INNISFAIL PRO RODEO |
|
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
KS 236 DARK SHADOW |
2 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
KKS 052 WILLOWBROOK |
3 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
KS 535 ALLEY LIGHTS |
4 TYREL LARSEN |
INGLIS MB |
KS 444 SOUTHERN LIGHTS |
5 KEENAN REINHARDT |
CALGARY AB |
KKS 061 FROSTLINE |
6 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
KKS 231 SUNSET STRIP |
7 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
KS 594 NAVAJO SUN |
RR |
|
KS 664 WESTERN STAR |
RR |
|
KKS 351 SPANISH PAIR |
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
NS 725 HONKY TONK |
2 JAKE BROWN |
PONOKA, AB |
CS T-65 TIGER WARRIOR |
3 COLE SCOTT |
KAMLOOPS, BC |
BS 11 DODGE AVENGER |
4 LANE WATT |
OKOTOKS AB |
OS X11 CITY FIRE |
5 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
CS S-15 SERGEANT WHITNEY |
6 COLTON MELBY |
BURNEYVILLE, OK |
OS B9 CALICO GIRL |
7 RICHARD HOUSTON |
WAINWRIGHT AB |
NS 749 DARKSIDE |
RR |
|
CS U16 UTICA JILT |
RR |
|
OS T7 STONE CROSSING |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
CS W-14 WITLESS MARGIE |
2 TYLER KAMPJES |
STURGEON COUNTY AB |
CS G-49 GROSS BEETLE |
3 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
CS S-91 SHOSHONE MOUNTAIN |
4 CLINTON COX |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB |
CS S-3 SIMPLY MARVELLOUS |
5 SAM KELTS |
STAVELY AB |
CS Y-35 YEAGER ROCKET |
6 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
CS W-74 WEARY JOKE |
7 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
CS T-75 TANGO MAN |
8 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
CS U-94 UNION ROCKET |
9 KELSEY KOENNING |
RED DEER COUNTY AB |
BS 711 RUBELS |
10 JAKE VERNON |
MILLARVILLE AB |
BS 734 SECOND THOUGHTS |
RR |
|
CS Y-38 YESTERDAYS DELIVERY |
RR |
|
CS U-01 UNTIL KAMLOOPS |
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
CS S-66 STAMPEDE WARRIOR |
2 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON SD |
CS S-45 SATURN ROCKET |
3 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
CS T-77 TOKYO BUBBLES |
4 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
CS U-38 URGENT DELIVERY |
5 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
CS U-8 UVID BUBBLES |
6 COLE NEELY |
DUCHESS AB |
CS W-80 WARPED LOGIC |
7 CASEY BERTRAM |
PIAPOT SK |
CS W-1 WEEKEND DEPARTURE |
8 DUSTIN SIPPOLA |
CLARESHOLM AB |
CS W-46 WANING MOON |
9 PRESTON KAFKA |
GOODWELL, OK |
CS T-16 TEXAS CHERRY |
RR |
|
CS W-17 WRONG FLAVOUR |
RR |
|
CS U-7 UMBER BUBBLES |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
K 552 DOUBLE DIPPIN |
2 PASCAL ISABELLE |
STE JULIENNE QC |
KK 066 WILD CHILD |
3 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
K 090 HOT TOPIC |
4 TY TAYPOTAT |
REGINA SK |
K 502 MILE AWAY |
5 VANCE KREMP |
FORT SASKATCHEWAN AB |
KK 657 UP UR ALLY |
6 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
K 263 STARBURST |
7 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
KK 778 COPPER CAT |
8 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
KK 568 IMPERIAL BEACH |
RR |
|
KK 731 GARDEN PARTY |
RR |
|
K 885 CANDY SMILE |
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 JAKE VOLD |
AIRDRIE AB |
B S9 COORS ORIGINAL |
2 COLIN ADAMS |
DELORAINE MB |
O V-9 VEE BAR NINE |
3 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
C R-25 RYE WHISKEY |
4 JESSY DAVIS |
POWER MT |
O S91 AMERICAN THUMPER |
5 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
O H83 AMERICAN TRIP |
6 COLE JAMIESON |
INNISFAIL AB |
B X81 SPILLED PERFUME |
7 TATE HARTELL |
STRATHMORE AB |
O O290 DEVILS WHO |
8 RYLEY BORRIS |
TIGER LILY AB |
C N-34 NIGHTMARE ROCKET |
RR |
|
N 23W MY MISTAKE |
RR |
|
C P-51 PEIGAN WARRIOR |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
B A43 GOLD DUST |
2 TEDDY ATHAN |
LIVERMORE, CA |
C U-59 UNFORTUNATE CARMA |
3 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
C T-25 TURKISH WHISKEY |
4 COLE GOODINE |
CARBON AB |
C T-29 TRAIL DUST |
5 JESSEY LANNIN |
CROSSFIELD AB |
C S-77 SOAP BUBBLES |
6 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C T-19 TOOTSIE ROLL |
7 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C W-84 WASKASOO SOOT |
8 ROBERT AUBREY |
HANNA, AB |
C S-65 SHADOW WARRIOR |
RR |
|
B LT88 WHISKY BENT |
RR |
|
C S-9 SEPTEMBER SKIES |
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 KELLY TIMBERMAN |
MILLS WY |
C S-83 SPECIAL DELIVERY |
2 JACOB STEMO |
CALGARY AB |
C W-34 WANAKA ROCKET |
3 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
C Y-29 Y SO DUSTY |
4 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK SK |
C W-32 WALLEYE ROCKET |
5 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK AB |
C T-17 TWIN CHERRY |
6 DUSTY LAVALLEY |
BEZANSON AB |
C R-82 RECKLESS MARGIE |
7 RYLEY GILBERTSON |
LLYODMINSTER, AB |
C P-65 PRINCESS WARRIOR |
RR |
|
C X-10 XCESS SOOT |
RR |
|
C R-16 RUM FLAVOURED |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN SK |
