Pro Rodeo Canada Member Login
Official home of the Canadian Professional Rodeo Association FB TW YT IN E

 
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
EVENT DRAW FOR KANANASKIS PRO RODEO
Coleman, Alberta
April 27-29, 2018
* Return to main Event Schedule / Approval page

KANANASKIS PRO RODEO
EVENT :SADDLE BRONC    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 KOLE ASHBACHER ARROWWOOD, AB KKS 919 PERFECT STRANGER
2 BEN ANDERSEN ECKVILLE, AB KKS 633 B.B. SUMMER TRIP
3 HUNTER SAWLEY FOX CREEK, AB KS 376 TOUCH OF FROST
4 CHANCE BARRASS YELLOWHEAD COUNTY, AB KKS 297 SOMETHING MAGICAL
5 JUSTIN BERG CAMROSE, AB KS 875 COAST GUARD
6 LANE WATT HARDISTY, AB KS 113 BELIEVE ME
7 COLEMAN WATT HARDISTY AB KKS 273 SUGAR N SPICE
RR   KS 150 FIRST DATE
RR   KKS 601 DODGE CITY
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 JIM BERRY ROCKY MTN HOUSE AB KS 282 SNAP SHOT
2 WYATT THURSTON BIG VALLEY, AB KS 922 MASTER MIND
3 LAYTON GREEN MEETING CREEK, AB KKS 780 DIPPIN' DOTS
4 TYLER WINTERS DOUGLAS, MB KS 526 JUST 4 KICKS
5 CHASE BOURQUE PELLY, SASK KKS 756 WHAT ABOUT ME
6 KOLBY WANCHUK SHERWOOD PARK, AB KKS 052 WILLOWBROOK
7 LANE CUST SYLVAN LAKE, AB KKS 569 SPIRIT DANCER
8 DAWSON HAY WILDWOOD, AB KS 828 NICKLES & DIMES
9 ZEKE THURSTON BIG VALLEY, AB KKS 419 COVER STORY
RR   KS 531 GONE COUNTRY
RR   KS 023 ARTIFICIAL COLORS
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 JOSH HARDEN BIG VALLEY, AB KKS 231 SUNSET STRIP
2 JUSTIN MESTON TEES AB KKS 936 COOL AGENT
3 JAKE WATSON HUDSONS HOPE, BC KKS 462 NEXT 2 U
4 SAM KELTS STAVELY, AB KKS 934 TAKE IT AWAY
5 CALL MARR TWIN BUTTE, AB KS 662 COUNTRY TRAIL
6 SAGE NEWMAN MELSTONE, MT KKS 264 STARS ALIVE
7 DUSTY HAUSAUER DICKINSON ND KS 541 PAPER CLIP
8 TAYGEN SCHUELKE NEWELL, SD KKS 778 COPPER CAT
9 TATE THYBO BELLE FOURCHE, SD KKS 733 B.B. FLASH DANCE
RR   KKS 351 SPANISH PAIR
RR   KS 236 DARK SHADOW
     
EVENT: BAREBACK    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 TY TAYPOTAT REGINA, SK KK 289 LIVE WIRE
2 DENNY PHIPPS COCHRANE, AB KK 191 TIN MAN
3 DANTAN BERTSCH EASTEND, SK K 286 CRITICAL SMILE
4 GAVIN DEROSE KAMLOOPS BC K 241 ALBERTA PREMIUM
RR   K 024 ROYAL FEVER
RR   KK 726 BRAHMA BOOTS ARISTOCAT
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 MICHAEL SOLBERG SUNNYNOOK AB KK 932 MIND GAMES
2 COLIN ADAMS DELORAINE, MB K 156 ILLEGAL SMILE
3 ORIN LARSEN INGLIS, MB KK 283 STAGE FRIGHT
4 SETH HARDWICK RANCHESTER, WY K 885 CANDY SMILE
5 DEVAN REILLY SHERIDAN, WY K 063 COOL BRAHMA BOOTS
6 KY MARSHALL BOWDEN, AB K 298 SHADED SMILE
7 COLE GOODINE CARBON, AB K 219 BUCKLE UP
8 DYLAN BILTON RED DEER COUNTY, AB KK 925 MAKE BELIEVE
RR   KK 357 JOURNAL KEEPER
RR   K 502 MILE AWAY
RR   K 7 ISLAND TIME
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 SPUR LACASSE AIRDRIE, AB KK 181 PACIFIC COAST
2 PASCAL ISABELLE OKOTOKS, AB KK 568 IMPERIAL BEACH
3 CONNOR HAMILTON CALGARY, AB K 841 STREET DANCE
4 JACOB STEMO BASHAW, AB K 245 WICKED WAYS
RR   K 664 WESTERN STAR
RR   K 263 STARBURST
     
