ROCKYFORD RODEO
Rockyford, AB
July 26-27, 2024

EVENT :TIE-DOWN ROPING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 JACE MCPEAK YOUNGCLARESHOLM AB
2 CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
3 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
4 COOPER RESCHSTETTLER, AB
5 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
6 TYLER POPESCULMEDICINE HAT, AB
7 CLAY ELLIOTTNANTON, AB
8 TY LEISCHNEROLDS, AB
9 AARON MILLERCREMONA, AB
10 BLAKE WILLIAMSONROCKY VIEW CTY, AB
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 COLT CORNETBRANT, AB
2 SCOT MEEKSLETHBRIDGE AB
3 SHANE SMITHWIMBORNE, AB
4 ADAM SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
5 JASON SMITHWIMBORNE, AB
6 JOSH EIRIKSONNANTON, AB
7 LOGAN BIRDNANTON, AB
8 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
9 BO PICKETTCALDWELL, ID
10 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
  
SLACK PERF: #3 SL FRI JUL 26 2024
1 JORDAN RICHARDSONBLUFFTON, AB
2 CLAYTON SMITHECKVILLE, AB
3 MARK NEITZSTETTLER, AB
4 RILEY WARRENSUNDRE, AB
5 COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
6 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
7 LOGAN SPADYALLIANCE, AB
8 SHAY STEWARTCARNDUFF, SK
9 SHAY KELLERROCKGLEN, SK
10 MIKE JOHNSONHENRYETTA, OK
11 AUSTIN HINESMARWAYNE AB
12 CLARK HUGHSONMEDICINE HAT, AB
13 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
14 LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON AB
15 WYATT HAYESGRANUM, AB
16 BRAD SOMMERFELDTCARDSTON, AB
17 COLT VAN STRATENSTETTLER, AB
18 QUINTON VAN STRATENSTETTLER, AB
19 STACY CORNETBRANT, AB
20 WALKER WARKENTINCALMAR, AB
21 GARRET HUGHSONFOREMOST, AB
22 DARREN DUBLANKOTHORSBY, AB
23 ERIK DUBLANKOTHORSBY, AB
24 SHANE HANCHEYCARMINE TX
25 GLEN HAMILTONDUNDURN, SK
26 BEN ROBINSONRED DEER COUNTY AB
27 KYLE LUCASCARSTAIRS, AB
28 MURRAY POLEERSKINE, AB
29 STRAN DUNHAMSOURIS, MB
30 OWEN SCHAUERHALKIRK, AB
31 NOAH HARTUMTOFIELD, AB
32 CHASE BUTTERFIELDSTETTLER, AB
33 JAYCE MCKEANCREMONA,AB
34 BLAIR BURKDURANT, OK
35 KIRK ROBINSONRED DEER COUNTY, AB
36 DENTON DUNHAMCARSTAIRS, AB
  
  
EVENT :STEER WRESTLING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 TY MASONSPRUCEGROVE AB
2 DALLAS FRANKPARKLAND COUNTY, AB
3 DEREK FRANKSPRUCE GROVE AB
4 QUENTIN BRANDENBARRHEAD, AB
5 CHANCE BUTTERFIELDPONOKA, AB
6 COLEMAN KOHORSTOKOTOKS AB
7 COLTIN CRAWFORDDRAYTON VALLEY AB
8 ZANE MARCENKOPONOKA, AB
9 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
10 FRANCOIS-PIER J GOUL CYPRESS COUNTY, AB
11 PACEAN DELEEUWATHABASCA AB
12 CHASE TKACHCORONATION, AB
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 BROCK BUTTERFIELDPONOKA AB
2 RYAN SHUCKBURGHINNISFAIL AB
3 STEPHEN CULLINGFORT ST. JOHN BC
4 DALTON MASSEYHERMISTON, OR
5 TANNER MILANTHREE HILLS, AB
6 DAKOTA ELDRIDGEELKO, NV
7 MIKE MCGINNHAINES OR
8 JESSE BROWNBAKER CITY OR
9 MORGAN GRANTDIDSBURY, AB
10 LAYNE DELEMONTCARDSTON AB
  
