Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E


CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
DRAW FOR MAPLE LEAF CIRCUIT FINALS
Regina, SK
Nov 30-Dec 3, 2022
* Return to Main Approval Directory

MLCR Performance #4 - Rough Stock Draw
Rd 4 Bareback draw
Rd 4 Bull Riding draw
 
 
MLCR Performance #3 - Rough Stock Draw
 
 
MLCR Performance #2 - Rough Stock Draw
 
 


MLCR - Performance #1 Draw

EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 BEN ANDERSEN ECKVILLE, AB OS X11 CITY FIRE
2 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB C5S -701 BLACK JACK
3 NICHOLAS PATTERSON BLACKFALDS, AB OS D983 BRIGHT LIGHTS
4 LACHLAN MILLER WARWICK, AUSTRALIA C5S 184 HIGH VALLEY
5 TYREL ROBERTS CHARLIE LAKE, BC OS 469 HEAVY HITTER
6 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB OS 88 REDLINE
7 COLEMAN WATT BATTLEFORD, SK OS B19 TINY DANCER
8 SAM KELTS STAVELY, AB C5S B18 MR. TWISTER
9 SAWYER EIRIKSON OKOTOKS, AB OS O24 PRIDE TRAP
10 BRADY DINWOODIE KENOSEE LAKE, SK OS 709 FENDER BENDER
RR   C5S 664 WAGON WHEEL
RR   C5S 414 KANKLEBERRY
RR   C5S JO GOOD TIMES
     
EVENT :BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 COLE GOODINE CARBON, AB JD 213 BLUE BANANA'S
2 TY TAYPOTAT NANTON, AB C5 5F14 SHE-LA
3 PASCAL ISABELLE MASCOUCHE QC C5 616 OH BLA DI
4 STRAWBS JONES DUFFIELD, AB C5 -68 FLAP JACK
5 CHETT DEITZ MILO, AB PR D6 DETROIT CITY
6 CRUZ MCNULTY BIGGAR, SK C5 5024 CINNAMON VALLEY
7 LINDEN WOODS INNISFAIL, AB O W169 OLS TUBS ZIP TIE
8 BRETT WILLIAMS STAVELY, AB O X9 HERR WILD RAGS
9 BLAKE LINK MAPLE CREEK, SK C5 64 GLOW GETTER
10 JUSTIN MYERS RED DEER COUNTY, AB JD 212 YOU NEVER KNOW
RR   C5 660 DAWSONS TIME
RR   C5 -645 WILD IRISH EYES
RR   C5 214 DRAXXIN
     
EVENT :BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 COY ROBBINS CAMROSE, AB C5B 832 MIDWAY HARBOR
2 NICK TETZ CALGARY, AB SQB 622 MOE JOE
3 JORDAN HANSEN AMISK, AB C5B 987 PEARL SNAPS
4 JACOB GARDNER FORT ST. JOHN C5B 930 WALK ON HARBOR
5 DAKOTA BUTTAR EATONIA, SK SQB 881 CANADIAN MIRACLE
6 TANNER ENO CORONATION, AB SQB 725 MONEY SHOT
7 CHANSE SWITZER HAZENMORE, SK C5B 854 HELL FOLLOWS RIGHT
8 DAWSON SHANNON DRAYTON VALLEY, AB SQB 798 IODINE
9 WYATT GLEESON SUNDRE, AB C5B 911 MIGHTY MO
10 KYLE BROWN DIDSBURY, AB SQB 768 TOXIC TRAITS
RR   C5B 780 GRASSHOPPER
RR   C5B 714 BIG COLT
RR   C5B 5 HIGH FIVE
     
EVENT :TIE-DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
0 KIRK ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
2 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
3 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
4 COLT CORNET BRANT, AB  
5 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
6 RILEY WARREN SUNDRE, AB  
7 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
8 SHANE SMITH WIMBORNE, AB  
9 LOGAN BIRD NANTON, AB  
10 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
     
EVENT :STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 LAYNE DELEMONT CARDSTON, AB  
2 FRANCOIS-PIER J GOUL WARDLOW, AB  
3 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
4 HARLEY COLE OKOTOKS, AB  
5 DEREK FRANK SPRUCE GROVE, AB  
6 RYAN SHUCKBURGH INNISFAIL, AB  
7 TANNER MILAN COCHRANE, AB  
8 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
9 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
10 JONNY WEBB OKOTOKS, AB  
     
EVENT :LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 JENNIFER NEUDORF GRANDE PRAIRIE, AB  
2 LANE WILLS POUCE COUPE, BC  
3 KAYCE LIPTAK TABER AB  
4 BROOKE WILLS KAMLOOPS, BC  
5 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
6 STACEY RUZICKA BLUFFTON, AB  
7 LYNETTE BRODOWAY BROOKS, AB  
8 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
9 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
10 SHELBY SPIELMAN PONOKA, AB  
     
EVENT :TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 KASPER ROY MOSSLEIGH, AB  
TEE MCLEOD WALDECK, SK  
2 LOCHLAN CHRISTIANSON NANTON, AB  
WYATT HAYES GRANUM, AB  
3 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
KASH BONNETT PONOKA, AB  
4 CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
TRAVIS SPEER BLUE RIDGE, AB  
5 TRISTIN WOOLSEY NANTON, AB  
TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
6 RILEY WILSON CARDSTON, AB  
STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
7 DENIM ROSS BOTHA, AB  
BRETT BUSS PONOKA, AB  
8 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
9 KAGEN SCHMIDT BARRHEAD, AB  
TATE SCHMIDT BARRHEAD, AB  
10 DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
     
EVENT :LADIES BREAK AWAY ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM WED NOV 30 2022  
1 AUBREY ROSS BOTHA, AB  
2 BAILEY HINES MARWAYNE, AB  
3 LAWRIE SAUNDERS ALIX, AB  
4 TRACI AIPPERSPACH CARDSTON, AB  
5 BRITTAINY SMITH ECKVILLE AB  
6 LAKOTA BIRD NANTON, AB  
7 JENNA DALLYN NANTON, AB  
8 BOBBI HENDERSON ALIX, AB  
9 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
10 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  

 






 
SMS Equipment Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo
Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Maple Leaf Circuit
Links - Entry Calendar   - SMS Equipment Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions  
Contact     - Maple Leaf Circuit   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions  
      - Rookie Standings   - Rule Book   - Rodeo News - Award Donors  
      - Winston Bruce Series   - Board of Directors   - Media Guide    
      - Kenton Randle Series