EVENT: BULL RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 SHANE PETERS DELBURNE, AB KB 443 CROCODILE ROCK
2 MARCOS GLORIA EDMONTON, AB KB 427 MAGIC WHIP
3 KANE LARSEN CROSSFIELD, AB KKB 221 SLIM CITY
4 CHRIS YOUNG HOLDEN, AB KB 234 POOL PARTY
5 GARRETT GREEN MEETING CREEK, AB KKB 216 LETS PLAY
6 FABIAN DUECK ACME, AB KB 026 SOMETHIN' COOL
7 LONNIE WEST CADOGAN, AB KB 014 GANGSTER CODE
8 BRYCE WEST CADOGAN, AB KB 437 NASTY HABIT
9 TRAVIS WARBURTON SUNDRE, AB KKB 333 PANAMA TWIST
RR   KKB 202 NERVOUS WRECK
RR   KB 190 B.B. BLIND SPOT
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 TY ELLIS SONNINGDALE, SK KKB 867 LIBERTY CITY
2 JB MOEN ELROSE, SK KKB 06 EVERY DAY HUSTLER
3 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC KKB 496 LUMBER JACK
4 BRADLEY INGERSOLL WHITECOURT, AB KKB 321 RAPID FIRE
5 LINDEN ROHLOFF BEZANSON, AB KB 435 WHISKEY TALKS
6 TIMOTHY LIPSETT LUMSDEN, SK KB 414 KEYSTONE
7 CODY LEE COVERCHUK MEADOWLAKE, SK KB 436 AFTER MIDNIGHT
RR   KB 15 ANYTHING GOES
RR   KB S238 B.B. SMOKIN DEAL
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 KYLE BROWN DIDSBURY, AB KB 190 B.B. BLIND SPOT
2 CAMERON BROWN DIDSBURY, AB KKB 466 ELECTRIC BLUE
3 LUKE GEE STANFORD, MT KB 431 SMOOTH WRECK
4 NICK TETZ CALGARY, AB KKB 216 LETS PLAY
5 WACEY FINKBEINER PONOKA, AB KKB 333 PANAMA TWIST
6 ZANE LAMBERT PONOKA, AB KKB 318 IVY LEAGUE
7 MICHEAL OSTASHEK EDSON, AB KKB 192 B.B. MAGIC SHOW
RR   KB 026 SOMETHIN' COOL
RR   KB 443 CROCODILE ROCK
     