SLACK PERF: #3 SL FRI JUL 26 2024
1 WYATT REIDSAVONA BC
2 MATT MAILERBOTHA, AB
3 JONNY WEBBOKOTOKS AB
4 STRAWS MILANCOCHRANE AB
5 MATT RICHARDSONOLDS AB
6 JACE BLEILMARICOPA, AZ
7 LANDON BEARDSWORTHRED DEER COUNTY, AB
8 SCOTT GUENTHNERPROVOST AB
9 TY LIVINGSTONENEW NORWAY AB
10 CURTIS CASSIDYDONALDA, AB
11 BRENDAN LAYECONSORT, AB
12 WALKER GUTHRIEPONOKA AB
13 BRYN ROYDALEMEAD AB
14 JOE GUZEDRAYTON VALLEY, AB
15 DENVER ROYDALEMEAD, AB
16 TAYLOR HAYSSUNDRE AB
17 EVERETT FAIRLIELETHBRIDGE, AB
18 ERIC ISABELLEAIRDRIE, AB
19 CHARLIE KINGVIRDEN MB
  
  
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 CLAY GREENSLADEROCKY VIEW CTY, AB
2 BRILEY SCOTTSUNDRE, AB
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 SAMUEL FLAHERTYCONDOR, AB
2 JAX MESTONTEES, AB
  
  
EVENT : BARREL RACING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 SIDNEY FORRESTLIPAN TX
2 NANCY LEISCHNEROLDS, AB
3 MADISON WILKERSONBOZEMAN MT
4 TANA MILLARDRED DEER COUNTY AB
5 JENNA BEAVERHUNTSVILLE TX
6 JULIE PLOURDESAINT GEDEON, QC
7 LISA ZACHODAOKOTOKS AB
8 VANESSA LEGGETTKAMLOOPS BC
9 JULIE LEGGETTKAMLOOPS BC
10 TRISTA-RAE WILSONLLOYDMINSTER SK
11 DARCY WILLISMAPLE CREEK, SK
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 KYLA SIMMONSBLACKIE AB
2 LISA GROVESCZAR, AB
3 GRACE GARDINERPARADISE, TX
4 TRACI MACDONALDERSKINE AB
5 BLAKE MOLLECHAUVIN, AB
6 SHANNON LEGUERRIERDONALDA, AB
7 BRADI WHITESIDELONGVIEW AB
8 KYLIE WHITESIDELONGVIEW AB
9 JUSTINE ELLIOTTSTETTLER AB
10 VALERIE GILLESPIEFINNIGAN AB
  
