HOME
SCHEDULE
Event Approvals
Entry Dates
RESULTS
STANDINGS
Wrangler Pro Tour
Alberta Circuit
Prairie Circuit
Duane Daines SB Series
Kenton Randle BB Series
Last Chance Rodeo Tour
MEMBERS
Member Notes
Canadian Champions
Past Champions
Member and Committee Info
Member Login
Board of Directors
Canadian Rodeo News
MEDIA
News Releases
Animal Welfare
Canadian Rodeo News
CANADIAN FINALS RODEO
Canadian Champions
Past Champions
FAN ZONE
LINKS
CONTACT US
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
Rodeo Draw - Whoop Up Days
Lethbridge, AB August 22-24 2013
Slack Order:
SW, TDR, TR, LBR
:SADDLE BRONC
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 SAM KELTS
MILLARVILLE AB
KKS 632 RETRO CHICK
2 LUKE BUTTERFIELD
PONOKA AB
KKS 534 BREAK AWAY
3 DUSTIN FLUNDRA
PINCHER CREEK AB
KS 163 FREE AGENT
4 CURTIS GARTON
LAKE CHARLES LA
KS 574 SHEER PERSUASION
5 CHUCK SCHMIDT
KELDRON SD
KS 444 SOUTHERN LIGHTS
6 COLE ELSHERE
FAITH SD
KS 541 PAPER CLIP
7 TYREL LARSEN
INGLIS MB
KKS 756 WHAT ABOUT ME
8 JEREMY HARDEN
BIG VALLEY AB
KS 938 COUNTRY CAT
9 JOSH HARDEN
BIG VALLEY AB
KKS 351 SPANISH PAIR
RR
KKS 633 SUMMER TRIP
RR
KS 531 GONE COUNTRY
RR
KS 033 CASTAWAY
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 TRAVIS REAY
MAYERTHORPE AB
KKS 665 SILENT WITNESS
2 CLAY CREASY
BROWNFIELD AB
KKS 004 BONUS ALLEY
3 JUSTIN MESTON
TEES AB
KKS 733 FLASH DANCE
4 LEVI HARBIN
PEERS AB
KKS 584 ROYAL VISIT
5 MARK O'DEMPSEY
MAYERTHORPE AB
KKS 569 SPIRIT DANCER
6 CHET JOHNSON
DOUGLAS WY
KS 321 POKER STAR
7 CORT SCHEER
ELSMERE NE
KKS 264 STARS ALIVE
8 LANE WATT
HARDISTY AB
KKS 419 COVER STORY
9 JIM BERRY
ROCKY MTN HOUSE AB
TO 1 TURN OUT THROUGH CRES
RR
KS 591 BOOKMARK
RR
KS 555 ALLEY INN
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 COLE NEELY
DUCHESS AB
KS 782 TICKET LINE
2 TODD HERZOG
PENHOLD AB
KKS 462 NEXT 2 U
3 DUSTY HAUSAUER
DICKINSON ND
KS 531 GONE COUNTRY
4 LAYTON GREEN
MEETING CREEK AB
KS 514 CENTRE STAGE
5 LOGAN HODSON
TELKWA BC
KKS 568 IMPERIAL BEACH
6 CHAD THOMSON
BLACK DIAMOND AB
KKS 171 SPOTLIGHT
7 JUSTIN BERG
WAINWRIGHT AB
KS 594 NAVAJO SUN
8 JAKE BROWN
ECKVILLE AB
KKS 231 SUNSET STRIP
9 COLEMAN WATT
HARDISTY AB
KS 236 DARK SHADOW
RR
KS 758 AVALANCHE
RR
KS 535 ALLEY LIGHTS
RR
KS 032 MYSTIC RIVER
:BAREBACK
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 KY MARSHALL
BOWDEN AB
KK 072 SPORTS SELECT
2 CHAD RANDLE
FORT VERMILION AB
KK 726 ARISTOCRAT
3 MATT LAIT
CAYLEY AB
