MEDICINE HAT STAMPEDE
Medicine Hat, AB
July 25-27, 2024

EVENT :TIE-DOWN ROPING 
PERFORMANCE: #1 5:00PMTHU JULY 25 2024
1 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB
2 STACY CORNETBRANT, AB
3 BLAIR BURKDURANT, OK
4 CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
5 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
6 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
7 LOGAN BIRDNANTON, AB
8 KOBE KMITAWEYBURN, SK
9 JOSH EIRIKSONNANTON, AB
10 SHAY KELLERROCKGLEN, SK
  
PERFORMANCE: #2 8:00PMFRI JULY 26 2024
1 SHANE SMITHWIMBORNE, AB
2 ADAM SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
3 JASON SMITHWIMBORNE, AB
4 ZACK JONGBLOEDIOWA, LA
5 HAVEN MEGEDMILES CITY MT
6 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
7 BO PICKETTCALDWELL, ID
8 SHANE HANCHEYCARMINE TX
9 BEAU COOPERSTETTLER, AB
10 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
11 WYATT HAYESGRANUM, AB
  
PERFORMANCE: #3 1:30PMSAT JUL 27 2024
1 COOPER RESCHSTETTLER, AB
2 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB
3 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
4 LOGAN SPADYALLIANCE, AB
5 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
6 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
7 CLAY ELLIOTTNANTON, AB
8 COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
9 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
10 DENTON DUNHAMCARSTAIRS, AB
11 SHAY STEWARTCARNDUFF, SK
  
SLACK PERF: #4 SL 8:30AM THU JUL 25 2024
1 JACE MCPEAK YOUNGCLARESHOLM AB
2 JAYCE MCKEANCREMONA,AB
3 COLT VAN STRATENSTETTLER, AB
4 DANNY FINNERTYDUCHESS AB
5 JOEL EVANSHIGH RIVER, AB
6 BRUCE DUNHAMINDIAN HEAD, SK
7 SCOT MEEKSLETHBRIDGE AB
8 GARRETT JACOBSBOSQUE FARMS NM
9 CHASE WEBSTERKAMAS, UT
10 RILEY WARRENSUNDRE, AB
11 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
12 MURRAY POLEERSKINE, AB
13 STRAN DUNHAMSOURIS, MB
14 MIKE JOHNSONPO BOX 3463
15 OWEN SCHAUERHALKIRK, AB
16 NOAH HARTUMTOFIELD, AB
17 CHASE BUTTERFIELDSTETTLER, AB
18 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY AB
19 AUSTIN HINESMARWAYNE AB
20 EVERETT REEVESLIPAN, TX
21 CLARK HUGHSONMEDICINE HAT, AB
22 AARON MILLERCREMONA, AB
23 BLAKE WILLIAMSONROCKY VIEW CTY, AB
24 WALKER WARKENTINCALMAR, AB
25 GLEN HAMILTONDUNDURN, SK
26 TY LEISCHNEROLDS, AB
27 GARRET HUGHSONFOREMOST, AB
28 QUINTON VAN STRATENSTETTLER, AB
  
  
EVENT :STEER WRESTLING 
PERFORMANCE: #1 5:00PMTHU JULY 25 2024
1 COY MCPHEEHANLEY, SK
2 BRIAN MCPHEEHANLEY, SK
3 SHANE DAYCHIEFSTANDOFF AB
4 JACE MELVINFORT PIERRE SD
5 STRAWS MILANCOCHRANE AB
6 MATT RICHARDSONOLDS AB
7 JONNY WEBBOKOTOKS AB
8 MATT MAILERBOTHA, AB
9 BROCK BUTTERFIELDPONOKA AB
10 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
  
PERFORMANCE: #2 8:00PMFRI JULY 26 2024
1 TAYLOR HAYSSUNDRE AB
2 TANNER BRUNNERRAMONA KS
3 DALTON MASSEYHERMISTON, OR
4 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL AB
5 TANNER MILANTHREE HILLS, AB
6 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN BC
7 LAYNE DELEMONTCARDSTON AB
8 MIKE MCGINNHAINES OR
9 JESSE BROWNBAKER CITY OR
10 DAKOTA ELDRIDGEELKO, NV
  
PERFORMANCE: #3 1:30PMSAT JUL 27 2024
1 COLTIN CRAWFORDDRAYTON VALLEY AB
2 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB
3 ZANE MARCENKOPONOKA, AB
4 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB
5 CHARLIE KINGVIRDEN MB
6 CRAIG WEISGERBERPONOKA AB
7 TY ERICKSONHELENA MT
8 JAMES STRUXNESSPERRIN TX
9 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
10 DEREK FRANKSPRUCE GROVE AB
11 TY MASONSPRUCEGROVE AB
12 ERIC ISABELLEAIRDRIE, AB
  