EVENT: TIE DOWN ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 RILEY WARREN STETTLER, AB  
2 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
3 AARON MILLER CREMONA, AB  
4 TYLER JOHNSON DIDSBURY, AB  
5 BEN ROBINSON RED DEER COUNTY, AB  
6 KIRK ROBINSON REDDEER COUNTY, AB  
7 DANNY FINNERTY DUCHESS AB  
8 CLAYTON SMITH ECKVILLE, AB  
9 CHAD GULICK WESTASKIWIN, AB  
10 MARK NUGENT WATER VALLEY, AB  
11 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
12 JAKE HERMAN CHASE BC  
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 ALWIN BOUCHARD SCANDIA, AB  
2 TYLER LEISCHNER OLDS AB  
3 DEVEN GERWATOSKI PONOKA,AB  
4 DAWSON JOHNSON STRATHMORE, AB  
5 BLAKE WILLIAMSON DUCHESS, AB  
6 KY MARSHALL BOWDEN, AB  
7 VIRGIL POFFENROTH RED DEER COUNTY, AB  
8 MURRAY POLE ERSKINE, AB  
9 DEAN EDGE RIMBEY AB  
10 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
11 JESSE POPESCUL WOOD MOUNTAIN, SK  
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 KYLE LUCAS CARSTAIRS, AB  
2 SHAWN MILLER DALEMEAD, AB  
3 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
4 CLINT RADKE MARYFIELD, SK  
5 LAYNE SMITH OAK LAKE, MB  
6 MICHAEL WHITEQUILLS SIKSIKA, AB  
7 BRAD SOMMERFELDT CARDSTON, AB  
8 JOSH EIRIKSON BANDERA, TX  
9 LOGAN BIRD NANTON, AB  
10 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
11 WYATT HAYES VAL MARIE, SK  
12 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM FRI APR 27 2018  
1 JASON SMITH WIMBORNE, AB  
2 LOGAN HOFER MAGRATH, AB  
3 DARREN DUBLANKO THORSBY, AB  
4 ERIK DUBLANKO THORSBY, AB  
5 SCOT MEEKS AIRDRIE, AB  
6 CLINT MAIER MERITT, BC  
7 AARON MOSICKI WARBURG, AB  
8 JASON CUNNINGHAM THORSBY, AB  
9 BLAIR SMITH WIMBORNE, AB  
10 JESSE FINNERTY DUCHESS AB  
11 MACE PEROZAK CLARESHOLM AB  
12 COLT CORNET BRANT, AB  
13 STACY CORNET BRANT, AB  
14 WYATT BRANDEN BARRHEAD, AB  
15 CHASE HOFER MAGRATH, AB  
16 SCOTT SIGFUSSON TUGASKE, SK  
17 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
18 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
19 KYLE FODEN OKOTOKS, AB  
20 MIKE JOHNSON HENRYETTA, OK  
     
EVENT: STEER WRESTLING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 SCOTT SIGFUSSON TUGASKE, SK  
2 JONNY WEBB OKOTOKS, AB  
3 ROWDY HAYS PINCHER CREEK, AB  
4 OTYS LITTLE MUSTACHE BROCKET AB  
5 LORNE KNITTIG VANSCOY, SK  
6 JORGE BUTTERWICK BOTHA, AB  
7 CODY CASSIDY DONALDA, AB  
8 DENVER ROY DALEMEAD, AB  
9 COLTIN CRAWFORD DAWSON CREEK, BC  
10 CLAYTON MOORE POUCE COUPE, BC  
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 TYLER WILKINSON KINUSO, AB  
2 TRAVIS REAY MAYERTHORPE, AB  
3 JACOB GARDNER DAWSON CREEK, BC  
4 STEPHEN CULLING FORT ST. JOHN, BC  
5 DUSTIN NICHOLSON QUESNEL BC  
6 MATT RICHARDSON OLDS, AB  
7 MATT MAILER BOTHA, AB  
8 BLAKE GAGNON RED DEER COUNTY, AB  
9 BEN RAMEY PONOKA, AB  
10 QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
11 DEREK FRANK STONY PLAIN, AB  
12 JERRY STOJAN SEXSMITH, AB  
13 KALE PETERSON BUCK LAKE, AB  
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 LAYNE DELEMONT CHAUVIN, AB  
2 BLAKE NEWTON DEL BONITA, AB  
3 KAL KLOVANSKY QU'APPELLE, SK  
4 JUSTIN MILLER NEEPAWA, MB  
5 LUKE GEE STANFORD, MT  
6 MORGAN GRANT DIDSBURY, AB  
7 JOSH HARDEN BIG VALLEY, AB  
8 JEREMY KRYWCUN LANGDON, AB  
9 CAM LEESON HINTON AB  
10 CRAIG WEISGERBER PONOKA, AB  
11 BO ANDERSON WATERVALLEY AB  
12 LUCAS PARKER MARWAYNE, AB  
13 BRIAN ANDERSON BOZEMAN, MT  
     