KK 357 JOURNAL KEEPER
4 BOBBY PETERS
PINCHER CREEK AB
KK 766 ROLLING STONE
5 COLE JAMIESON
INNISFAIL AB
KK 556 CANDY FLOSS
6 COLIN ADAMS
DELORAINE MB
KK 481 WISH LIST
7 MICHAEL SOLBERG
SUNNYNOOK AB
K 552 DOUBLE DIPPIN
RR
K 581 SEAT SALE
RR
KK 338 ALLEY WAYS
RR
KK 472 TRIPLE CROWN
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 CALEB BENNETT
MORGAN UT
K 537 ALLEY STREET
2 JR VEZAIN
COWLEY WY
K 719 SKY REACH
3 CLINT LAYE
CADOGAN AB
K 662 COUNTRY TRAIL
4 CHASE ERICKSON
HELENA MT
K 113 BELIEVE ME
5 JESSY DAVIS
POWER MT
K 717 MUST HAVE
6 LUKE CREASY
BROWNFIELD AB
KK 657 UP UR ALLY
7 JOSEPH FENTIMAN
NEW ZEALAND
K 263 STARBURST
RR
K 531 GONE COUNTRY
RR
KK 602 CHEAP SEAT
RR
K 237 SILVER MOON
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 KYLE BOWERS
BROOKS AB
K 841 STREET DANCE
2 DUSTY LAVALLEY
BEZANSON AB
K 237 SILVER MOON
3 KEVIN LANGEVIN
BONNYVILLE AB
K 296 BLUE WINGS
4 CASH KERNER
KAMLOOPS BC
KK 778 COPPER CAT
5 LOGAN HODSON
TELKWA BC
K 664 WESTERN STAR
6 DENNY PHIPPS
COCHRANE AB
K 502 MILE AWAY
7 REID ROWAN
SEVEN PERSONS AB
KK 945 ALLEY TRAIL
8 ALAN DACYK
WORSLEY AB
DR 1 DOCTOR THROUGH CRES
RR
K 647 BOARDWALK
RR
KK 311 SNOW CONE
RR
KK 366 TIME ZONE
:BULL RIDING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 KYLE PRIMEAU
SHERWOOD PARK AB
KKB 458 COMMANDO
2 TYLER THOMSON
BLACK DIAMOND AB
KB 596 GRAND SLAM
3 SCOTT SCHIFFNER
STRATHMORE AB
KKB 721 RANGE BOSS
4 JESSE TORKELSON
WARBURG AB
KKB 411 SHAKE DOWN
5 BEAU HILL
WEST GLACIER MT
KKB 727 DOUBLE DRAGON
6 TANNER GIRLETZ
CEREAL AB
KKB 119 BOOSTER JUICE
7 ZANE LAMBERT
WESTBOURNE MB
KKB 517 RENT A WRECK
8 CHAD BESPLUG
CLARESHOLM AB
KB 851 WHITE DEVIL
9 BRANT JONES
CONSORT AB
KB 25 CINNAMON TWIST
RR
KKB 275 MONKEY BUSINESS
RR
KKB 715 TURBO TAX
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 DAKOTA BUTTAR
KINDERSLEY SK
KB 616 SANCTUM
2 MILES PENNINGTON
LACOMBE AB
KKB 652 SAFE BET
3 CODY MOORE
HOUSTON BC
KB 701 BAMBOO
4 COLE COLLINS
FORT ST JOHN BC
KB 521 GLADIATOR
5 TANNER BYRNE
PRINCE ALBERT SK
KB 605 GHOST
6 DEVON MEZEI
BIG VALLEY AB
KKB 557 KING OF THE ROAD
7 STEVEN TURNER
COCHRANE AB
KB 635 WHISKEY JACK
8 TODD CHOTOWETZ
MAJOR SK
KKB 833 KYLE STYLE
RR
KKB 411 SHAKE DOWN
RR
KKB 623 SOLID STATE
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 KYLE LOZIER
150 MILE HOUSE BC
KB 596 GRAND SLAM
2 REID LOZIER
150 MILE HOUSE BC
KKB 727 DOUBLE DRAGON
3 TYLER PANKEWITZ
PONOKA AB
KKB 721 RANGE BOSS
4 TY ELLIOTT
NANTON AB