KB 06 EVERYDAY HUSTLER |
2 TE HIKO NEILL |
STRATHMORE, AB |
KB 112 POKER CHIP |
3 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
KB 014 GANGSTER CODE |
4 TREVOR LULUA |
HANCEVILLE BC |
KKB 192 MAGIC SHOW |
5 DUSTIN TOMPKINS |
WIMBORNE AB |
KKB 687 LIBERTY CITY |
6 MATT O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
KKB 918 LAST RESORT |
7 BEAU BROOKS |
COCHRANE AB |
KB 026 SOMETHIN' COOL |
8 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
KB 190 BLIND SPOT |
9 CASEY BERG |
WAINWRIGHT AB |
KKB S119 HOUDINIS MAGIC |
10 KYLE PRIMEAU |
GUYNNE, AB |
KKB 127 ALL FIRED UP |
RR |
|
KKB 671 PINK PANTHER |
RR |
|
KB 15 ANYTHING GOES |
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
NB 924 COOL POP |
2 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
CB 212 ELECTRIC AVENUE |
3 COOPER ZUR |
LUNDBRECK AB |
CB 819 MAN IN BLACK |
4 ERIC ISABELLE |
CROSSFIELD AB |
OB 281 RED MILE |
5 BRIAN SYMINGTON |
ASQUITH, SK |
OB 162 RIPPLIN WATER |
6 LANE CORK |
QUESNEL BC |
OB 104 MONSTER |
7 DUSTIN MOUNTSTEPHEN |
MEDICINE HAT AB |
NB X62 CHICKEN BONE |
8 BRYCE WEST |
CADOGAN, AB |
CB 719 SCUBA STEVE |
RR |
|
NB X51 ALCATRAZ |
RR |
|
OB T01 NO GOOD DEED |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA AB |
CB -105 UPTOWN FUNK |
2 BEN TURNER |
STRATHMORE, AB |
BB K2 SUGAR SMACK |
3 JAKE WILSON |
CLARESHOLM, AB |
CB 133 BURCH SLAP |
4 ARMONDO DAVILA |
RED WILLOW, AB |
CB 776 WYOMING STORM |
5 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
CB -126 JUKEBOX HERO |
6 JORDAN CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
CB 296 EXTREME HUNT |
7 DARRYN BIRD |
AUSTRALIA |
CB -902 GANGSTER PARADISE |
RR |
|
BB 138 DIAMOND EYE |
RR |
|
CB 919 HAIR OF THE DOG |
|
|
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
CB 003 WRANGLERS EXTREME |
2 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
CB F41 I'M A GANGSTA |
3 DEVON MEZEI |
CARSTAIRS, AB |
CB 949 LOWLIFE |
4 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
CB 193 WHISKEY SWEET |
5 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
CB 06 SHAZZAM |
6 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
CB -193 COMPTON BOUND |
7 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
CB -125 WOUNDED WARRIOR |
8 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
CB -11 BIG RED |
RR |
|
CB 29 KICKIN IT |
RR |
|
CB 22 DAY DRINKING |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
2 JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
3 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
4 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
5 MACE PEROZAK |
T0L 0T0 |
|
6 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
7 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
8 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
9 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
2 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
3 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
4 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
6 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
7 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
8 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
9 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
10 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
2 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
3 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
4 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
5 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
6 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
7 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
8 PATRICK CASSIDY |
OLDS AB |
|
9 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
10 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
11 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
2 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
3 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
4 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
5 LOGAN HOFER |
MAGRATH AB |
|
6 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
7 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
8 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
9 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
|
10 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 11:00AM |
THU JUN 16 2016 |
|
1 JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
2 CHAD GULICK |
WESTASKIWIN AB |
|
3 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER AB |
|
4 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
5 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
6 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
7 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
8 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
9 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
10 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