LADIES BARREL RACING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 ASHLEY CHAPMAN AIRDRIE, AB  
2 COLBY GILBERT MAPLE CREEK, SK  
3 LISA TRACH STRUGEON COUNTY, AB  
4 MAREENA BLACKMORE CARDSTON, AB  
5 AMARA DUXBURY HIGH RIVER, AB  
6 LISA ZACHODA OKOTOKS, AB  
7 TONI DIXON MILLARVILLE AB  
8 BRADI WHITESIDE LONGVIEW, AB  
9 STEFFANIE MATHER - M POUCE COUPE BC  
10 KENDRA EDEY LONGVIEW, AB  
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 NIKKI VANDERLEE STETTLER, AB  
2 MICHAELA ZEBRO AUGUSTA, MT  
3 SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
4 CALLAHAN CROSSLEY HERMISTON, OR  
5 BOBBIE GOODWIN CRANBROOK, BC  
6 BROOK ROBERTSON FORT ASSINIBOINE, AB  
7 NIKI FLUNDRA PINCHER CREEK, AB  
8 RAYLEE EDWARDS LETHBRIDGE COUNTY, AB  
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 LISA ANDERSON BOZEMAN, MT  
2 SUNNIE MEIERS ROCKY MOUNTIAN HOUSE, AB  
3 CAROL BARNSON RAYMOND, AB  
4 ELAINE WATT CLARESHOLM AB  
5 KYLIE WHITESIDE LONGVIEW, AB  
6 MARCI LAYE BASHAW, AB  
7 BAYLEE GRAHAM VERMILION, AB  
8 SARAH GERARD SAVONA, BC  
9 SARA CHRISTMAS GIBSONS, BC  
10 CHELSEA MOORE POUCE COUPE, BC  
11 REBECCA MILLER DALEMEAD, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM FRI APR 27 2018  
1 JAYDEN WILSON GLEICHEN, AB  
2 RYLEE WILSON GLEICHEN, AB  
3 SONYA DODGINGHORSE CALGARY, AB  
4 TRISTIN BULL GOOD FISH LAKE, AB  
5 NICOLE PANA WOOD MOUNTAIN, SK  
6 RENIE SCHNITZLER VANSCOY, SK  
7 KAITLIN HAEBERLE VIKING, AB  
8 SHERRYLYNN JOHNSON HENRYETTA, OK  
9 DIANE SKOCDOPOLE BIG VALLEY, AB  
10 JENN BUNNEY BYEMOOR, AB  
11 CARMAN POZZOBON ALDERGROVE, BC  
12 LANA SPROULE PINCHER CREEK, AB  
13 SHELBY SWAIN CROOKED CREEK, AB  
14 KIRSTY WHITE BIG VALLEY, AB  
15 KENDA BUTTERFIELD PONOKA AB  
16 SANDRA CARTER VIKING, AB  
17 CHRISTINE DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
18 REBECCA DALLAIRE PONOKA, AB  
19 ELLY GROVER HANNA, AB  
20 BRITTANY DOMMASCH WARBURG, AB  
21 SHIANNE KENDZE DIDSBURY AB  
22 KELLI ANN ACREMAN ROCKFORT BRIDGE, AB  
23 MARLA RESCH HANNA, AB  
24 EMILY PUGSLEY FOOTHILLS, AB  
25 BAILEE STANTON EXSHAW, AB  
26 CASEY DACYK PONOKA, AB  
27 AMANDA DUERR PONOKA, AB  
28 JAYME LILLICO STETTLER, AB  
29 CHELSEY CARLIER MEDICINE HAT, AB  
30 RACHEL JONES IRMA, AB  
31 JENNA O'REILLY MILLARVILLE, AB  
32 CRYSTAL CHRISTMAN OKOTOKS, AB  
33 BRETT WILLS KAMLOOPS, BC  
34 YANA AITKEN FORT ST. JOHN, BC  
35 KAYLEY ANDERSON MINBURN, AB  
36 MELLISSA RESCH LACOMBE, AB  
37 SYDNEY DAINES RED DEER COUNTY, AB  
38 JUDY VEER SUNDRE, AB  
39 KARLI COWIE MANKOTA, SK  
40 BAILEE SWITZER ANEROID, SK  
41 KALI KOTT ELK POINT AB  
42 JORDAN FITZHENRY COALDALE, AB  
43 RYLEE MCKENZIE ST PAUL AB  
44 GAYLENE BUFF WESTWOLD, BC  
45 LYLA MACKENZIE PRITCHARD, BC  
46 MELISSA THIESSEN STETTLER, AB  
47 TRISTAN JOHNER MAYERTHORPE, AB  
48 CYNDA DIDIER ALDER FLATS, AB  
49 RENE LECLERCQ HOLDEN, AB  
50 TAYLOR MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
51 JACKIE GUDMUNDSON MONROE, WA  
52 SHELLY SHIELDS COCHRANE, AB  
53 CRANNA ROBERTS RED DEER COUNTY, AB  
54 TAYLOR SHIELDS COCHRANE, AB  
55 RYLEE SHIELDS COCHRANE, AB  
     