KB 25 CINNAMON TWIST
5 JORDAN HANSEN
OKOTOKS AB
KKB 715 TURBO TAX
6 KYLE GERMAN
CROSSFIELD AB
KKB 119 BOOSTER JUICE
7 GARRETT GREEN
MEETING CREEK AB
KB 605 GHOST
8 TY PATTEN
BUCK LAKE AB
KB 851 WHITE DEVIL
9 JORRY HOLMES
MERRITT BC
KKB 833 KYLE STYLE
RR
KKB 458 COMMANDO
RR
KKB 557 KING OF THE ROAD
:TIE-DOWN ROPING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 MIKE JOHNSON
HENRYETTA OK
2 RYLE SMITH
OAKDALE CA
3 DARREN DUBLANKO
THORSBY AB
4 LEE ROMBOUGH
SEXSMITH AB
5 STETSON VEST
CHILDRESS TX
6 MARK NEITZ
STETTLER AB
7 KYLE FODEN
NANTON AB
8 NATE BALDWIN
BLACKFOOT ID
9 RHEN RICHARD
ROOSEVELT UT
10 KY MARSHALL
BOWDEN AB
11 CHAD JOHNSON
DEL BONITA AB
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 MACE PEROZAK
KIPP AB
2 JASON SCHAFFER
BROADUS MT
3 RILEY WARREN
STETTLER AB
4 MURRAY POLE
ERSKINE AB
5 TYLER JOHNSON
DIDSBURY AB
6 DEAN EDGE
RIMBEY AB
7 TRENT CREAGER
STILLWATER OK
8 TIMBER MOORE
AUBREY TX
9 PATRICK CASSIDY
OLDS AB
10 SHAY KELLER
ROCKGLEN SK
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 CHASE HOFER
MAGRATH AB
2 LOGAN HOFER
MAGRATH AB
3 CODY ROOD
BENGOUGH SK
4 BRUCE DUNHAM
INDIAN HEAD SK
5 MORGAN GRANT
GRANTON ON
6 KYLE LUCAS
CARSTAIRS AB
7 CURTIS CASSIDY
DONALDA AB
8 TODD GALLAIS
OLDS AB
9 ALWIN BOUCHARD
SCANDIA AB
10 ERIK DUBLANKO
THORSBY AB
SLACK PERFORMANCE: #4 5
:00PM WED AUG 21 2013
1 DEVEN GERWATOSKI
PONOKA AB
2 CLAYTON HONEYBOURN
QUESNEL BC
3 BLAKE GAGNON
INNISFAIL AB
4 STEELE DEPAOLI
LONGVIEW AB
5 KIRK ROBINSON
INNISFAIL AB
6 MARK NUGENT
WATER VALLEY AB
7 STACY CORNET
BRANT AB
8 LOGAN BIRD
NANTON AB
9 DALE SKOCDOPOLE
BIG VALLEY AB
10 TIM WILLIAMSON
DUCHESS AB
11 RANDY SMITH
PINCHER CREEK AB
12 BEN ROBINSON
INNISFAIL AB
13 CHAD KURTZ
FORT SASKATCHEWAN AB
14 STEVEN THIESSEN
STETTLER AB
15 RANDALL CARLISLE
BRYAN TX
16 SCOT MEEKS
SWEETWATER TX
17 WATKINS RYAN JOHN
18 LEWIS MONTY
19 CLINT ROBINSON
SPANISH FORK UT
20 RYAN JARRETT
CAMANCHE OK
21 LES FACCA
COCHRANE AB
22 ADAM CARLSON
SCANDIA AB
:STEER WRESTLING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 JUSTIN MILLER
CESSFORD AB
2 JOSH HARDEN
BIG VALLEY AB
3 DUSTIN WALKER
VANSCOY SK
4 JEREMY HARDEN
BIG VALLEY AB
5 STRAWS MILAN
COCHRANE AB
6 CHAD KURTZ
FORT SASKATCHEWAN AB
7 LEE GRAVES
CALGARY AB
8 HARLEY COLE
COCHRANE AB
9 TANNER MILAN
COCHRANE AB
10 NOLAN CONWAY
CUT BANK MT
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 STEVEN TURNER
COCHRANE AB
2 CAM LEESON
HINTON AB