SLACK PERF: #4 SL8:30AM THU JUL 25 2024
1 TUCKER RABBITSTANDOFF, AB
2 TY DAYCHIEFSTANDOFF AB
3 EVERETT FAIRLIELETHBRIDGE, AB
4 TATE BEIERBACHMAPLE CREEK, SK
5 JACE BLEILMARICOPA, AZ
6 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY, AB
7 SCOTT GUENTHNERPROVOST AB
8 TY LIVINGSTONENEW NORWAY AB
9 FRANCOIS-PIER J GOULCYPRESS COUNTY, AB
10 CHASE TKACHCORONATION, AB
11 PACEAN DELEEUWATHABASCA AB
12 BLAKE NEWTONDEL BONITA, AB
13 KASH SHADECARDSTON AB
14 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
15 CODY CASSIDYDONALDA, AB
16 BAILLIE MILANCOCHRANE, AB
17 TY MILLERWAINWRIGHT, AB
18 EVAN SPADYALLIANCE, AB
19 WALKER GUTHRIEPONOKA AB
20 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB
21 BRYN ROYDALEMEAD AB
22 DENVER ROYDALEMEAD, AB
23 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB
24 HARLEY COLEOKOTOKS AB
25 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
26 BRENDAN LAYECONSORT, AB
27 WILLIAM BEIERBACHMAPLE CREEK
  
  
EVENT: BARREL RACING 
PERFORMANCE: #1 5:00PMTHU JULY 25 2024
1 MARCI LAYEBASHAW AB
2 JACKIE GANTERABILENE TX
3 ANGELA GANTERABILENE TX
4 BAILEY SMITHMARWAYNE AB
5 TRACI MACDONALDERSKINE AB
6 CAITLIN MCARTHURYELLOWHEAD COUNTY AB
7 KERRY MAYNESMAPLE CREEK SK
8 TRISTA-RAE WILSONLLOYDMINSTER SK
9 JULIE PLOURDESAINT GEDEON, QC
10 SARAH GERARDSAVONA BC
  
PERFORMANCE: #2 8:00PMFRI JULY 26 2024
1 JAYDEN WILSONGLEICHEN AB
2 JUSTINE ELLIOTTSTETTLER AB
3 LISA GROVESCZAR, AB
4 KYLA SIMMONSBLACKIE AB
5 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB
6 VALERIE GILLESPIEFINNIGAN AB
7 BRADI WHITESIDELONGVIEW AB
8 KYLIE WHITESIDELONGVIEW AB
9 TIANY SCHUSTERKRUM
10 MALENA FINDLERCLARESHOLM, AB
  
PERFORMANCE: #3 1:30PMSAT JUL 27 2024
1 EDESSE DESCOTEAUXAIRDRIE, AB
2 MICHELE PANKIWCALGARY AB
3 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD CTY, AB
4 JENNIFER NEUDORFBLUFTON, AB
5 VANESSA LEGGETTKAMLOOPS BC
6 JULIE LEGGETTKAMLOOPS BC
7 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY SK
8 MADISON WILKERSONBOZEMAN MT
9 JENNA BEAVERHUNTSVILLE TX
10 COLBY BONNETTPONOKA, AB
11 KORTNI MCCONNELLHEREFORD, TX
12 MARIAH MANNERINGQUENSEL, BC
  