11 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
12 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
13 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
14 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
15 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
16 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
17 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
18 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
19 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
20 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
21 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
22 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
23 SHAY CARROLL |
HICO, TX |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
2 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
|
3 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
4 JEREMY HARDEN |
CASTER AB |
|
5 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
6 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
7 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
8 DERRIC LAYE |
CADOGAN AB |
|
9 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
10 TRACE NICKOLSON |
TABER AB |
|
11 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
2 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
3 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
4 LORNE KNITTIG |
VANSCOY SK |
|
5 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
6 HARLEY COLE |
CALGARY, AB |
|
7 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
8 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
9 BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
10 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
2 JESSIE HEGGIE |
VULCAN AB |
|
3 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
4 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
5 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
6 NICHOLAS JENKINS |
CASTOR, AB |
|
7 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
8 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
9 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
10 STEVEN TURNER |
COCHRANE AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
2 WILL STOVALL |
COLUMBUS MT |
|
3 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
4 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
5 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
6 COLE RUTLEDGE |
COWLEY AB |
|
7 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
8 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
9 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
10 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 11:00AM |
THU JUN 16 2016 |
|
1 PETER E. HRYCYNA |
PAYNTON SK |
|
2 RILEY HAYES |
VAL MARIE, SASK |
|
3 BRADY BETLAMINI |
WINFIELD, AB |
|
4 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
5 RILEY FLAHR |
PONOKA, AB |
|
6 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
7 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
8 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
9 CASEY LAWES |
PROVOST AB |
|
10 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
11 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
12 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
13 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
14 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
15 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
16 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
17 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
18 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
19 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA AB |
|
20 SCOTT GUENTHNER |
CONSORT AB |
|
21 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
22 CASEY LILLYMAN |
DIDSBURY, AB |
|
23 DEAN MCINTYRE |
WICKENBURG, AZ |
|
24 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
25 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
26 TED GOLLAHER |
CASCADE MT |
|
27 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
28 TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
29 DARRYL MANY GREY HOR |
CALGARY AB |
|
30 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
31 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 LOGAN YOUNG |
CAROLINE, AB |
CS Z-41 |
2 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
CS Z-2 |
3 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
CS Z-33 |
4 DYLLAN DUPERRON |
VALLEYVIEW AB |
CS Z-6 |
RR |
|
CS Z-40 |
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
CS Z-12 |
2 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
CS Z-20 |
3 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
CS Z-32 |
RR |
|
CS Z-26 |
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
CS Z-61 |
2 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
CS Z-36 |
3 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
CS Z-46 |
4 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
CS Z-54 |