3 DALLAS FRANK
STONY PLAIN AB
4 TRAVIS REAY
MAYERTHORPE AB
5 DEREK FRANK
STONY PLAIN AB
6 BRIAN BREEN
LETHBRIDGE AB
7 BAILLIE MILAN
COCHRANE AB
8 DAYTON ROWORTH
CZAR AB
9 BEN RAMEY
PONOKA AB
10 CODY CASSIDY
DONALDA AB
11 WYATT DAINES
INNISFAIL AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 MICHEAL TRAUTMAN
LETHBRIDGE AB
2 MORGAN GRANT
GRANTON ON
3 CURTIS CASSIDY
DONALDA AB
4 TRACE NICKOLSON
TABER AB
5 JUSTIN GUENTHNER
VERMILION AB
6 CRAIG WEISGERBER
PONOKA AB
7 BROCK BUTTERFIELD
PONOKA AB
8 TRYGVE PUGH
PONOKA AB
9 TODD MAUGHAN
AIRDRIE AB
10 TODD WOODWARD
LETHBRIDGE AB
SLACK PERFORMANCE: #4 5
:00PM WED AUG 21 2013
1 OTYS LITTLE MUSTACHE
BROCKET AB
2 BLAKE NEWTON
DEL BONITA AB
3 SHANE DAY CHIEF
STANDOFF AB
4 BLAKE GAGNON
INNISFAIL AB
5 MATTHEW RICHARDSON
OLDS AB
6 BO ANDERSON
WATER VALLEY AB
7 COLEMAN KOHORST
OKOTOKS AB
8 CHANCE BUTTERFIELD
PONOKA AB
9 LUCAS PARKER
MARWAYNE AB
10 CRAIG GUTHRIE
PONOKA AB
11 COLE RUTLEDGE
COWLEY AB
12 COOPER TROTZ
COLEMAN AB
13 HUNTER CURE
HOLLIDAY TX
14 CHASON FLOYD
LUDLOW SD
15 JONNY WEBB
OKOTOKS AB
16 LUKE BUTTERFIELD
PONOKA AB
17 RIAN CONWAY
BROWNING MT
18 JESS COWIE
FOREMOST AB
19 JESSIE HEGGIE
RAYMOND AB
20 WILLIAM BEIERBACH
MAPLE CREEK SK
21 JESSE LAWES
PROVOST AB
22 SCOTT GUENTHNER
CONSORT AB
23 LAYNE DELEMONT
CHAUVIN AB
24 CASEY LAWES
PROVOST AB
25 DENVER HOFF
DRAYTON VALLEY AB
26 JD HAYS
ROCKY MTN HOUSE AB
27 SCOTT WYZYKOSKI
ECKVILLE AB
28 MATTHEW MOUSSEAU
DASHWOOD ON
29 JEREMY KRYWCUN
LANGDON AB
:NOVICE SADDLE BRONC
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 QUILLAN LOWRY
MILLARVILLE AB
2 CONNOR REINHART
PROVOST AB
3 DILLON BARKSHIRE
DELBURNE AB
4 JAKE WATSON
HUDSONS HOPE BC
5 CLAY ELLIOTT
NANTON AB
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 KEENAN REINHARDT
CALGARY AB
2 CALL MARR
TWINE BUTTE AB
3 ZEKE THURSTON
BIG VALLEY AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 RILEY REGIER
CORONATION AB
2 KALE MCKENZIE
ROCKY MTN HOUSE AB
3 DANIEL GRATTON
SUNDRE AB
:NOVICE BAREBACK
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 KODY LAMB
SHERWOOD PARK AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 SPUR LACASSE
COCHRANE AB
2 PHILIPPE HARVEY
COCHRANE AB
:LADIES BARREL RACING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 BENETTE LITTLE
ARDMORE OK
2 LINDSAY SEARS
NANTON AB
3 BRENDA MAYS
TERREBONNE OR
4 TONI DIXON
MILLARVILLE AB
5 SARAH GERARD
SAVONA BC
6 CHELSEA MOORE
POUCE COUPE BC