SLACK PERF: #3 SL FRI JUL 26 2024
1 KENDRA EDEYNANTON AB
2 RENE LECLERCQCLIVE AB
3 RYLEE MCKENZIEST PAUL AB
4 JANET BJORNSONRED DEER COUNTY, AB
5 RACHEL KERRSTETTLER AB
6 JESSA MARCENKOPONOKA AB
7 KIRSTY WHITEBIG VALLEY, AB
8 JORDYN TRESIDDERROCKY VIEW CTY AB
9 PAMELA MORRISONCELISTA, BC
10 SARAH GERARDSAVONA BC
11 EDESSE DESCOTEAUXAIRDRIE, AB
12 CHELSEA MOORECOCHRANE, AB
13 BECKY RINGROCKYVIEW CTY, AB
14 SKYLER MANTLERDEWINTON AB
15 CORA GUESTLLOYDMINSTER SK
16 STACEY RUZICKABLUFFTON AB
17 BOBBI JUNE RADFORDDEWINTON, AB
18 MARCI LAYEBASHAW AB
19 TIANY SCHUSTERKRUM
20 KIRBY PENTTILACALGARY AB
21 JACKIE GANTERABILENE TX
22 ANGELA GANTERABILENE TX
23 COLBY BONNETTPONOKA, AB
24 MARIAH MANNERINGQUENSEL, BC
25 KORTNI MCCONNELLHEREFORD, TX
26 OCEANE VEILLEUXSAINT GEORGES, QC
27 BERTINA OLAFSONHUDSON BAY SK
28 RUSTY RAE WOODWARDWAINWRIGHT, AB
29 BAILEY SMITHMARWAYNE AB
30 KARLI COWIEMANKOTA, SK
31 SUZANNE DEPAOLILONGVIEW, AB
32 VANESSA SALISBURYCLARESHOLM AB
33 DIANE SKOCDOPOLEBIG VALLEY AB
34 CRANNA ROBERTSRED DEER COUNTY AB
35 SHERRYLYNN JOHNSONHENRYETTA, OK
36 TAYCIE MATTHEWSWYNNE, AR, USA
37 MALENA FINDLERCLARESHOLM, AB
38 TAYLOR MANNINGYELLOWHEAD CTY, AB
39 JENNIFER NEUDORFBLUFTON, AB
40 KAITLIN SCHUCKWICKENBURG, AZ
41 MICHELE PANKIWCALGARY AB
42 MEGHAN GULLIVERCARSELAND, AB
43 RAE-LYNN ARMSTRONGBASSANO, AB
44 JAYDEN WILSONGLEICHEN AB
45 RYLEE WILSONGLEICHEN AB
46 SHELBY MCINTYRESUNDRE AB
47 JANAE WILSONMAPLE CREEK SK
48 BRITTNEY BARRPONOKA, AB
49 NIKKI GONGAWARERED DEER COUNTY, AB
50 TRACI KENNEDYCALMAR, AB
51 MICHAELA BERLIEOKOTOKS, AB
52 CASSIDY SMITHWIMBORNE AB
53 HANNAH ANDERSONEDSON, AB
54 AMANDA HOLMBERGCOCHRANE, AB
55 KENDA BUTTERFIELDPONOKA, AB
56 LACEY CALDASCOCHRANE AB
57 KAMRYN OULTONSTAVELY AB
58 CARLY CHRISTIANSONNEW NORWAY AB
59 CELESTE MONTPELLIERSTETTLER AB
60 ROBIN WALKERPEERS, AB
61 TYRA LOEWENLA CRETE AB
62 LYNDSAY GILLISNANTON, AB
63 DEBBIE KNUDSENCARSELAND AB
64 JERRI DUCEOKOTOKS, AB
65 DANIELLE TRESIDDERCALGARY AB
66 KAITLIN HAEBERLEVIKING, AB
67 HANNAH SHEEHANCARSTAIRS, AB
68 KATE HARRISWHEATLAND COUNTY AB
69 TAMMY HILLCYPRESS COUNTY, AB
70 HALEY GLASRUDSHAUNAVON SK
71 KYLA KELLYRED DEER COUNTY AB
72 CAELA GARLANDNAMPA, ID
73 NADINE TKACHUKNAMPA ID
74 SHELBIE RUELPEACE RIVER, AB
75 JOSSLYN SMITHMINBURN AB
76 BAILEY SEARSNANTON AB
77 DELANEY DOUGLASTILLEY, AB
78 TIFFANY BRAITHWAITECOCHRANE, AB
79 TEIGAN DUFOURCARSELAND, AB
80 CAITLIN MCARTHURYELLOWHEAD COUNTY AB
81 MADYSON HAGANALSIKE AB
82 TARA VELESTUKSTAUFFER AB
83 PYPER LILLICOLLOYDMINSTER SK
84 DENIM BROWNSUNDRE, AB
  