EVENT: STEER RIDING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 LUCAS DUNAND CLARESHOLM, AB  
2 DUSTY GOLDEN MAYERTHORPE, AB  
3 TRISTEN MANNING YELLOWHEAD COUNTY, AB  
4 BEAU GARDNER ARROWWOOD, AB  
5 BENJAMIN HAVELL SUNSET HOUSE, AB  
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 JETT LAMBERT GRANDE PRAIRIE, AB  
2 TANNER SKENE PRINCE ALBERT, SASK  
3 CARTER SAHLI RED DEER, AB  
4 CHASE TKACH CORONATION, AB  
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 DARRION FERENCE CONSORT, AB  
2 JUSTIN JAMES CASTOR, AB  
3 BRAIDEN GRANT ALIX AB  
4 KEGAN BISHELL CONSORT AB  
5 CAUY SCHMIDT CORONATION, AB  
     
TEAM ROPING    
PERFORMANCE: #1 7:00PM FRI APR 27 2018  
1 KYLE SMITH BRANT, AB  
COLE POZZOBON BLACKIE, AB  
2 GRADY BRANDEN BARRHEAD  
COLTEN FLETCHER WAINWRIGHT, AB  
3 DAWSON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
DILLON GRAHAM WAINWRIGHT, AB  
4 ROCKY DALLYN NANTON, AB  
GRADY QUAM CROSSFIELD, AB  
5 CHAD GULICK WESTASKIWIN, AB  
TY LIVINGSTONE SHERWOOD PARK, AB  
6 MARK NUGENT WATER VALLEY, AB  
RILEY WILSON CARDSTON, AB  
7 LOGAN SPADY ALLIANCE, AB  
RILEY WARREN STETTLER, AB  
8 BRETT MCCARROLL CAMROSE, AB  
JUSTIN MCCARROLL CAMROSE AB  
9 TRISTAN WILLIAMS PONOKA, AB  
JOEY ROMO II NANTON, AB  
PERFORMANCE: #2 6:00PM SAT APR 28 2018  
1 BRETT BUSS PONOKA, AB  
KELLY BUHLER PRITCHARD, BC  
2 COLE BEVANS MAGRATH  
TY CAHOON CARDSTON, AB  
3 TRISTIN WOOLSEY NANTON, AB  
DENVER JOHNSON STRATHMORE, AB  
4 KASPER ROY MOSSLEIGH AB  
TREY GALLAIS SUNDRE, AB  
5 DON DEPAOLI LONGVIEW, AB  
TRAVIS REAY MAYERTHORPE, AB  
6 KALE PETERSON BUCK LAKE, AB  
QUENTIN BRANDEN BARRHEAD, AB  
7 BRADY TRYAN HUNTLEY MT  
DUSTIN BIRD CUT BANK MT  
8 KEELY BONNETT PONOKA, AB  
LOGAN BONNETT PONOKA, AB  
9 JESSE POPESCUL WOOD MOUNTAIN, SK  
WYATT EIRIKSON OKOTOKS, AB  
10 ASHTON LEHMANN PAYNTON, SK  
TY ELLIS SONNINGDALE, SK  
PERFORMANCE: #3 2:00 PM SUN APR 29 2018  
1 RILEY ROY STRATHMORE AB  
BRADY CHAPPEL MOOSE JAW, SK  
2 STEELE DEPAOLI LONGVIEW, AB  
CHASE SIMPSON CLARESHOLM, AB  