7 STEFFANIE MATHER
MEDICINE HAT AB
8 VALERIE GILLESPIE
FINNIGAN AB
9 NANCY CSABAY
TABER AB
10 SHERRYLYNN JOHNSON
HENRYETTA OK
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 BRITANY FLECK
MANDAN ND
2 RAYLEE EDWARDS
LETHBRIDGE AB
3 KIM SCHULZE
LARKSPUR CO
4 SUZANNE DEPAOLI
LONGVIEW AB
5 CRANNA ROBERTS
LACOMBE AB
6 DEB GUELLY
OKOTOKS AB
7 NINA SMITH
PINCHER CREEK AB
8 TRULA CHURCHILL
VALENTINE NE
9 KIRSTY WHITE
BIG VALLEY AB
10 JOANNE POLE
ERSKINE AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 RANA KOOPMANS
LETHBRIDGE AB
2 NIKKI STEFFES
VALE SD
3 KATIE GARTHWAITE
MERRITT BC
4 JOLEEN SEITZ
SAVONA BC
5 JANE MELBY
BURNEYVILLE OK
6 GAYLENE BUFF
WESTWOLD BC
7 JACLYNE KUNZ
CALGARY AB
8 TARA MULDOON
HINTON AB
9 WACEY HOLLINGWORTH
VALLEYVIEW AB
10 LACI SUITOR
DUCHESS AB
11 CATHY GRANT
GRANTON ON
SLACK PERFORMANCE: #4 5
:00PM WED AUG 21 2013
1 MELISSA THIESSEN
STETTLER AB
2 SHELLEE SHAW
CARDSTON AB
3 LACEY STANTON
EXSHAW AB
4 RENE LECLERCQ
HOLDEN AB
5 SYDNEY DAINES
INNISFAIL AB
6 TAMARAN MOUSSEAU
DASHWOOD ON
7 CRYSTAL SHAW
DAYSLAND AB
8 DONNA BEIERBACH
MAPLE CREEK SK
9 KERILEE NOVAL
TURNER VALLEY AB
10 SHANNON LEGUERRIER
DONALDA AB
11 LISA LOCKHART
OELRICHS SD
12 LEE ANN RUST
STEPHENVILLE TX
13 TACEE SHAW
CARDSTON AB
14 JESSICA CLARY
CORONATION AB
15 CHARMAYNE SAWLEY
NANTON AB
16 CORINA DIXON
LACOMBE AB
17 SHEILA HARVIE
NANTON AB
18 MARCI WILSON
GLEICHEN AB
:STEER RIDING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 CAMERON BROWN
CREMONA AB
2 DAWSON HAY
WILDWOOD AB
3 CHANCE BARRASS
YELLOWHEAD COUNTY AB
4 KAGEN SCHMIDT
BARRHEAD AB
5 K'S THOMSON
LUNDBRECK AB
6 CONNOR FAUCHER
CALGARY AB
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 BRADY RESCH
MAPLE CREEK SK
2 CHAD HARTMAN
LANCER SK
3 COLE HARTMAN
LANCER SK
4 GRIFFIN SMELTZER
CLARESHOLM AB
5 KAYDUNN HENRY
RAYMOND AB
6 NORMAN KING
WAINWRIGHT AB
7 RILEY GAGNON
INNISFAIL AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 COY ROBBINS
CAMROSE AB
2 KLAYTON LAKEVOLD
PROVOST AB
3 GUNNAR FUCHS
SANGUDO AB
4 DENNY MCKINNEY
NEW SAREPTA AB
:TEAM ROPING
PERFORMANCE: #1 7:00PM
THU AUG 22 2013
1 KLAY WHYTE
AIRDRIE AB
JEFF ROBSON
AIRDRIE AB
2 JESSE POPESCUL
GLENTWORTH SK
TYLER POPESCUL
GLENTWORTH SK
3 MURRAY LINTHICUM
GLENTWORTH SK
JEREMY BUHLER
ARROWWOOD AB
4 ROCKY ROSS
BOTHA AB
MARTY LILLICO
STETTLER AB
5 CLINT WESTON
CARDSTON AB
GARRETT BROWNLEE
MOOSE JAW SK
6 CLINT BUHLER
OKOTOKS AB
BRETT MCCARROLL
CAMROSE AB
7 JUSTIN MCCARROLL