  
EVENT :STEER RIDING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 KAELYM BISSETT-LUYEN STRATHMORE, AB
2 KARTER DOWNINGCALGARY, AB
3 MASON GRATRIXPONOKA, AB
4 SLOAN WALKERCARSTAIRS AB
5 KOALTYN OGILVIEMOUNTAIN VIEW CTY,AB
6 LOGAN JORDANTABER, AB
7 GRAYSON GARDNERCARSTAIRS, AB
8 DAVIS YOUNGLEADER, SK
9 RYDER LINDSAYTURNER VALLEY
10 HUNTER PRINGLECAROLINE, AB
11 COY BERRYCONDOR
12 CADE SANDERSONMAPLE CREEK, SK
13 AYDEN LUCASPINCHER CREEK, AB
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 BEAU CAVANCYPRESS COUNTY, AB
2 RYDER TOPOLINSKIGRANDE PRAIRIE, AB
3 JOSH MCCARTNEYSUNDRE AB
4 WALKER THOMSONMAPLE CREEK, SK
5 JETT LOCKIEWASKADA, MB
6 BRODI BEASLEYPATRICIA, AB
7 WILLIAM HALEBASSANO AB
8 DAYTON CRONKHITEMAPLE CREEK, SK
9 CECIL BAYNTONMAPLE CREEK, SK
10 LEVI ROBBINSDAYSLAND AB
11 HAVANA AARSBYWATER VALLEY AB
12 COLT RICHARDSCROSSFIELD AB
13 JACK EMERSONBLACK DIAMOND
14 JAX TORKELSONWARBURG, AB
  
  
EVENT :TEAM ROPING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 KYLE WANCHUKSHERWOOD PARK, AB
LUKE SKOCDOPOLEBIG VALLEY AB
2 BRADEN LANGEARMANA, AB
SHELDON LANGEARMENA, AB
3 COLTON KLASSENCROOKED CREEK, AB
RYLAN BROSTCONSUL SK
4 BRADEN BROSTCONSUL, SK
LEVI SCHMIDTBARRHEAD, AB
5 RILEY WAKEFIELDONEILL, NE
CLAY MCNICHOLOKOTOKS, AB
6 LEVI PETTIGREWKEOTA, OK
JOE BEAVERHUNTSVILLE TX
7 AARON MILLERCREMONA, AB
DAWSON JOHNSONSTRATHMORE, AB
8 KASPER ROYMOSSLEIGH AB
RILEY ROYMOSSLEIGH, AB
9 TATE SCHMIDTBARRHEAD AB
KAGEN SCHMIDTBARRHEAD AB
10 JESSE POPESCULGLENTWORTH, SK
DEVIN WIGEMYRBROOKS AB
11 ROLAND MCFADDENVULCAN, AB
TYREL FLEWELLINGLACOMBE AB
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 DEREK HADLANDPONOKA AB
JACKSON BRAITHWAITE PONOKA AB
2 LEVI SIMPSONPONOKA AB
LOGAN CULLENCOURTENAY, BC
3 GRADY BRANDENBARRHEAD, AB
AUSTIN YOUNGELK POINT AB
4 TUFTIN MCLEODMORSE SK
BRADY CHAPPELMOOSE JAW SK
5 KEELY BONNETTPONOKA, AB
LOGAN BONNETTPONOKA, AB
6 CLAY ULLERYPONOKA AB
RILEY WILSONCARDSTON AB
7 JEFF DRISNERSHERWOOD PARK AB
DANIEL KAISERBRETON AB
8 TEE MCLEODWALDECK SK
SID SPORERCODY WY
9 NICK TEIXEIRABLACKIE AB
GARRETT BROWNLEEMOOSE JAW SK
10 COOPER OLSONWAINWRIGHT, AB
DENIM FLETCHERWAINWRIGHT, AB
  
