MANITOBA STAMPEDE & EXHIBITION
Morris, MB
July 19-21, 2024

EVENT :TIE-DOWN ROPING 
PERFORMANCE: #1 7:00PMFRI JUL 19 2024
1 BRUCE DUNHAMINDIAN HEAD, SK
2 GARRET HUGHSONFOREMOST, AB
3 COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
4 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
5 SHAY KELLERROCKGLEN, SK
6 GLEN HAMILTONDUNDURN, SK
7 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB
8 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
9 AUSTIN HINESMARWAYNE AB
10 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
11 JT ADAMSONCODY, NE
  
PERFORMANCE: #2 2:00PMSAT JUL 20 2024
1 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
2 CLAY ELLIOTTNANTON, AB
3 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
4 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
5 BLAKE WILLIAMSONROCKY VIEW CTY, AB
6 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
7 JOSH EIRIKSONNANTON, AB
8 ADAM SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
9 JASON SMITHWIMBORNE, AB
10 CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
11 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
12 NOAH HARTUMTOFIELD, AB
13 WALKER WARKENTINCALMAR, AB
  
PERFORMANCE: #3 2:00PMSUN JUL 21 2024
1 RILEY WARRENSUNDRE, AB
2 DENTON DUNHAMCARSTAIRS, AB
3 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
4 KEVIN DUNHAMSOURIS MB
5 SHANE SMITHWIMBORNE, AB
6 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY AB
7 TY LEISCHNEROLDS, AB
8 CLARK HUGHSONMEDICINE HAT, AB
9 MURRAY POLEERSKINE, AB
10 STRAN DUNHAMSOURIS, MB
11 SCOT MEEKSLETHBRIDGE AB
12 LOGAN BIRDNANTON, AB
  
  
EVENT :STEER WRESTLING 
PERFORMANCE: #1 7:00PMFRI JUL 19 2024
1 AUSTIN WHELPTONNEEPAWA, MB
2 COLTER TAYLORWELDON, SK
3 JACE BLEILMARICOPA, AZ
4 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY, AB
5 SCOTT GUENTHNERPROVOST AB
6 TY LIVINGSTONENEW NORWAY AB
7 FRANCOIS-PIER J GOULCYPRESS COUNTY, AB
8 ZANE MARCENKOPONOKA, AB
9 COLTIN CRAWFORDDRAYTON VALLEY AB
10 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB
11 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
12 BRENDAN LAYECONSORT, AB
13 HARLEY COLEOKOTOKS AB
  
PERFORMANCE: #2 2:00PMSAT JUL 20 2024
1 CHARLIE KINGVIRDEN MB
2 PACEAN DELEEUWATHABASCA AB
3 CHASE TKACHCORONATION, AB
4 ERIC ISABELLEAIRDRIE, AB
5 LAYNE DELEMONTCARDSTON AB
6 BROCK BUTTERFIELDPONOKA AB
7 COY MCPHEEHANLEY, SK
8 BRIAN MCPHEEHANLEY, SK
9 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
  
PERFORMANCE: #3 2:00PMSUN JUL 21 2024
1 JONNY WEBBOKOTOKS AB
2 MATT RICHARDSONOLDS AB
3 STRAWS MILANCOCHRANE AB
4 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
5 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB
6 EVAN SPADYALLIANCE, AB
7 CODY CASSIDYDONALDA, AB
8 TY MILLERWAINWRIGHT, AB
9 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB
10 DENVER ROYDALEMEAD, AB
11 BRYN ROYDALEMEAD AB
12 MATT MAILERBOTHA, AB
13 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB
  
  
EVENT : BARREL RACING 
PERFORMANCE: #1 7:00PMFRI JUL 19 2024
1 BLAKE MOLLECHAUVIN, AB
2 RUSTY RAE WOODWARDWAINWRIGHT, AB
3 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD CTY, AB
4 JENNIFER NEUDORFBLUFTON, AB
5 VALERIE GILLESPIEFINNIGAN AB
6 JUSTINE ELLIOTTSTETTLER AB
7 HANNAH ANDERSONEDSON, AB
8 DANIELLE TRESIDDERCALGARY AB
9 TEIGAN DUFOURCARSELAND, AB
10 NADINE TKACHUKNAMPA
11 SHELBIE RUELPEACE RIVER, AB
12 MEAGHAN ROODBENGOUGH SK
  
PERFORMANCE: #2 2:00PMSAT JUL 20 2024
1 JESSA MARCENKOPONOKA AB
2 PAMELA MORRISONCELISTA, BC
3 LISA GROVESCZAR, AB
4 MADISON WILKERSONBOZEMAN MT
5 KIRBY PENTTILACALGARY AB
6 JORDYN TRESIDDERROCKY VIEW COUNTY AB
7 JACKIE GANTERABILENE TX
8 ANGELA GANTERABILENE TX
9 LISA ZACHODAOKOTOKS AB
10 MARCI LAYEBASHAW AB
11 EDESSE DESCOTEAUXAIRDRIE, AB
12 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB
13 AMARA FINNERTYHIGH RIVER AB
14 BRITTNEY BARRPONOKA, AB
  