CAMROSE AB
MATT FAWCETT
STETTLER AB
8 JESSE SHEFFIELD
DELTA CO
RHEN RICHARD
ROOSEVELT UT
9 CHAD JOHNSON
DEL BONITA AB
NOLAN CONWAY
CUT BANK MT
PERFORMANCE: #2 7:00PM
FRI AUG 23 2013
1 RILEY WILSON
CARDSTON AB
JACKSON LOUIS
VERNON BC
2 RANDY SMITH
PINCHER CREEK AB
KEVIN SCHREINER
MEDICINE HAT AB
3 DON DEPAOLI
LONGVIEW AB
BAILLIE MILAN
COCHRANE AB
4 KURT FLETCHER
WAINWRIGHT AB
RILEY ROY
STRATHMORE AB
5 RILEY WARREN
STETTLER AB
CLAY ULLERY
TWO HILLS AB
6 TRAVIS REAY
MAYERTHORPE AB
TREVOR JONES
PONOKA AB
7 TRAVIS BOOTH
CALGARY AB
CLINT MADDOX
ECKVILLE AB
8 BRETT BUSS
PONOKA AB
ROCKY DALLYN
NANTON AB
9 KOLTON SCHMIDT
BARRHEAD AB
TYREL FLEWELLING
LACOMBE AB
PERFORMANCE: #3 3:00PM
SAT AUG 24 2013
1 TY PATTEN
BUCK LAKE AB
NELSON LADOUCEUR
PENDRYL AB
2 COLE BEVANS
MAGRATH AB
KYLE LUCAS
CARSTAIRS AB
3 CLARK MCCARROLL
DAYSLAND AB
JORDAN DODDS
PONOKA AB
4 MICHEAL TRAUTMAN
LETHBRIDGE AB
MARK MCNINCH
LETHBRIDGE AB
5 CHASE SIMPSON
CLARESHOLM AB
BRAIDY DAVIES
MEDICINE HAT AB
6 LEVI SIMPSON
PONOKA AB
JOHN ROBERTSON
POLSEN MT
7 ROLAND MCFADDEN
VULCAN AB
TRENT TUNKE
MEDICINE HAT AB
8 TODD GALLAIS
OLDS AB
GRADY BRANDEN
BARRHEAD AB
9 TRAVIS GALLAIS
RED DEER AB
TAYLOR BROWER
STETTLER AB
SLACK PERFORMANCE: #4 5
:00PM WED AUG 21 2013
1 TRAVIS KELLETT
PICTURE BUTTE AB
SHANE DOLGOPOL
CYPRESS COUNTY AB
2 STEELE DEPAOLI
LONGVIEW AB
KASPER ROY
MOSSLEIGH AB
3 MARK NUGENT
WATER VALLEY AB
DOUG WILKINSON
ARROWWOOD AB
4 DALE SKOCDOPOLE
BIG VALLEY AB
STACY CORNET
BRANT AB
5 JD HAYS
ROCKY MTN HOUSE AB
CHAD KURTZ
FORT SASKATCHEWAN AB
Home
Results
Members
Canadian Finals Rodeo
Blogs
Schedule
Standings
Member Notes
Canadian Champions
Fans
Entry Dates
Wrangler Pro Tour
Canadian Champions
Past Champions
Store / CPRA Merchandise
Event Approvals
Alberta Circuit
Past Champions
Media
Website Links
Prairie Circuit
Member/Committee Info
News Releases
Contact Us
Duane Daines SB Series
Member Login/Web Entry
Animal Welfare
Kenton Randle BB Series
Board of Directors
Canadian Rodeo News
Last Chance Rodeo Tour
Records and Statistics
Canadian Rodeo News
Canadian Professional Rodeo Association . 272245 R.R. 2 Airdrie, Alberta Canada T4A 2L5
Phone (403) 945-0903
.
Fax (403) 945-0936
. Email
cpra@rodeocanada.com
© Canadian Professional Rodeo Association. All rights reserved.
Site images by Mike Copeman unless otherwise noted. Website -
Red Hawk Communications
Privacy Policy
Terms and Conditions
Refund and Cancellation