RR |
|
CS Z-48 |
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
C Z-8 |
2 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
C Z-13 |
3 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
C Z-63 |
RR |
|
C Z-4 |
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 LANE LINK |
MAPLE CREEK SK |
C Z-30 |
2 CONNOR HAMILTON |
CALGARY, AB |
C Z-16 |
RR |
|
C Z-81 |
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
2 KAYLEY BLAIR |
MINBURN AB |
|
3 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
4 KAYLA TYSON |
QUALICUM BEACH BC |
|
5 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
6 KATIE GARTHWAITE |
MERRITT BC |
|
7 DEBBIE FREEMANTLE |
SOUTH SURREY BC |
|
8 KIRSTEN GJERDE |
PONOKA AB AB |
|
9 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
10 KRISTEN GEIGER |
BROOKS, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
2 GAYLE HOWES |
METISKOW AB |
|
3 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
4 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
5 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK, AB, |
|
6 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
7 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
8 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
9 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
10 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
11 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY AB |
|
12 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
2 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
3 SIERRA SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
4 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE AB |
|
5 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
6 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
7 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
8 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
9 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
10 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
2 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
3 JACKIE GANTER |
ABILENE TX |
|
4 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
5 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
6 TAYLOR COX |
PEACE RIVER AB |
|
7 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
8 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
9 SIERRA BOOTH |
CLARESHOLM AB |
|
10 CAYLA MELBY |
BURNEYVILLE OK |
|
11 JANE MELBY |
BURNEYVILLE OK |
|
12 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 11:00AM |
THU JUN 16 2016 |
|
1 KAYE STOESSER |
CARSTAIRS AB |
|
2 LAUREN BYRNE |
OKOTOKS AB |
|
3 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
4 TK LAWRENCE |
WILLISTON, ND |
|
5 JAYD POZZOBON |
MERRITT, BC |
|
6 DEA J HIGGINS |
CARDSTON AB |
|
7 JOLIEN BORSY |
HIGH RIVER AB |
|
8 JOLEEN SEITZ |
SAVONA BC |
|
9 DAWN GERTNER |
STETTLER AB |
|
10 SHAUNA COLE |
THORSBY AB |
|
11 CAROL WILSON |
CARDSTON AB |
|
12 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE AB |
|
13 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
14 JACLYNE KUNZ |
CALGARY AB |
|
15 SARAH TITTEL |
PUEBLO, CO |
|
16 KERRI BABCOOK |
WARBURG AB |
|
17 GEORGINA SAZWAN |
KELOWNA BC |
|
18 KELLEY DRAKE |
CARSTAIRS AB |
|
19 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
20 CARMAN POZZOBON |
SAVONA BC |
|
21 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
22 TWILA ZUNTI |
UNITY SK |
|
23 ANNE BOYD |
OLDS AB |
|
24 CHRISTINE ROSS |
BOTHA AB |
|
25 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
26 CARMEN LARSON |
YELLLOWHEAD COUNTY AB |
|
27 CATHY BUECKERT |
VANDERHOOF BC |
|
28 JODI DOENZ |
MILK RIVER, AB |
|
29 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
30 TANA MILLARD |
INNISFAIL, AB |
|
31 DENA MILLARD |
PONOKA AB |
|
32 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
33 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS BC |
|
34 ELAINA BLACK |
COCHRANE AB |
|
35 SHANNON NORTHCOTT |
CALGARY AB |
|
36 CAROL BARNSON |
RAYMOND AB |
|
37 GAILEEN BABCOCK |
COCHRANE AB |
|
38 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
39 BENETTE LITTLE |
ARDMORE OK |
|
40 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK BC |
|
41 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
42 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
43 TARA MULDOON |
HINTON AB |
|
44 DIXIE DYER |
CAMP CREEK, AB |
|
45 VALERIE FREY |
ATHABASCA AB |
|
46 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
47 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
48 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
49 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK AB |
|
50 WHITNEY WESTON |
CARDSTON AB |
|
51 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE AB |
|
52 KIM BABCOCK |
COCHRANE, AB |
|
53 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
54 CASSIDY SMITH |
INNISFAIL, AB |
|
55 JERRI DUCE |
OKOTOKS AB |
|