SLACK PERF: #3 SL FRI JUL 26 2024
1 KADE CHRISTIANSONNANTON AB
SLOAN SMITHBLACKIE AB
2 TARIQ ELNAGAAIRDRIE
MURRAY MCGONIGLEWHEATLAND COUNTY, AB
3 DENVER JOHNSONSTRATHMORE AB
RILEY WARRENSUNDRE, AB
4 KOLTON SCHMIDTBARRHEAD, AB
LANDEN GLENNMEALESTER, OK
5 KOLTON JOHNSONECKVILLE, AB
CARSON JOHNSONECKVILLE, AB
6 SPENCER RUTHERFORDMERRITT BC
JACKSON LOUISVERNON BC
7 CHASE SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
COY SKOCDOPOLEBIG VALLEY, AB
8 KAVIS DRAKEMOOSE JAW, SK
DENIM ROSSBOTHA, AB
9 TYCE MCLEODWALDECK SK
GRADY QUAMCROSSFIELD, AB
10 LOGAN SPADYALLIANCE, AB
KASH BONNETTPONOKA, AB
11 JADE SHAWCARDSTON, AB
TY CAHOONCARDSTON, AB
12 STEELE DEPAOLILONGVIEW, AB
RHETT HAVEROENEDGERTON, AB
13 WYATT HAYESGRANUM, AB
LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON AB
14 LANCE GORDONCROSSFIELD AB
KELLY BUHLERBIG VALLEY AB
15 JAKE CRAWLERMORLEY AB
JAY CRAWLERMORLEY, AB
16 BRODY GROVESCZAR, AB
LOGAN GROVESCZAR, AB
  
  
EVENT: BREAKAWAY ROPING 
PERFORMANCE: #1 FRI JULY 26 7:00PM
1 OLIVIA WALKERFOOTHILLS, AB
2 LEXI KATHOLROCKYFORD, AB
3 TATUM WILSONCAYLEY, AB
4 RACQUELLE BUTLERWHEATLAND COUNTY, AB
5 JADE NELSONHIGH RIVER, AB
6 NATALIE BEVANSCARDSTON AB
7 KENDA STATHAMCRANBROOK, BC
8 TRACI AIPPERSPACHCARDSTON AB
9 CARLA POPESCULGLENTWORTH SK
10 JESSI EVERETTTARZAN, TX
  
PERFORMANCE: #2 SAT JULY 27 1PM 2024
1 AUDREY BUTLERWHEATLAND COUNTY, AB
2 DARBY WILKINSONARROWWOOD AB
3 LAKOTA BIRDNANTON AB
4 MIKENNA SCHAUERHALKIRK AB
5 LAWRIE SAUNDERSALIX AB
6 CHRISSY KIELSTRABURDETT AB
7 KATELYN BRANDENBARRHEAD, AB
8 KYLIE WHITESIDELONGVIEW AB
9 BRADI WHITESIDELONGVIEW AB
10 AUBREY ROSSBOTHA, AB
  
SLACK PERF: #3 SL FRI JUL 26 2024
1 TYNELL MCINENLYVULCAN AB
2 KYLA KELLYRED DEER COUNTY AB
3 QUINN LESLIENANTON AB
4 PAYTON SMITHECKVILLE AB
5 AMY SHUCKBURGHINNISFAIL, AB
6 BRITTAINY SMITHECKVILLE AB
7 KASHLEY SEITZHIGH RIVER AB
8 BOBBI HENDERSONALIX, AB
9 ALYSON FOXPONOKA, AB
10 BROOKE POMERANZPONOKA, AB
11 LILLY ARTEMENKOPARKLAND COUNTY, AB
12 CAITLYN DAHMSPRING HILL, KS
13 ASHLEY WATTVERMILION AB
14 BAILEY SMITHMARWAYNE AB
15 CHARLEE EDGEMARWAYNE, AB
16 JENNA DALLYNNANTON AB
17 MADISON FAIRLIELETHBRIDGE, AB
18 CAMMIE FOXCARDSTON AB
19 KILEY SHADECARDSTON AB
20 SHAYA BIEVERCLARESHOLM, AB
21 MACY AUCLAIRPONOKA, AB
22 LIV MALONEROCKYVIEW COUNTY
23 CHELSEA MOORECOCHRANE, AB
24 ROBYN ARMSTRONGYELLOWHEAD COUNTY, AB
25 JESSIE ARMSTRONGBIG VALLEY, AB
26 RACHEL KERRSTETTLER AB
27 KATIE SOMMERFELDTCARDSTON, AB