |
|
12 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 |
12:00PM FRI MAY 30 2014 |
|
1 JACOB MINER |
MITLTON-FREEWATER OR |
|
BRYCE PALMER |
MILTON-FREEWATER OR |
|
2 GARRETT JESS |
COULEE CITY WA |
|
CLAYTON HANSEN |
ONTARIO OR |
|
3 TREVOR SCHELLER |
CALGARY, AB |
|
JD SHINER |
STRATHMORE, AB |
|
4 DANIEL IMLER |
OKOTOKS AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
5 KODY POTTS |
CLYDE AB |
|
JUSTIN POTTS |
CLYDE, AB |
|
6 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
7 TREVOR JONES |
PONOKA AB |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
8 WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
9 KELLY BUHLER |
LANGLEY, BC |
|
ROCKY MCLEOD |
MONTE CREEK BC |
|
10 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
SHELBY FOSTER |
DRAYTON VALLEY AB |
|
11 LYLE HEWITT |
COWLEY AB |
|
DALLAS KORNFELD |
CLARESHOLM, AB |
|
12 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
TRISTIN DIXON |
MORLEY, AB |
|
13 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
MURDOCK KEITH |
CLYDE, AB |
|
14 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
15 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
16 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
17 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
KURT FLETCHER |
WAINWRIGHT AB |
|
18 MARTY LILLICO |
STETTLER AB |
|
ROCKY ROSS |
BOTHA AB |
|
19 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
COLE BEVANS |
MAGRATH AB |
|
20 TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
21 CASEY WEERSTRA |
BROOKS AB |
|
BLAIR STROH |
ELKWATER AB |
|
22 MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
23 JORDAN DODDS |
PONOKA AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
|
|
|