PERFORMANCE: #3 2:00PMSUN JUL 21 2024
1 NANCY LEISCHNEROLDS, AB
2 KAITLIN SCHUCKWICKENBURG, AZ, USA
3 KARLI COWIEMANKOTA, SK
4 ANGELA MASTADPLEASANTDALE, SK
5 JAYDEN WILSONGLEICHEN AB
6 JENNA BEAVERHUNTSVILLE TX
7 SHEENA DUNHAMSOURIS MB
8 CAITLIN MCARTHURYELLOWHEAD COUNTY AB
9 CASEY DACYKPONOKA AB
10 RYLEE MCKENZIEST PAUL AB
11 KYLA SIMMONSBLACKIE AB
12 RYLEE WILSONGLEICHEN AB
13 CAELA GARLANDNAMPA, ID
14 MADYSON HAGANALSIKE AB
  
  
EVENT :TEAM ROPING 
PERFORMANCE: #1 7:00PMFRI JUL 19 2024
1 SHANE MACLENNANCLARESHOLM, AB
RYLIN TRAYNORDELISLE, SK
2 AUSTIN WHELPTONNEEPAWA, MB
KEVIN TURNERSHAMROCK, SK
3 BRODY GROVESCZAR, AB
LOGAN GROVESCZAR, AB
4 BRADEN BROSTCONSUL, SK
LEVI SCHMIDTBARRHEAD, AB
5 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
6 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
TYREL FLEWELLINGLACOMBE AB
7 KODY POTTSBARRHEAD AB
TRAVIS SPEERBLUE RIDGE AB
8 SPENCER RUTHERFORDMERRITT BC
JACKSON LOUISVERNON BC
9 LOGAN BONNETTPONOKA, AB
KEELY BONNETTPONOKA, AB
  
PERFORMANCE: #2 2:00PMSAT JUL 20 2024
1 GRADY BRANDENBARRHEAD, AB
AUSTIN YOUNGELK POINT AB
2 TATE SCHMIDTBARRHEAD AB
KAGEN SCHMIDTBARRHEAD AB
3 JACKSON BRAITHWAITEPONOKA AB
DEREK HADLANDPONOKA AB
4 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
DEVIN WIGEMYRBROOKS AB
5 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
RHETT HAVEROENEDGERTON, AB
6 KYLE WANCHUKSHERWOOD PARK, AB
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY AB
7 LANCE GORDONCROSSFIELD AB
KELLY BUHLERBIG VALLEY AB
8 LEVI SIMPSONPONOKA AB
LOGAN CULLENCOURTENAY, BC
9 COOPER OLSONWAINWRIGHT, AB
DENIM FLETCHERWAINWRIGHT, AB
10 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
  
PERFORMANCE: #3 2:00PMSUN JUL 21 2024
1 TUFTIN MCLEODMORSE SK
BRADY CHAPPELMOOSE JAW SK
2 CLAY ULLERYPONOKA AB
RILEY WILSONCARDSTON AB
3 NICK TEIXEIRABLACKIE AB
GARRETT BROWNLEEMOOSE JAW SK
4 RILEY WARRENSUNDRE, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE AB
5 TREY GALLAISSUNDRE AB
JEREMY BUHLERARROWWOOD AB
6 KAVIS DRAKEMOOSE JAW, SK
DENIM ROSSBOTHA, AB
7 TYCE MCLEODWALDECK SK
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
8 KASPER ROYMOSSLEIGH AB
RILEY ROYMOSSLEIGH, AB
9 LEVI PETTIGREWKEOTA, OK
JOE BEAVERHUNTSVILLE TX
  
  
EVENT: BREAKAWAY ROPING 
PERFORMANCE: #1 7:00PMFRI JUL 19 2024
1 RYLIE DOWLINGCHETWYND, BC
2 ASHLEY WATTVERMILION AB
3 ROBYN ARMSTRONGYELLOWHEAD COUNTY, AB
4 JESSIE ARMSTRONGBIG VALLEY, AB
5 CHARLEE EDGEMARWAYNE, AB
6 BAILEY SMITHMARWAYNE AB
7 JENNA DALLYNNANTON AB
  
PERFORMANCE: #2 2:00PMSAT JUL 20 2024
1 KATELYN BRANDENBARRHEAD, AB
2 CARLA POPESCULGLENTWORTH SK
3 AMY SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
4 BRITTAINY SMITHECKVILLE AB
5 KYLA KELLYRED DEER COUNTY AB
6 MIKENNA SCHAUERHALKIRK AB
7 LAWRIE SAUNDERSALIX AB
8 BROOKE POMERANZPONOKA, AB
9 CAITLYN DAHMSPRING HILL, KS
  
PERFORMANCE: #3 2:00PMSUN JUL 21 2024
1 BOBBI HENDERSONALIX, AB
2 AUBREY ROSSBOTHA, AB
3 DARBY WILKINSONARROWWOOD AB
4 LAKOTA BIRDNANTON AB