SLACK PERF: #4 SL 8:30AM THU JUL 25 2024
1 KIRSTIE RISSLINGEDGERTON, AB
2 SKYLER MANTLERDEWINTON AB
3 JANET BJORNSONRED DEER COUNTY, AB
4 BOBBI JUNE RADFORDDEWINTON, AB
5 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB
6 LYNETTE BRODOWAYBROOKS AB
7 TARA WILKINSONMILLARVILLE, AB
8 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY AB
9 BAILEE STANTONROCKVIEW COUNTY AB
10 JORDYN TRESIDDERROCKY VIEW COUNTY AB
11 NANCY LEISCHNEROLDS, AB
12 CHELSEA MOORECOCHRANE, AB
13 CASEY DACYKPONOKA AB
14 KYLA KELLYRED DEER COUNTY AB
15 BECKY RINGROCKYVIEW CTY, AB
16 RACHEL KERRSTETTLER AB
17 STACEY RUZICKABLUFFTON AB
18 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB
19 VANESSA SALISBURYCLARESHOLM AB
20 TAYCIE MATTHEWSWYNNE, AR, USA
21 KAITLIN SCHUCKWICKENBURG, AZ
22 RYLEE MCKENZIEST PAUL AB
23 SAM SMITHRIMBEY AB
24 KENNEDY SMITHRIMBEY AB
25 OCEANE VEILLEUXSAINT GEORGES, QC
26 RENE LECLERCQCLIVE AB
27 KENDRA EDEYNANTON AB
28 KIRBY PENTTILACALGARY AB
29 SHERRYLYNN JOHNSONHENRYETTA, OK
30 JESSA MARCENKOPONOKA AB
31 BRAIDY HOWESMETISKOW AB
32 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY AB
33 CORA GUESTLLOYDMINSTER SK
34 BROOKE WILLSARRAS, BC
35 BLAKE MOLLECHAUVIN, AB
36 LISA ZACHODAOKOTOKS AB
37 KARLI COWIEMANKOTA, SK
38 PAMELA MORRISONCELISTA, BC
39 GRACE GARDINERPARADISE, TX
40 ANGELA MASTADPLEASANTDALE, SK
41 TANA MILLARDRED DEER COUNTY AB
42 RUSTY RAE WOODWARDWAINWRIGHT, AB
43 SIDNEY FORRESTLIPAN TX
  
  
EVENT :TEAM ROPING 
PERFORMANCE: #1 5:00PMTHU JULY 25 2024
1 GRADY BRANDENBARRHEAD, AB
AUSTIN YOUNGELK POINT AB
2 DYLAN KNAPPTHORSBY AB
WALKER GALLOWAYPONOKA, AB
3 KASPER ROYMOSSLEIGH AB
RILEY ROYMOSSLEIGH, AB
4 TATE SCHMIDTBARRHEAD AB
KAGEN SCHMIDTBARRHEAD AB
5 BRETT BUSSPONOKA AB
JOEY ROMO IINANTON AB
6 TAYLOR WUDRICHBOW ISLAND AB
CLINT SCHREINERMEDICINE HAT AB
7 KEVIN SCHREINERMEDICINE HAT, AB
TRAVIS NICKOLSONIRVINE AB
8 JEFF DRISNERSHERWOOD PARK AB
DANIEL KAISERBRETON AB
9 DON DEPAOLILONGVIEW, AB
CHAD KURTZFORT SASKATCHEWAN AB
10 KYLE WANCHUKSHERWOOD PARK, AB
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY AB
  
PERFORMANCE: #2 8:00PMFRI JULY 26 2024
1 KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB
LANDEN GLENNMEALESTER, OK
2 BRODY GROVESCZAR, AB
LOGAN GROVESCZAR, AB
3 KODY POTTSBARRHEAD AB
TRAVIS SPEERBLUE RIDGE AB
4 COOPER OLSONWAINWRIGHT, AB
DENIM FLETCHERWAINWRIGHT, AB
5 DEREK HADLANDPONOKA AB
JACKSON BRAITHWAITEPONOKA AB
6 LANCE GORDONCROSSFIELD AB
KELLY BUHLERBIG VALLEY AB
7 RILEY WILSONCARDSTON AB
CLAY ULLERYPONOKA AB
8 NICK TEIXEIRABLACKIE AB
GARRETT BROWNLEEMOOSE JAW SK
9 LEVI SIMPSONPONOKA AB
LOGAN CULLENCOURTENAY, BC
10 WYATT HAYESGRANUM, AB
LOCHLAN CHRISTIANSONNANTON AB
  
PERFORMANCE: #3 1:30PMSAT JUL 27 2024
1 COLTON KLASSENCROOKED CREEK, AB
RYLAN BROSTCONSUL SK
2 BRADEN BROSTCONSUL, SK
LEVI SCHMIDTBARRHEAD, AB
3 JADE SHAWCARDSTON, AB
TY CAHOONCARDSTON, AB
4 SPENCER RUTHERFORDMERRITT BC
JACKSON LOUISVERNON BC
5 LEVI PETTIGREWKEOTA, OK
JOE BEAVERHUNTSVILLE TX
6 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
TYREL FLEWELLINGLACOMBE AB
7 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
RHETT HAVEROENEDGERTON, AB
8 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
9 KASH BONNETTPONOKA, AB
LOGAN SPADYALLIANCE, AB
10 DILLON GRAHAMWAINWRIGHT AB
DAWSON GRAHAMWAINWRIGHT AB
  