56 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON AB |
|
|
|
|
STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
|
2 WILLIAM BARROWS |
FORMOST, AB |
|
3 QUADE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
4 BLAKE SMITH |
ABBEY, SASK |
|
5 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
6 JW HART |
HANNA, AB |
|
7 GRADY SMELTZER |
CLARESHOLM, AB |
|
8 DYLAN CONNORS |
BLUFFTON, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 JUSTIN MAGUIRE |
SIK SIKA, AB |
|
2 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SASK |
|
3 JUSTIN ARKSEY |
SYLVAN LAKE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 COLE ROBERTSON |
CROSSFIELD, AB |
|
2 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
3 JETT LAMBERT |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
2 MATT HOWARD |
MUNSON, AB |
|
3 BRANDON SAHLI |
BOWDEN, AB |
|
4 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 17 2016 |
|
1 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
2 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
DALLAS MONK |
STETTLER AB |
|
3 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
4 DUSTIN COATES |
OLDS AB |
|
ASA JOHNSON |
BLACK DIAMOND AB |
|
5 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
6 MACE PEROZAK |
T0L 0T0 |
|
JARED PANCOAST |
REDCLIFF AB |
|
7 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
8 KELLY BUHLER |
MONTE CREEK BC |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
9 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
10 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
CLINT BROWER |
STETTLER AB |
|
11 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
PERFORMANCE: #2 1:30PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 CORY HINES |
ROCKY RAPIDS AB |
|
CHASE SEGBOER |
WETASKIWIN, AB |
|
2 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
DALLAS KORNFELD |
CLARESHOLM, AB |
|
3 COLTON MELBY |
BURNEYVILLE, OK |
|
LUCAS FALCONER |
MERVILLE, BC |
|
4 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
5 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
6 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
TYLER SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
8 BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
JACK BROWN |
WHITLASH, MT |
|
9 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
KIEL WILSON |
OKOTOKS, AB |
|
10 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 18 2016 |
|
1 KLAY WHYTE |
AIRDRIE AB |
|
BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
2 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
3 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
4 JONATHAN DRAKE |
CARSTAIRS, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
5 KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
6 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
COLTER DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
7 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
8 JEFFREY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:30PM |
SUN JUNE 19 2016 |
|
1 CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
2 KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON AB |
|
3 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
4 LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
5 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
KYLE CHAPPEL |
GRAVELBOURG SK |
|
6 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
7 TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
CLINT WESTON |
CARDSTON AB |
|
8 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
9 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
10 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 11:00AM |
THU JUN 16 2016 |
|
1 KODY CHRISTIANSON |
CAMP CREEK, AB |
|
SCOTT CARTER |
DARWELL AB |
|
2 TEL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
3 ROCKY ROSS |
BOTHA AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
4 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
COLE DAVISON |
STEPHENVILLE, TX |
|
5 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
6 JACE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
CASH ISNARDY |
CACHE CREEK, BC |
|
7 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
8 DANIEL IMLER |
OLDS AB |
|
JORDIE REGEHR |
OKOTOKS AB |
|
9 KODY POTTS |
CLYDE AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
10 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
11 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
12 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
13 DARRYL MANY GREY HOR |
CALGARY AB |
|
BRYAN LABELLE |
MORLEY AB |
|
14 ANTHONY WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
15 JOSHUA HODGE |
VOLBERG, MT |
|
TRAVIS WINTERS |
JOLIET, MONTANA |
|
16 MONTY GERTNER |
STETTLER AB |
|
LANCE ISAAK |
ARRAS, BC |
|
17 JACKSON LOUIS |
VERNON BC |
|
BAILEE BENJAMIN |
CARDSTON AB |
|
18 KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
SHAY CARROLL |
HICO, TX |
|
|
|
|
|
|
|