3 ROLAND MCFADDEN VULCAN, AB  
DEVIN WIGEMYR BROOKS, AB  
4 DALTON KRAFT IRVINE, AB  
JARED PANCOAST CYPRESS COUNTY, AB  
5 CLINT BUHLER OKOTOKS, AB  
TYREL FLEWELLING LACOMBE, AB  
6 WYATT BICE KILLDEER, ND  
DERICK FLEMING WORDEN, MT  
7 CLARK MCCARROLL DAYSLAND AB  
RODDY MCNINCH PONOKA, AB  
8 TRENT TUNKE MEDICINE HAT, AB  
TUFTIN MCLEOD WALDECK, SK  
9 TYLER POPESCUL MEDICINE HAT, AB  
WYATT HAYES VAL MARIE, SK  
10 BRAIDY DAVIES SEVEN PERSONS, AB  
KEVIN SCHREINER MEDICINE HAT, AB  
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM FRI APR 27 2018  
1 BOBBY LOUIS VERNON, BC  
WYATT SMITH ST LINA, AB  
2 LEONARD JOHNSON BRETON, AB  
TY JOHNSON BRETON, AB  
3 STACY CORNET BRANT, AB  
COLT CORNET BRANT, AB  
4 JEFF DRISNER SHERWOOD PARK, AB  
SCOTT SIGFUSSON TUGASKE, SK  
5 CODY BRETT SILVER VALLEY AB  
COLTON KLASSEN CROOKED CREEK, AB  
6 TANNER JONES MAPLE CREEK, SK  
TAYLOR WUDRICH BOW ISLAND, AB  
7 LEE ROMBOUGH SEXSMITH, AB  
CHAD KURTZ FORT SASKATCHEWAN, AB  
8 KYLE FODEN OKOTOKS, AB  
KASSIDY COBBE HIGH RIVER, AB  
9 JACE LAMBERT LANGLEY, BC  
NICK TEIXEIRA KAMLOOPS, BC  
10 JENNER MESTON STETTLER, AB  
J.T. ROBINSON BIG VALLEY, AB  











 
Become a CPRA Member Sign up to receive CPRA Press Releases




 
 

   

Cinch
Troy Fischer Silverworks Ram Rodeo


Ranchmans
Becker Buckles


Pro Rodeo Canada contact information
Copyright Canadian Professional Rodeo Association - All rights reserved.
 

Home Schedule Results Standings Sponsors Members Fans Media CFR Grass Roots Final Links Contact
  - Entry Dates   - Pro Tour   - Member Forms   - Releases - Canadian Champions      
  - Entry Calendar   - Grass Roots Series   - Member Login   - Animal Welfare - Past Champions      
      - Alberta Circuit   - Rule Book   - Rodeo News/PRC Insider - Award Donors      
      - Rookie Standings   - Board of Directors   - Media Guide        
      - Duane Daines Series                
      - Kenton Randle Series                



* Blending Image Slide Show Script provided by DynamicDrive