SLACK PERF: #4 SL 8:30AM THU JUL 25 2024
1 BRADEN LANGEARMANA, AB
SHELDON LANGEARMENA, AB
2 TROY GERARDPRITCHARD, BC
CARSON PAYTONMONTE CREEK, BC
3 KEVIN TURNERSHAMROCK, SK
COLTER DUNNOGEMA, SK
4 COLT KORNFELDVAL MARIE SK
KADE CHRISTIANSONNANTON AB
5 JAY CRAWLERMORLEY, AB
JAKE CRAWLERMORLEY AB
6 TROY CRAWLERMORLEY, AB
TEECEE RIDERMORLEY, AB
7 KEELY BONNETTPONOKA, AB
LOGAN BONNETTPONOKA, AB
8 TUFTIN MCLEODMORSE SK
BRADY CHAPPELMOOSE JAW SK
9 KOLTON JOHNSONECKVILLE, AB
CARSON JOHNSONECKVILLE, AB
10 TEE MCLEODWALDECK SK
SID SPORERCODY WY
11 RILEY WARRENSUNDRE, AB
DENVER JOHNSONSTRATHMORE AB
12 KAVIS DRAKEMOOSE JAW, SK
DENIM ROSSBOTHA, AB
13 TYCE MCLEODWALDECK SK
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
14 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
DEVIN WIGEMYRBROOKS AB
15 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
16 DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB
AARON MILLERCREMONA, AB
17 TREY GALLAISSUNDRE AB
JEREMY BUHLERARROWWOOD AB
  
EVENT: BREAKAWAY ROPING 
PERFORMANCE: #1 5:00PMTHU JULY 25 2024
1 KATELYN BRANDENBARRHEAD, AB
2 NATALIE BEVANSCARDSTON AB
3 TRACI AIPPERSPACHCARDSTON AB
4 JENNA DALLYNNANTON AB
5 LILLY ARTEMENKOPARKLAND COUNTY, AB
6 CAITLYN DAHMSPRING HILL, KS
7 ASHLEY WATTVERMILION AB
8 BAILEY SMITHMARWAYNE AB
9 CHARLEE EDGEMARWAYNE, AB
10 CAMMIE FOXCARDSTON AB
11 KILEY SHADECARDSTON AB
  
PERFORMANCE: #2 8:00PMFRI JULY 26 2024
1 ROBYN ARMSTRONGYELLOWHEAD COUNTY, AB
2 JESSIE ARMSTRONGBIG VALLEY, AB
3 MIKENNA SCHAUERHALKIRK AB
4 LAWRIE SAUNDERSALIX AB
5 SHAYA BIEVERCLARESHOLM, AB
6 MACY AUCLAIRPONOKA, AB
7 BROOKE POMERANZPONOKA, AB
8 KYLIE WHITESIDELONGVIEW AB
9 BRADI WHITESIDELONGVIEW AB
10 DARBY WILKINSONARROWWOOD AB
11 LAKOTA BIRDNANTON AB
  
PERFORMANCE: #3 1:30PMSAT JUL 27 2024
1 AUDREY BUTLERWHEATLAND COUNTY, AB
2 QUINN LESLIENANTON AB
3 ALYSON FOXPONOKA, AB
4 JADE NELSONHIGH RIVER, AB
5 BOBBI HENDERSONALIX, AB
6 AMY SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
7 PAYTON SMITHECKVILLE AB
8 BRITTAINY SMITHECKVILLE AB
9 OLIVIA WALKERFOOTHILLS, AB
10 KASHLEY SEITZHIGH RIVER AB
  
SLACK PERF: #4 SL 8:30AM THU JUL 25 2024
1 RACQUELLE BUTLERWHEATLAND COUNTY, AB
2 KENDA STATHAMCRANBROOK, BC
3 TATUM WILSONCAYLEY, AB
4 CHRISSY KIELSTRABURDETT AB
5 LEXI KATHOLROCKYFORD, AB
6 MADISON FAIRLIELETHBRIDGE, AB
7 KATIE SOMMERFELDTCARDSTON, AB
8 SAMANTHA KERRSTETTLER, AB
9 LIV MALONEROCKYVIEW COUNTY
10 TRINA MARSHALLCYPRESS COUNTY AB
11 LITA CRAWLERMORLEY, AB
12 ASHLEY GUNSCHTHORSBY AB
13 JESSICA GUNSCHTHORSBY AB
14 CARLA POPESCULGLENTWORTH SK
15 JESSI EVERETTTARZAN, TX
16 TAYLOR FLEWELLINGLACOMBE AB
17 RACHEL KERRSTETTLER AB
18 KYLA KELLYRED DEER COUNTY AB
19 AUBREY ROSSBOTHA, AB
20 CHELSEA MOORECOCHRANE, AB